Aydın

Zeren'in ölümüne neden olan ihmaller ortaya çıktı

Aydın’daki Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda Zeren'in ölümüne sebep olan asansör kazasına, asansörün güvenlik ekipmanının devre dışı bırakılmasının sebep olduğu anlaşıldı.

Kaza değil, ihmallerin göz göre göre getirdiği bir cinayet

KYK sorunu, yemek problemi, barınma problemi, hijyen problemi gibi… Tüm bu problemlerin içerisinde son noktayı koyan bu ihmalkârlık bize bir daha gösteriyor ki bu bir kaza değil, cinayettir.

Aydın’da Emek Partili kadınlardan açıklama: 8 Mart mücadelemizle değiştireceğimiz gün olsun

"Deprem bölgesinde ve ülkenin her yerinde hak ettiğimiz insanca yaşamı yeniden inşa etmek için el ele verelim. Dayanışmayla ayaktayız, örgütlenerek değiştireceğiz"

Aydın’da 8 Mart: Biz kazanacağız, kadınlar kazanacak!

Aydın’da kadınlar Alevi Kültür Derneğinde bir araya gelerek 8 Mart’ta taleplerini, nasıl bir yaşam istediklerini dile getirdi.

Aydın Adnan Menderes Mahalle sakinleri: Yeşil alan park olsun

Aydın Efeler ilçesi Adnan Menderes Mahallesi sakinleri, daha önceden pazar yeri için planlanmış yeşil alanın park yapılması talep etti.

Sepetin emek yolculuğunda Roman kadınlar: Barınacak yerimiz yok!

Tatil beldelerinde tatilcileri güneşten koruyan hasır şemsiyelerin ardı emek dolu. Ancak o şemsiyeleri yapan Roman kadınlar ne emeğinin karşılığını alabiliyor ne de güvenceli kalacakları yere sahip.

‘İşimizi ve haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz’

Kod-29 gerekçesiyle işten atılan bir belediye işçisi kadın yazdı: ‘Ne ile suçlandığımı bilmeden yüz kızartıcı suç ile suçlanıyorum. Benimle beraber işten atılan yedi kadının sesi olmak istiyorum.’

Hatice Tusu’nun ardından: Medyada maktul suçlanıyor, fail aklanıyor!

Medyada dolanan bütün yalan haberlere cevap olarak yazıyorum: Hatice Tusu'nun failiyle bir gönül birlikteliği yoktu, onu sevmiyordu, ona hiçbir konuda müsaade etmemişti ve mücadele ediyordu.

‘Kimsenin arkasında değiliz, kimsenin yardımcısı değiliz’

Biz hep vardık görmeseniz de... Kimsenin arkasında değiliz, kimsenin yardımcısı değiliz, kimsenin anası, bacısı değiliz. Beyaz melek değiliz. Bizler profesyoneliz.

Salgından istifade edildi, Kızılcaköy’de JES için ÇED onayı verildi

Kovid-19 salgını gündemdeyken salgını fırsata çeviren sermaye Kızılcaköy’de yapılması planlanan jeotermal enerji santrali için ÇED onayı verdi. Kızıkcaköylü kadınlar karara tepkili.

Akbüklü Kadınlar 8 Mart öncesi bir araya geldi

Aydın Didim’de Akbüklü kadınlar 8 Mart öncesi bir araya gelerek sorunlarını ve çözüm yollarını konuştu.

Zeynep Öztürk’ü zincirle boğarak öldüren eş 20 yıl hapis cezası aldı

Aydın Efeler’de 2. Sanayi Sitesindeki iş yerinde boşanma aşamasında olduğu eşi Zeynep Öztürk’ü öldüren Ercan Öztürk, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanığa ağır tahrik ve iyi hal indirimi uygulandı

Merve Kotan davasına çağrı

Aydın’da kendisinden ayrılmak isteyen Merve Kotan’ı ve arkadaşı Ekim Türkmen’i silahla vurarak öldüren Muhammet Gürsoy ikinci kez hakim karşısına çıkıyor.

GÜNÜN TEPKİSİ: Jeotermale de talancılara da isyan!

Aydın’da 110 jeotermal saha çalışması için yapılacak olan ihale öncesi Aydın ve çevresinden gelen onlarca kadın jeoremal santralleri planlarına tepki gösterdi.

Aydınlı kadınlar istismara karşı sokaktaydı: Araştırın, müdahale edin, önlem alın!

Çine’de 14 yaşındaki kız çocuğu, babası tarafından istismara maruz kaldı, hamile kaldı. İstismar akrabalarının durumu fark etmesiyle açığa çıktı. Aydınlı kadınlar yaşanan istismara karşı sokağa çıktı.

GÜNÜN OYUNU: Kızılcaköylü kadınlardan ‘Neymiş Bu Jeotermal?’

Jeotermal’e direnen Kızılcaköylü kadınlar ‘Neymiş Bu Jeotermal?’ oyunu ile direnişlerini anlatacak.

Silikozis hastası madencilerin eşleri: Biz mücadele etmezsek nice gençlerin başı yanacak

Aydın’ın Çine ilçesindeki maden tesislerine uzun yıllarını veren işçiler slikozis hastalığının pençesinde kıvranırken kapı önüne kondu. Evin bütün yükü ise eşlerin sırtına bindi.

Adnan Menderes Üniversitesinde 8 Mart etkinliği

Adnan Menderes Üniversitesi Ekmek ve Gül Grubu, 8 Mart etkinliği düzenliyor. 10 Mart Pazar günü yapılacak etkinlikte genç kadınlar sorunlarını ve taleplerini tartışacak ve Sufrajet filmini izleyecek.

Didim Akbük’te kadın muhtar adayı ve azalar: Yok sayılmaktan bıktık usandık!

Didim Akbük’ten kadınlar bir araya gelerek kadın muhtar adaylarını ‘Biz kazanacağız’ diyerek duyurdu.

Sendikalaştıkları için işten atılan SİBAŞ işçileri: desteğinizi bekliyoruz

Sendikalaştıkları için işten atılan ve direniş başlatan SİBAŞ işçileri herkesin desteğini bekliyor. Anne, babalarının en büyük destekçisi olan çocuklar da ‘Biz kazanacağız’ diyor.