1 Temmuz 2021

4. Eylem Planı’nda irade yok, bütçe yok, planları izleyecek etkili mekanizma yok!

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nı değerlendiren Kadın Koalisyonu Planın İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmakla yaratılan boşluğu ve tahribatı doldurmayacağına dikkat çekti.

Ankara’da kadınlar tek ses: Hiçbir hakkımzıdan vazgeçmeyeceğiz

İstanbul Sözleşmesi Ankara Kampanya Grubu çağrısıyla kadınlar İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına karşı Sakarya Caddesi’nde bir araya geldi.

İstanbul’da kadınlar ‘İstanbul Sözleşmesi’ için Tünel’e akın etti: Bizim için bitmedi

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını protesto eden kadınlar İstanbul’daki eylem için Taksim Tünel’de buluştu. İstiklal Caddesi’nde yürüyen kadınlar, polis barikatlarına dayandı.

Mücadele sürüyor, kadınlar 1 Temmuz'da sokağa çağırıyor!

İstanbul, Ankara ve İzmir’den İstanbul Sözleşmesi kampanya gruplarından çağrı 1 Temmuz çağrısı: Kadın düşmanı politikalara karşı gücümüzün birliğimizden geldiğini biliyoruz.

İl İl 1 Temmuz eylemleri: İstanbul Sözleşmesi bizim!

Kadınlar, “Haklarımızdan, hayatlarımızdan, İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz” demek için 1 Temmuz’da her yerde sokakta olacak. İşte il il eylem takvimi…

İzmir’de kadınlar, İstanbul Sözleşmesi için 1 Temmuz’a çağrı yaptı

İstanbul Sözleşmesinden Vazgeçmiyoruz İzmir Kampanya Grubu, İstanbul Sözleşmesi için başlattıkları nöbet eylemlerine 9’uncu haftada da devam etti.

EMEP İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros: Hayatımız ve haklarımız için 19 Haziran’da ve 1 Temmuz’da sokaktayız

Hayatımız, haklarımız ve İstanbul Sözleşemesi’nden Vazgeçmiyoruz, diyen kadınlar 19 Haziran’da ve 1 Temmuz’da sokakta olacak. Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros’la hazırlıklarını konuştuk.

EŞİK toplumun tüm kesimlerine çağrı yaptı: 1 Temmuz dönüm noktası!

EŞİK: 1 Temmuz’a kadar, toplumun her kesimini İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmaya, demokratik ve yaratıcı bir yöntem, söylem, eylemlilik sürecine, birlikte değiştirmeye çağırıyoruz.