Ankara

Artık mücadeleye güç verme zamanı

Kendi kaderimizi ve çocuklarımızın geleceğini kendi ellerimize almak; 'tek adam'la birlikte, seçim-oy-kurtarıcı kısır döngüsünü kırmakla mümkün.

İşte bir seçim çalışması daha bitiyor

'Siyasi partilere güvenin epey azaldığını gözlemliyoruz. Anlatıyoruz, birlikte meclisler oluşturup birlikte denetleyelim, seçilenler işini iyi yapmıyorsa halk olarak onları görevden alalım.'

Mansur Yavaş'tan kadınlara ücretsiz HPV aşısı vaadi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, sağlık alanında yapacakları uygulamalara ilişkin bilgi verirken 30 yaş altı ve sosyal destek alan kadınlara HPV aşı uygulaması başlatacağını söyledi.

Yarım

"Ölümler. Öyle birden bire, vurulmuş gibi değil, acıya eriye ölenler. Hayata dönüş. Kan donduran bekleyiş. Yananlar, yakılanlar. Ölenler. Tecrit. Karanlık. Acı. Wernicke. Korsakoff. Unutanlar..."

25 Kasım 2023 | Kadınlar Ankara'da şiddete karşı buluşuyor!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü'nde kadınlar şiddete karşı Ankara'nın farklı yerlerinde buluştu!

Çankaya Belediyesi işçisi bir kadın: Sendikacılar işçi dövdü, bundan ötesi yok!

Çankaya Belediyesi işçileri, Genel-İş Ankara 1 Nolu Şube Yönetiminin imzaladığı ek protokole tepki gösterdikleri için fiziksel şiddete maruz kalmıştı. Bir kadın işçi yaşananları anlattı.

Kadınların kritik seçimi

Bu pazar en çok da kadınlar seçimin kaderini belirleyecekler. AKP’ye daha önce destek veren kadınların kopuşu ise tayin edici düzeyde olacak.

1 Mayıs 2023| Ankara: Bu karanlığı yırtıp atacağız

Ankara’da Tandoğan’a yürüyen binlerce emekçi artan yoksulluğa, iktidarın baskı ve yasaklarına karşı 1 Mayıs’ta buluştu.

Milletvekili Adayı Özlem Boyraz Ergazi’de kadınlarla buluştu: Geleceğimiz için tüm gücümüzle çalışacağız

Yeşil Sol Parti Ankara 3. Bölge Milletvekili Adayı Özlem Boyraz Özel, Ergazi Mahallesi’nde yaşayan kadınlarla bir araya geldi. Kadınlar seçimi ve 1 Mayıs’ı konuştu.

Şentepe’de kadınların buluşmasından notlar: 15 Mayıs sabahında mutlu yüzler görmek istiyoruz…

Emek Partisinin YSP listelerinden girdiği seçimde Ankara 3. Bölge’den 2. sıra milletvekili adayı Özlem Boyraz Özel, Yenimahalle Şentepe’de kadınlarla buluştu.

Kız kardeşlerimizle dayanışmamıza engel olamazsınız!

Ankara’da bile depremin etkilerini komşularımızla, iş arkadaşlarımızla kurduğumuz bu dayanışma ile aşarken depremzede kadınların dayanışma olanaklarının ellerinden alınması akıl kârı değil.

Ankaralı kadınlar: İsyanımız yasımızı aşıyor, kadın dayanışması yaşatıyor

Ankara Kadın Platformu ve 8 Mart Ankara Feminist Gece Yürüyüşü’nün çağrısıyla kadınlar Sakarya Meydanı'nda bir araya geldi. Yüksel Caddesi'ne yürümek isteyen kadınlar, polis tarafından engellendi.

Mamak’ta kadınlar Anayasa değişikliğini tartışıyor

Mamak Ege Mahallesi’nde yaşayan kadınlar Ekmek ve Gül buluşması yapıyor, Anayasa Komisyonunda yaşanan tartışmaları ve Anayasa değişikliğini Avukat İlke Işık ile değerlendiriyor.

Sendikal bürokrasinin duvarları kadınları sendikanın dışına itiyor

Ankara’da belediyelerde farklı sendikalarda örgütlü kadın işçilerin anlattıkları sendikalarda kadın işçiler olarak sözünü söylemenin, sendikalarda temsil edilmenin zorluğunu ortaya seriyor.

Eğitim Sen Ankara 4 Nolu Şube: 8 Mart’a alanlardayız

Eğitim Sen Ankara 4 Nolu Şube: ‘Kadınlar için daha fazla yoksulluk, şiddet, göç ve ayrımcılık anlamına gelen savaş politikalarına son!’

Pazarda isyan: Her gün karnımızı nasıl doyuracağımızın derdine düşüyoruz

Ankara Mamak’ta Pazar alışverişine 35 lira ile gelen bir kadın isyan etti: ‘Dolap boş, isterseniz gelin bakın inanmıyorsanız. Her gün karnımızı nasıl doyuracağımızın derdine düşüyoruz.’

Pazardaki kadınlar isyanda: Bir maydanoz bir dereotu 5 lira olursa ne yapacağız

Ankara Yenimahalle semt pazarında hayat pahalılığına, zamlara dair mikrofon uzattığımız kadınlardan bir dokunduk bin ah işittik. Pazar boşken, esnaf satış olmadığından yakınıyordu.

Daha ne kadar kısarak yaşayacağız?

‘Artık Yeşilçam’da bir figüran değil hayatın işleyişinde belirleyici başrol olmalıyız. Bunun da tek yolu tüm yoksul ve ezilen kesimlerin bir araya gelerek mücadele etmesinden geçiyor.’

TİS masasındakiler emekçiye karşı sorumluluk duymuyor

‘Merkezi görüşmelerden bir umudum yok ama işyerinde bu yıl sona erecek toplu sözleşmenin yeni görüşmeleri için hepimizin birlikte davranması gerektiğine inanıyorum. Bunu işyerimizde başarabiliriz.’

Ankara’da katledilen Azra ve Emine için yapılan eyleme polis saldırısı

Ankara’da katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu ve Emine Gökkız için eylem yapmak isteyen kadınlara polis saldırdı, 11 kadın darbedilerek gözaltına alındı.