Aile Bakanı

Kadınların hak gasplarına ‘aile’ örtüsü: Ailenin Korunması Eylem Planı

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı'nda neler var?

AKP’nin hedefinde kadınların hakları var: Güçlü aile, güçsüz kadın planı

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı açıklandı. EMEP milletvekili Sevda Karaca, kadınların haklarına dönük saldırı anlamına gelen plana karşı mücadeleye çağırdı.

Bakan Göktaş’ın paylaşımına tepki: “Veli toplantısında okula aç giden çocukları da konuştunuz mu?”

Bakan Göktaş'ın paylaşımına dair EMEP Milletvekili Karaca: "Anneliği böyle cümlelerle bir ‘görev’ haline getireceğinize, annelerin ve çocukların hakkı olanın gereğini yapmakla sorumlusunuz." dedi.

Aile Bakanına Belçika’da milletvekiliyken kadın cinayetleri ile ilgili soru önergesi hatırlatıldı

CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’a, Belçika’da milletvekiliyken kadın cinayetlerine dair verdiği soru önergesini anımsattı.

Aile Bakanlığının 2023 Planı: Şiddetle Mücadele Veri Bankası

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda 2023 yılına ilişkin “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Faaliyet Planı” hazırladı.

Bakan iddiayı yalanlamadı: Sosyal hizmet uzmanları AKP broşürü mü dağıttı?

Aile Sosyal Destek Programı'nda görevli sosyal hizmet uzmanlarının gittikleri evlerde AKP broşürleri dağıttığı iddiası CHP'li Gürer tarafından Meclise taşındı. Bakan Derya Yanık iddiaları yalanlamadı.

Çocukları öldürülen Dilek Çakır’dan kadınlara çağrı: Korkmayın!

İki çocuğu, boşanmak üzere olduğu kocası tarafından öldürülen Dilek Çakır, “Kadınlar korkmasın, susmasın. Başka Elifler, Hiralar ölmesin diye mücadele edeceğim” diyor

Aile Bakanı, Mine'nin yüklerini neden bu zamana kadar azaltmadı?

Aile Bakanı "engelliler için 16 Nisan'dan sonra büyük hizmetler yapacağız" dedi. Soruyoruz; neden 15 yıldır değil de 16 Nisan'dan sonra? Mine'ye cevabı var mı?