1ÖğünÜcretsizSağlıklıYemek

MEB ‘Zengin aileler bir öğün yemek istemiyor’ dedi kadınlar tepki gösterdi: Çocukların açlığı görmezden gelinemez

Bir öğün ücretsiz yemek davasında MEB, yemekleri depolayamayacaklarına ve yüksek gelirli ailelerin okullarda ücretsiz yemek istemediğine dair savunma verdi.

DEVA Partili Esen: 'Çocuklara okullarda öğün desteği için açılan davanın destekçisiyiz'

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Elif Esen, 'Türkiye’de 7 milyon çocuğun yoksulluk çekiyor, tüm çocuklarımızın karnı tok sırtı pek olana dek bu işin peşini bırakmayacağız' dedi.

Kocaeli'de kadınlar 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek için bir aradaydı

Kadınlar, Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği’nin yaptığı çağrı ile 'okullarda bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek' talebi için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Adana'da okul önünde velilerden 'Bir Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek' talebine destek

Adana Kadın Platformu, Ankara'da görülecek bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek davası için basın açıklaması düzenledi.

Denizli'de 1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek için 3 kurumdan ortak açıklama

KESK Denizli Şubeler Platformu, Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Denizli Şubesi ve Denizli Ekmek ve Gül Grubu ortak çağrısı ile Candoğan Parkında bir öğün ücretsiz yemek için basın açıklaması yapıldı

İzmir'de kadınlar Bir Öğün Ücretsiz Yemek için buluştu: Çocuklarımızın hakkı olanı istiyoruz!

Ekmek ve Gül, BORKAD, BEKEV, ÖV-DER, okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek kampanyasına sahip çıktığını duyurdu.

Çocuklar için bir öğün yemek davasına MEB'in savunması: ‘Üst düzey gelirli aileler çocuklara yemek verilmesini istemiyor!’

'Bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek' davasında MEB'in hukuk müşaviri, 'Bir öğün ücretsiz yemeğin verilmesi için yemekleri nerede depolayacağız?' diyerek MEB'i savundu.

Kadınlar bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek için sokakta!

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin MEB'e karşı açtığı okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek davasının ilk duruşması görüldü. Duruşma günü, kadınlar farklı illerde yan yana geldi

Ankara'da kadınlar okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek davası için buluştu

MEB'e karşı, okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek hakkı için açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü. Kadınlar, Duruşmanın görüldüğü Ankara 3. İdare Mahkemesinde basın açıklaması yaptı.

Sadece beslenme hakkı değil, çocukların esenliği için 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek

'Bence karar vericilerin yapması gerekenler çok net, raporlar da ortada. Bizim yapmamız gereken ise çocukların bu haklarının hayata geçmesi için istikrarlı savunuculuk ve dayanışmadır.'

Okullarda Bir Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek için 21 Şubat'ta kadınlar sokakta!

21 Şubat günü okullarda her çocuğa bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek verilmesi için davamız var!

Bir öğün ücretsiz yemek davası 21 Şubat'ta | Bu dava tüm çocuklar için!

Çocukların bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek hakkı için mücadele sürüyor. Çocukların beslenme hakkı için mücadele veren kurumlar bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek talebinin güncelliğini anlatıyor.

Kadınlar, Tuzluçayır Kadınlar Dayanışma Derneği'nde mahalle sorunlarını konuştu

Tuzluçayır'da buluşan kadınlar, mahallenin Muhtar adayı Nazik Şirin Akın ile sorunları ve çözümleri konuştu, Okullarda Bir Öğün Ücretsiz Yemek için MEB'e açılan davanın duruşmasına çağrı yapıldı.

21 Şubat'ta çocukların ücretsiz ve sağlıklı beslenme hakkını birlikte savunalım!

Ekmek ve Gül olarak çağrısını yaptığımız bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek kampanyası için Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin MEB'e açtığı davanın duruşması 21 Şubat'ta gerçekleşecek.

Terk edilmiş bir okulda eğitmen olmak...

Ankara’da adeta terkedilmiş bir okulda öğretmenin gözlemleri çaresizliği, yoksulluğu ve geleceksizliği yüzümüze çarpıyor…

MEB’in 4 yıllık planında 1 öğün ücretsiz yemek yok

Milli Eğitim Bakanlığının 2024-2028 stratejik planında, okullarda çocuklara 1 öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek verilmesi yer almıyor.

‘Kantinden bir şey almak istiyorum, hayallerim kırılıyor’

Yandaş Medya TV’nin yaptığı sokak röportajında konuşan bir kız çocuğu, sözleriyle bir öğün ücretsiz sağlıklı yemeğin okullarda her çocuğa verilmesinin önemini ortaya koyuyor.

Veli-Der çocuklara ücretsiz yemek talebiyle 'Türkiye okul yemeği koalisyonu' kurdu

Veli-Der İzmir Şubeleri, çocuklara ücretsiz yemek verilmesi için 'Türkiye okul yemeği koalisyonu' kurdu.

‘Eşim kumpir ustası ama çocuğa patates yok’

Ankara işçi ve emekçilerin yoğun yaşadığı Mamak, Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde kadınlarla yoksulluğu konuştuk: ‘Eve kıyma alamıyorum ki, beslenmeye koyayım’

Kadın dernekleri bütçeyi değerlendiriyor: Eğitime bütçe ayrılıyorsa neden veliler okul temizliyor?

Aile Bakanlığı ile MEB bütçesi bugün Mecliste görüşülecek. Görüşme öncesi konuştuğumuz kadın derneklerinden veliler, bütçede çocuklara bir öğün yemek için neden kaynak ayrılmadığını sordu.