Kadınlar eşitlik, özgürlük ve barış için adalet istiyor
Ankara Kadın Platformu eşitlik barış ve özgürlük talepleri ile pazartesi günü Adalet yürüyüşünde olacak.

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan başlayan adalet yürüyüşüne kadınlardan da destek geldi. Ankara Kadın Platformu yaptığı basın açıklaması ile adalete, eşitliğe ve demokrasiye en çok kadınların ihtiyaç duyduğunu belirtti.
Basın açıklamasını okuyan Nursel Ünlü: “Bu eşitsiz koşullar ve antidemokratik uygulamalar en çok biz kadınların yaşamlarını doğrudan etkiliyor. Başta yaşam hakkımız olmak üzere siyaset yapma hakkımıza, kazanımlarımıza, emeğimize, bedenimize, kimliğimize yönelik saldırıların katlanarak arttığı bir dönemden geçiyoruz” dedi.

KADIN MÜCADELESİ DURMAYACAK!
Kadınların hayatına sokulmaya çalışılan pembe vagon, otobüs gibi tartışmalarla kadınların toplumsal hayattan soyutlanmasının amançlandığı ve buna karşın kadınların mücadeleden asla vazgeçmeyeceğide vurgulandı: ”Tüm bu saldırılar karşısında kadın mücadelesi durdurulamaz, durmayacaktır. Biz kadınlar kürtaj yasağına, tecavüze af yasasına, kadın cinayetleri, taciz, tecavüz ve çocuk istismarına karşı mücadele ettik. Kazanılmış haklarımıza dönük saldırılara karşı dün olduğu gibi bugünde mücadele ediyoruz.”

KADINLARIN ADALETE İHTİYACI VAR
Platform,tüm kadınlara da çağrıda bulundu: “Adalete,eşitlik ve demokrasiye en çok ihtiyacı olan, başta kadınları, işçi sınıfını, emekçileri ve gençleri; emek, demokrasi ve laiklikten yana tüm güçleri bulunduğumuz her yerde, bu faşist rejimin inşasına karşı bir araya gelmeye, ortak mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz!”

“YAŞAM HAKKIMIZI SAVUNMAK İÇİN”
Ankara Kadın Platformundan Yurdagül Çabat Boztaş ise “Adalete en çok ihtiyaç duyan kadınlar olarak yaşam hakkımız, çalışma hakkımız, düşünce ve ifade özgürlüğümüz için Adalet yürüyüşünde olacağız” diye konuştu.
Kadınlar 26 Haziran Pazartesi Günü saat 07.00’da CHP Çankaya ilçe binası önünden kalkacak araçlarla yürüyüşe katılacak.



İlgili haberler
Adaletin öksüzleri: Miraz bebekler

Hapishanede annesi ile kalan Miraz, Roza ve isimlerini sayamadığım beş yüzün üzerinde çocuk, ebeveyn...

Adaletsizliğin kurbanı olan çocuklar

Anneleriyle beraber doğduğunda ya da doğduktan kısa süre sonra cezaeviyle tanışan 560 çocuk kötü koş...

Adalet yürüyüşündeki bir annenin isyanı: Ben sığır...

KHK ile ihraç edilen doktor kızı için adalet yürüyüşünde bulunan anne Zeynep Sarı zorluklarla büyütt...