Tuzluçayır kadınları 8 Mart’a hazır
9 senedir gitgide büyüdük. Geçen sene bin kişiyle yaptığımız etkinliğimiz, bu sene daha kalabalık geçecek. Yaşadığımız bunca kötü haberlere rağmen yan yanaysak umuttur bu.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği olarak 8 Mart çağrılarımıza Şubat ayında başladık. Bu yıl 8 Mart etkinliklerine 25 dernekle hazırlanıyoruz. Gün geçtikçe büyüyen, yan yana gelen, birlikte kararlar alan, birbirine saygı duyan dernekler 8 Mart’ı o kadar benimsemiş ki güzel bir organizasyon ortaya çıkartmaya uğraşıyorlar. Bu sene ilk defa 8 Mart çalışmalarında engeline rağmen, sesiyle, 8 Mart davetiyelerini kadınlara ulaştırarak aramıza katılan Birsen arkadaşımızla, hayatında ilk defa basın açıklaması yazan ve okuyacak olan Gülşen arkadaşımızla, koromuzla, erbanemizle gümbür gümbür geliyoruz.

Bizler bu organizasyonu köy dernekleriyle birlikte yapıyoruz. İstiyoruz ki köy dernekleri sadece cenaze işleriyle bir araya gelen yerler olmasın. Birlikte mücadele edebilecek hale gelebilelim. Ne güzeldir ki 9 senedir gitgide büyüyen bir topluluk oluşturabildik. Birçok derneğe çağrılarımızı yaptık. Hep birlikte hazırlanan davetiyeler, bildiriler, sokak sokak gezilerek, yine hep birlikte dağıtılıyor. Gündüz işte, evde, akşam toplantılarda olan kadınlarla ne güzel de yan yana gelebildik. Geçen sene tam bin kişiyle yapılan etkinliğin, bu sene daha kalabalık ve coşkulu geçeceğini görüyoruz. Bugüne kadar hiç sokağa çıkmamış grupların bugün bizlerle, bir arada, sokaklarda olması en güzeli.

“Krize, Şiddete, İstismara, Eşitsizliğe Karşı Gücümüz Birliğimizdir” şiarıyla bizler hazırız seni karşılamaya 8 Mart.

Yaşadığımız bunca kötü haberlere rağmen yan yanaysak umuttur bu.

Umudumuzun bitmediği, hayallerimizin gerçekleştiği, savaşların, ölümlerin, kadın cinayetlerinin, kadına yönelik şiddetin, çocuk istismarının bittiği 8 Martlara diyelim.

İlgili haberler
Ve bir fotoğraf fısıldar: ‘Biz düşman değiliz’

Bağıra çağıra nefret politikasını halkın üzerine yağdıran iktidarlara inattı sanki bu fotoğraf, iki...

Seyirci kalmaya tahammülümüz yok, değiştirmeye güc...

‘Her gün hayatımız yokluklarla, yasaklarla sınanırken, #BöyleGitmez diyen kadınların çoğalmasına, bi...

Angaryaya hayır! Gerçek bir kadro istiyoruz…

Genel-İş üyesi işçi kadınların 8 Mart talepleri açık: KHK’nın sözde kadrosuna, mobbinge, ücret eşits...