Aysel Tuğluk

Demans hastası Aysel Tuğluk gözaltına alındı

Demans hastası olması sebebiyle hakkında infaz erteleme kararı verilen siyasetçi Aysel Tuğluk gözaltına alındı.

Demans hastası Tuğluk'a ‘savunma’ dayatması

Demans hastası olan ve 2022’de tahliye edilen Aysel Tuğluk hakkında açılan davada mahkeme heyetinin savunma istemesine karşı, avukatlar dilekçe ile itirazda bulundu.

GÜNÜN BELGESELİ: Barışa adanmış bir ömür: Aysel Tuğluk

Barışa adanmış bir ömür: Aysel Tuğluk | ‘Kadının içinde olmadığı bir barış, barış değildir’, genç bir avukatken Kürt kadın mücadelesinin öne çıkan figürlerinden biri olan Aysel Tuğluk’u anlatıyor.

Aysel Tuğluk cezaevinden çıktı

Kandıra 1 No’lu F Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan Aysel Tuğluk hakkında tahliye kararı verildi. Tuğluk dün gece saatlerinde cezaevinden çıktı.

Aysel Tuğluk hastaneye kaldırıldı

'Cezaevi koşullarının yarattığı olumsuz durumu Aysel Tuluk'un sağlığını gittikçe kötüleştiriyor'

Van Kadın Platformu: Aysel Tuğluk tahliye edilsin

Van Kadın Platformu, demans hastası Aysel Tuğluk’un serbest bırakılması çağrısıyla basın açıklaması düzenledi.

Bu işkencenin tanığıyız, öfkeliyiz, Aysel’in yanında olmaya devam edeceğiz

Aysel Tuğluk’a Özgürlük İçin 1000 Kadın kampanya Grubundan Yasemin Özgün, duruşma salonunda Aysel Tuğluk’a yaşatılanlara ilişkin izlenimlerini yazdı.

Aysel Tuğluk ‘Hatırlamıyorum’ dedi, mahkeme heyeti savunmada ısrar etti

Mahkeme, Kobanê Davası’na SEGBİS ile bağlanarak ‘Kendimi savunacak durumda değilim, hatırlamıyorum’ diyen Aysel Tuğluk’u savunma yapmaya zorladı.

‘ATK, hukuksuzluğu hukuk kılıfına uydurmaya çalışıyor’

Aysel Tuğluk, demans rahatsızlığı nedeniyle tüm çağrılara rağmen 500 gündür tahliye edilmiyor. Tuğluk’un avukatı Elif Taşdöğen, Adli Tıp Kurmunun hukuksuzluğa kılıf uydurduğuna işaret ediyor.

Aysel Tuğluk için 1000 kadın adalet çağrısı yaptı: ‘Cezaevinde kalamaz’ raporları dikkate alınsın

Aysel Tuğluk İçin 1000 Kadın, Tuğluk’un son durumuna dair basın toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan kadınlar sağlık kurumlarının hazırladığı 'cezaevinde kalamaz' raporunun dikkate alınmasını istedi.

Aysel Tuğluk’a Özgürlük için bir araya gelen binlerce kadın basın toplantısı düzenliyor

Aysel Tuğluk’a Özgürlük İçin 1000 Kadın kampanyası kapsamında yarın Aysel Tuğluk’un son durumuna paylaşılacağı bir basın toplantısı gerçekleştirilecek.

Kadın avukatlar Kandıra’da: Aysel Tuğluk’a uygulanan hukuksuzluk son bulmalı!

Kadın avukatlar Aysel Tuğluk’un durumuna dikkat çekmek ve bir an önce serbest bırakılması için sorumlu kurumları harekete geçmeye çağırmak için Kandıra Cezaevine gitti.

Silvia Federici ve Angela Davıs ‘Aysel Tuğluk’a özgürlük’ mesajı verdi

Aysel Tuğluk’a Özgürlük İçin 1000 Kadın’ın, Aysel Tuğluk ve hasta mahpusların serbest bırakılması için başlattığı kampanyaya bir destek de Silvia Federici ve Angela Davis’ten geldi.

Kadın avukatlar Aysel Tuğluk için özgürlük talep etti, barolara 'sessiz kalmayın' çağrısı yaptı

Kadın hukukçular, hasta tutuklu Aysel Tuğluk için birçok ilde açıklama yaptı, Ankara ve Mersin'de ise polis yapılmak istenen açıklamaları engelledi.

Leyla Halid'den Aysel Tuğluk'a: Tüm siyasi tutsaklarla birlikte özgürlüğünüze kavuşmanızı diliyoruz

Yaşamı boyunca Filistin halkının özgürlüğü için mücadele etmiş Leyla Halid, Aysel Tuğluk'a ve siyasi tutsaklara dayanışma mesajı gönderdi.

Adana’da kadınlardan Aysel Tuğluk için tahliye çağrısı

Avukat Sevil Aracı’dan ATK raporu yorumu: ‘Hapishanede kalmasının Tuğluk’un sağlığı açısından ne kadar tehlikeli olduğunu görmezden gelerek yanlı bir rapor hazırlanmıştır.’

Aysel Tuğluk’un avukatlarından açıklama: ATK kendisinden talep edilen hususta değerlendirme yapmamıştır

Aysel Tuğluk’un avukatları: Mahkemenin ara kararında istenen ve ATK’nin değerlendirme konusu yapması gereken husus, Tuğluk’un mevcut sağlık durumu itibarı ile savunma yapıp yapamayacağı hususudur.

ATK Aysel Tuğluk raporunu sundu, cezaevinde kalıp kalamayacağı belirtilmedi

Hasta tutuklu Aysel Tuğluk için Adli Tıp Kurumunun hazırladığı rapor sunuldu. Raporda, hafif bilişsel bozukluk tespitine rağmen Tuğluk’un cezaevinde kalıp kalamayacağına dair bir detay yer almadı.

İzmir'de ‘Aysel Tuğluk ve Hasta Mahpuslara Özgürlük Platformu’ kuruldu

İzmir’de, cezaevinde tutulan HDP Eski Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk ve tüm hasta tutuklular için “Aysel Tuğluk ve Hasta Mahpuslara Özgürlük Platformu” kuruldu.

Aysel Tuğluk yeniden Kandıra cezaevine götürüldü

Adli tıp kurumu üst kuruluna yapılan itiraz üzerine ATK'ye sevk edilen Aysel Tuğluk, yeniden Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'ne götürüldü.