Ankara Katliamı

Ankara Katliamı duruşmalarında  14 aylık bebeğiyle adalet arayan Nabile

10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenlerden Vahdettin Ozğan’ın eşi Nabile adalet arayışında en küçük çocuğu Serhat’ı mahkeme salonlarında büyütmüş bir kadın. Ve mücadelesinde hâlâ ısrarcı...

Biz IŞİD karanlığını Êzidî kadınlardan biliyoruz

Esir alınıp satılmış kız kardeşlerimize, dünyanın bütün kadınlarına, katliamlarda hayatlarını kaybetmiş insanların ailelerine, yaralanmış, sakat kalmış yüzlerce insana verilmesi gereken bir hesap var.

Polisten, Ankara katliamında ölenlere tahammülsüzlük

Ankara’da 1 Eylül polis ablukası altında geçti. Polis, Ankara Katliamında yaşamını yitirenlere atfedilen etkinliğe engel olmaya çalıştı.

10 Ekim davasında karar: 9 sanığa 101’er kez ağırlaştırılmış müebbet

Kamu görevlilerinin yargılanmadığı, adaletsizlikler dolu 10 Ekim davasında sona gelindi. Yargılanan 9 sanık 101’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Ankara Katliamının tüm sorumluları yargılansın

Kararın açıklanması beklenen 10 Ekim Ankara Katliamı Davası için ‘Bize güç verin’ çağrısı yapan anneler sorumluluğu olan herkesin yargılanmasını ve adaletin sağlanmasını istiyor.

Gelemediyseniz eğer gözünüz, kulağınız Ankara’da olsun

Ankara katliamı davasında üç yıldır süren adalet mücadelesi bitirilmek isteniyor, sadece sanıklara verilecek eksik bir ceza ile dava kamuoyunun gündeminden uzaklaştırılmak isteniyor...

Ankara Katliamı Davasında karar verilecek: Devletin sorumluluğu gizlenmeye çalışılıyor!

103 kişi yaşamını yitirdiği Ankara Katliamı davasının 10. duruşmaları 31 Temmuz’da başlıyor. Kararın açıklanması beklenen davada aileler tüm sorumluların cezalandırılmasını istiyor.

Adalete ulaşacacağımız o güne kadar….

Bu yazı esasen bir teşekkür yazısıdır. Her duruşma için bizim gücümüz olan, dayanağımız olan, bu uzun yolu birlikte yürümemizi sağlayan bu şahane kadınlara binlerce kez teşekkürler...

GÜNÜN BELGESELİ: Elif

10 Ekim Barış Mitingi’ne yönelik IŞİD saldırısında hayatını kaybeden 102 insan, şiir ve edebiyattan sonra sinemanın da konusu. “Elif” Belgeseli de bunun ilk örneklerinden.

GÜNÜN SERGİSİ: Ekinoks

10 Ekim 2015’te Ankara Garında barış mitingine düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan ve bir bacağını kaybeden Günay Karakuş’un resim sergisi bugün sanatseverlerle buluşuyor.

Şebnem Yurtman unutulmadı

Hacettepe Üniversitesinde yeni eğitim-öğretim yılının açılışında 10 Ekim Ankara katliamında yaşamını yitiren Şebnem Yurtman kadın mücadelesiyle anıldı.

O An_Kara

Antalya Ekmek ve Gül Kadın Tiyatro Atölyesi 10 Ekim’de yaşamını yitirenleri ‘O An_Kara’ oyunu ile andı.

10 Ekim'i kadınlar anlatıyor

10 Ekim Ankara Katliamında eşlerini, çocuklarını, yakınlarını kaybeden kadınlar anlatıyor. Acımız hâlâ taze, adalet istiyoruz!

10 Ekim anmalarına dahi tahammülleri yok!

10 Ekim Ankara Katliamı’nın 2. yıl dönümü için ülkenin dört bir yanında anmalar gerçekleşirken Ankara Garı önünde ve İstanbul Üniversitesinde yapılmak istenen anmalara polis saldırdı.

GÜNÜN ŞARKISI: Dalında Gencecik

10 Ekim 2015... Barış talebiyle yola çıkan ve bombalı saldırıyla yaşamdan koparılan 102 canın anısına bu şarkı. ‘Barış’ derken yarım kalan yaşamlara: Hasretle, saygıyla, dirençle...

GÜNÜN ÇAĞRISI: Adalet için bizi yalnız bırakmayın!

10 Ekim Ankara Katliamının üzerinden 2 yıl geçti. Katliamda yakınlarını yitiren kadınların tüm kadınlara bir çağrısı var: Biz yalnızca adalet istiyoruz. Bizi yalnız bırakmayın!

Gülüşümüzü eksilttiler, ama asla umudumuzu değil

Biz insanlığın güzel günlerini yaratmak için çıktık yola. Aramızdan ayrılanlara, asla artık yoklar demiyoruz. Her birimiz, bizden koparılanların da umudunu, özlemini sırtlayarak devam ediyoruz yola.

102 can ve oğlum için adalet!

10 Ekim Ankara Katliamı'nda hayatını kaybeden Uygar Coşgun'un annesi: Buradan 102 can ve oğlum için; adalet, adalet, adalet diyorum...

GÜNÜN FOTOĞRAFI: 10 Ekim için dua…

10 Ekim Ankara Katliamı davası Ankara Adliyesinde sürerken adliye önünden geçen bir kadının barış isterken yaşamını yitirenlere el açtığı ve en iyi duygularını ifade ettiği duası takıldı objektiflere…

Elif hep bizimle olacak

10 Ekim günü Ankara’ya gidenler arasındaydı Elif Kanlıoğlu. “Barış” istiyordu o da binlercesi gibi. Ama savaş politikaları onu yaşamdan ayırdı. Elif’in anısı artık Didim’de açılan parkta da yaşayacak.