Sadaka değil, çocuklarımızın hakkını istiyoruz!
Çocuklarımıza sadaka istemiyoruz, verdiğimiz vergilerin bizler için kullanılmasını, çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak yetişmesini istiyoruz. Hakkımız olanı gelin birlikte kazanalım!

“Okullarda 1 Öğün Sağlıklı, Ücretsiz Yemek Haktır” kampanyasını İzmir’in çeşitli yerlerinde açtığımız imza stantlarıyla duyurmaya çalışıyoruz. Kampanyaya ilgi yoğun, stantlara gelen ebeveynler dertli. Geleceğimiz olan çocuklarımızın nitelikli, sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlamak sosyal devletin göreviyken artık okulların temizlik, personel gibi giderleri bile velilerin sırtına yüklenmiş durumda. Bu yük çocukların beslenme çantalarına bir öğün sağlıklı yemek koyamamak, çocukların sağlıklı beslenmemesi de pek çok gelişim bozukluğu demek.

Sorunlarımız ortak, aldığımız ücretle geçinebilme koşulları ortada. Bu koşullarda özellikle kadınların ne kadar çaresiz olduğunu görebiliyoruz. İktidar olanakları olduğu halde bu olanakları kimler için kullanıyor, kadınlar olarak bunu görebiliyoruz. Çocuklarımıza sadaka istemiyoruz, verdiğimiz vergilerin bizler için kullanılmasını, çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak yetişmesini istiyoruz. Okulda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek her çocuğun hakkı, çocuklarımızın sağlığı ve geleceği için hakkımız olanı gelin birlikte kazanalım!

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

İlgili haberler
İşçi çocukları işverenin çocukları kadar tok yatsı...

Bir öğretmen anlatıyor sınıfındaki çocukların açlığını; her akşam makarnaya talim eden, çocuğun besl...

Eğitimin dertleri katlandı

Okullarda ulaşım dert, beslenme dert, kaynak kitap dert, sınıf mevcutları dert… Malatya’dan bir eğit...

Ekmek kırıntıları ile doymak mı? Birlikte ekmek ve...

İşçiler fabrikalarda çıkan yemekleri, artık midelerini bastıracak kadar yiyorlar. Kalanı mı? Çocukla...