Aydın Kadın Dayanışması Platformu

Aydın Kadın Dayanışma Platformu: 16 yılda 15 bin kadın katledildi

Aydın’da ağustos ayında biri şüpheli 3 kadının katledildiğini belirten kadınlar ‘Katledilen, kaybedilen, ölümü şüpheli kalan bütün kız kardeşlerimizin hesabını birer birer soracağız’ dedi.

Aydın Kadın Dayanışma Platformu çağrısıyla kadınlar yoksulluğu konuştu

Ekmek ve Gül editörümüz Hilal Tok’un katılımıyla Aydın Kadın Dayanışma Platformu etkinliğinde bir araya gelen kadınlar 8 Mart öncesi kadınların yaşadığı yoksulluk tablosunu konuştu.

Aydınlı kadınlar ‘Sözleşme’den vazgeçmiyoruz’ dedi

Aydın Kadın Dayanışması Platformu çağrısıyla Atatürk Kent Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar, ’İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz’ dedi. Açıklamaya HDP Milletvekili Hüda Kaya da katıldı.

Aydın Kadın Dayanışma Platformu 8 Mart Eylemi

Aydın Kadın Daynışma Platformu 8 Mart’a giderken bir dizi etkinlik yapıyor. 8 Mart günü de Yaşam zinciri oluşturacak kadınlar Kent Meydanı’nda açıklama yapacak.

Merve Kotan davasına çağrı

Aydın’da kendisinden ayrılmak isteyen Merve Kotan’ı ve arkadaşı Ekim Türkmen’i silahla vurarak öldüren Muhammet Gürsoy ikinci kez hakim karşısına çıkıyor.

Aydınlı kadınlar istismara karşı sokaktaydı: Araştırın, müdahale edin, önlem alın!

Çine’de 14 yaşındaki kız çocuğu, babası tarafından istismara maruz kaldı, hamile kaldı. İstismar akrabalarının durumu fark etmesiyle açığa çıktı. Aydınlı kadınlar yaşanan istismara karşı sokağa çıktı.

Fadime A. eşinin şiddete uğradı, ilaçla intihara zorlandı

Sistematik şiddetine maruz kaldığı eşi İhsan A.’yı yaralayan Fadime A., İhsan A’nın kendisini ağır bir şekilde darp ettiğini, sonra da ilaç içirip intihar etmeye zorladığını söyledi.

Aydınlı kadınlar sömürüye karşı sokağa çağırıyor

Aydın Kadın Dayanışması Platformu 25 Kasım'da kadınları sokakta olmaya, hakları için taleplerini dile getirmeye çağırdı.