Antep

Feray Şahin’in annesi Anneler Günü’nü kızının mezarı başındaydı: Adalet ne zaman gelecek?

Feray Şahin’in annesi Aysel Şahin Anneler Günü’nde kızının mezarı başındaydı: Kızım sen bana gelemiyorsun, ben sana geldim. Sen gittin gideli bizim hiç yüzümüz gülmedi, dünyamız karardı.

Antep’te direnen 3Teks fabrikasından kadın işçiler: Fabrikaya göre biz insan değiliz

3Teks fabrikasında çalışan kadın işçi: Artık bıktık, yorulduk. Mesai ile 16 saatte yapılması gereken işi biz 10 saatte yapıyoruz. Yani biz onları zengin ederken onlar bize asgari ücreti reva görüyor.

Şiddete uğradığı için 3 defa şikayetçi oldu, işlem yapılmadı: Benden önce karakoldan çıktığını öğrendim

Boşandığı Mustafa Osanmaz tarafından şiddet gören Fatma Çalışkan, 3 defa şikayet etmesine rağmen fail hakkında işlem yapılmamasına tepki göstererek, "Benden önce karakoldan çıktığını öğrendim" dedi.

Duygu Delen davası: Sanık Mehmet Kaplan heyete küfür etti, kapıyı yumrukladı

Beşinci duruşması görülen Duygu Delen davası 2 Aralık’a ertelendi. Tutuklamanın devamı kararına öfkelenen sanık Kaplan heyete küfürler savurarak kapıları yumrukladı.

İstismara uğrayan çocuğun haklarının ihlal edilmesi Meclis’e taşındı

HDP’li Ayşe Sürücü, sistematik bir şekilde cinsel istismara maruz bırakılan çocuğun TV programına çıkarılarak haklarının ihlal edilmesini Meclis gündemine taşıdı.

Bir çuval cevizi 10 liraya kıran kadınlar…

Antep'te ceviz kırarak geçinmeye çalışan Emine ve Melisa cevizlerin torbasını 10 liraya yapıyor. Günde ortalama bir çuval ise beş saatte doluyor...

Akınalbella’dan işten atılan işçinin eşi: Küçücük çocuğum nasıl geçineceğimizi düşünür oldu!

Akınalbella Terlik fabrikasında işten atıldığı için direnişte olan Aydın Göçmen’i direnişte yalnız bırakmayan eşi Cennet Göçmen yazdı.

Abdal kadın ve çocuklar eğitim istiyor

Yoksulluğun en derini burada. Hürriyet Mahallesinde çocuklar geleceksizliğe, aileler yoksulluğa, kadınlar dilenciliğe, şiddete mahkum!

Antepli kadınlardan İstanbul Sözleşmesi eylemi

Gaziantepli kadınlar sokağa çıkarak İstanbul Sözleşmesinin iptali kararının geri çekilmesini istedi.

Antepli kadınlar: Deniz’ler, Duygu’lar, Feray’lar mücadelemizde hep yanımızda!

Antep’te kadınlar İstanbul Sözleşmesi için bir araya geldi. Duygu Delen’in ölümünde şüpheli olarak yargılanan Mehmet Kaplan’ın tahliyesine tepki gösterdi.

Kadınlar birliktelikten güç alıyor

Antep’te 8 Mart’a katılan kadınlar anlattı: ‘Sloganlarımız, birlikteliğimiz ve gücümüz çok iyi hissettirdi. Asla yalnız değiliz, asla susmayacağız. Bunu artık çok daha iyi görebiliyorum.’

Antep’te 8 Mart | Söyleyecek sözümüz, değiştirecek gücümüz var!

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu çağrısı ile 8 Mart öncesi bir araya gelen onlarca kadın, kadınlara reva görülen eşitsizliğe, şiddete, ayrımcılığa karşı örgütlü mücadele çağrısı yaptı.

Antepli kadınlardan 8 Mart çağrısı: ‘Güvenceli iş ve şiddetsiz yaşam için alanlara’

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu, çağrıcısı olduğu yürüyüşün duyurusunu yaptı. 8 Mart’ta bir arada olmanın önemini anlatan Platform bileşenleri, kadınları dayanışma ve mücadeleyi büyütmeye çağırdı

Duygu Delen davasında baroların müdahillik talebi reddedildi, sanık medyayı suçladı

Antep’te 17 yaşındaki lise öğrencisi Duygu Delen’in ayrıldığı Mehmet Kaplan’ın evinin penceresinden şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirdiği olayın davası görüldü.

Avukat Önder Alkurt: Duygu Delen dosyasında cinayet ihtimali güçleniyor

Şüpheli şekilde yaşamını yitiren Duygu Delen dosyasında sanık Mehmet Kaplan'ın kanında uyuşturucu tespit edildi. Avukat Önder Alkurt, bu durumun cinayet ihtimalini güçlendirdiğini söyledi.

Bir mülteci kadın işçi daha çalıştığı villada ölü bulundu

Antep'te tekstil patronu Ahmet Şireci'ye ait lüks villada çalışan Nepalli mülteci kadın işçi Monna Rai, iple tavana asılı halde ölü bulundu.

Duygu Delen’in arkadaşları: ‘Kimsenin gücünden, tanıdıklarından korkmayalım’

Duygu Delen’in arkadaşları Ekmek ve Gül’ün Instagram canlı yayınına katılarak Duygu’nun intihar etmediğini, yaşanın bir cinayet olduğu ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Duygu Delen’in arkadaşları: ‘Duygu şiddet görüyordu, olay intihar olamaz’

Babası iş insanı olan eski erkek arkadaşının evinden şüpheli şekilde düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen’in arkadaşları konuştu. Duygu’nun arkadaşları olayın intihar değil, cinayet olduğunu düşünüyor

‘Dolap var da ne oluyor, içini dolduramıyoruz ki’

Cumhurbaşkanının “Buzdolabı satışları arttı” diyerek gerekçelendirdiği “Uçuştayız” tablosuna tepki gösteren kadınlar, çarşının pazarın yolunu unutmuşken buzdolaplarının nasıl dolacağını soruyorlar.

Antep’te 14 yaşındaki çocuk istismara maruz kaldı

Antep'te bir radyoda sunuculuk yapan 55 yaşındaki Nuri Ö. 14 yaşındaki bir çocuğu istismara maruz bıraktı.