asit saldırısı

Şiddetin Yüzü: Kezzaplı saldırıya uğrayan kadınların hikayesi

Kimyasalların erkeklerin elinde nasıl bir silaha dönüştüğünü gösterirken kadınların hayatlarında yarattığı yıkımı anlatan Şiddetin Yüzü belgeselini yönetmenleri Esra Açıkgöz ve Kenan Özer'le konuştuk.

Berfin Özek davasında mahkeme asitli saldırıda ‘somut delil’e ulaşamadı

Berfin Özek’e asitli saldırıda bulunan Casim Ozan Çeltik’in cezasının gerekçeli kararını açıklayan mahkeme, ‘Kasten öldürme saiki ile hareket ettiğine yönelik somut bir delile ulaşılamadı’ dedi.

Berfin Özek: Karar, suçu işleyenlere ‘yapın, az ceza alırsınız’ demek

Kendisine asitli saldırıda bulunan Ozan Çeltik’in aldığı 12 yıl cezayı yeterli bulmayan Berfin Özek, kararı ‘Bu suçu işleyecek olan kişilere ‘Yapın. Az ceza alacaksınız’ teşvikidir’ diye değerlendirdi

Berfin Özek davası|Sanık kısa sürede çıkarsa biz nasıl sokağa çıkacağız?

Berfin Özek’i asitli saldırıyla ağır yaralayan Casim Ozan Çeltik’in yargılandığı davada karar verildi. Sanık ‘kasten yaralamadan’ ceza aldı. Berfin Özek ve Kadınlar karara tepki gösterdi.

Berfin Özek davası ertelendi:  Berfin’in ifadesine başvurulacak

Berfin Özek, ocak ayında eski erkek arkadaşının asitli saldırısına uğramıştı. Zanlının yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün görüldü Sanık avukatı ‘Öldürmeye teşebbüs yok’ iddiasında bulundu.

Berfin’in yüzüne asit atan sanık: Olayın yaşandığı yere gitmedim

Berfin Özek, ocak ayında eski erkek arkadaşının asitli saldırısna uğramıştı. Zanlının yargılandığı dava bugün görüldü. Sanık, ‘Olayın yaşandığı yere hiç gitmedim’ diyerek suçlamaları reddetti.

Asit saldırısına uğrayan Berfin Özek: Kadınlar yalnız olmadığımı hissettirdi

19 yaşındaki Berfin Özek, ocak ayında evine yürüyerek dönerken Casim Ozan Çeltik’in asitli saldırısına uğradı. Sıvı, yüzünün bir kısmının erimesine neden oldu, sağ gözünü de kaybetti.

Kezzaplı saldırıya uğrayan Asiye Güzel'in kızı: Annemin koruma talebi reddedildi

Asiye Güzel, evliliği boyunca şiddete maruz kaldı, boşandı. Eski eşinin kezaplı saldırısına uğradı. Asiye Güzel'in kızı: Annem 4-5 defa koruma talep etti ama koruma talebi hep reddedildi.

Kadınlardan Sağlık Bakanlığına çağrı: Berfin için beklentimiz yüz nakli

İskenderun’da bir erkeğin asitli saldırısında yüzü tamamen yanan Berfin Özek’e ilişkin başlatılan kampanyaya Sağlık Bakanlığından yanıt geldi.

Hindistan’da bir kadına beşinci kez asit saldırısı

Her yıl yüzlerce kadının asit saldırısına uğradığı Hindistan’da daha önce 4 kez aynı kadına asitle saldıran zanlılar kefaletle serbest kaldı ve kadına 5. kez saldırdı. Hem de polis korumasına rağmen.

GÜNÜN BİLGİSİ: Cafe Sheroes Hangout

Kadın kahramanlar anlamına gelen Sheroes, Hindistan’da asit saldırısına uğrayan kadınlar için harika bir dayanışma örneği.

GÜNÜN DANSI: Asit saldırısına uğrayan Sapna dansı da yaşamayı da bırakmadı!

Evlenmek istemediği erkek tarafından asit saldırısına uğrayan Sapna hayallerinden ve dansından vazgeçmedi.