barış için kadın girişimi

Kadınlar barış için foruma çağırıyor!

Geçen hafta bir araya gelen kadınlar yükselen savaş sesleri içerisinde ne yapılabileceğini konuştu. Cumartesi yapılacak forumlaysa tüm kadınları ‘Barış için ne yapabiliriz’i konuşmaya çağırıyorlar.

Kadınlar soruyor: Ne istiyoruz?

‘Bugünlerde bir kez daha barış uğruna savaş, huzur uğruna gerginlik, yaşam adına ölüm dolanıyor tepemizde. Tüm toplumu derinden etkileyen bu siyasetlerin bedelini hepimiz ödüyoruz...’

GÜNÜN ÇAĞRISI: Barış için...

Kadınlar ‘Savaşın acılarını en çok yaşayan biziz ve çocuklarımız. Savaşın olmadığı bir dünya istiyoruz’ diyor.

Savaşın yerinden ettiklerini konuşuyoruz

Barış için Kadın Girişimi, savaşın yerinden ettiği kadın ve çocukların deneyimlerini ve barış siyasetini konuşmak için bir etkinlik düzenliyor.

‘Nuriye ve Semih yaşasın’ diyen kadınlar hakim karşısına çıkıyor

Mayıs ayında Nuriye ve Semih ile dayanışmak için Kalkedon Meydanı’nda nöbet tutan Barış İçin Kadın Girişimi üyesi kadınlar gözaltına alınmış ve bırakılmıştı. Kadınlar şimdi mahkeme karşısına çıkıyor.

GÜNÜN PAZARI: Potlaç Kadın Emeği Pazarı

Cumartesi, Pazar yolu Kadıköy’e düşenler Potlaç Kadın Emeği Pazarı’na uğramadan gitmemesi, hatta özel olarak ziyaret etmesi tavsiyemizdir. :)

Kadınlar ‘mücadeleye devam’ dedi

Kadıköy Kalkedon Meydanı’nda gözaltına alınan BİKG üyesi kadınlar serbest bırakıldı.

Kadınlar KHK’lara karşı direniyor

Gözaltılara, ihraçlara, KHK’lara ve Ohal’e karşı kadınların tepkisi net: Kadınlar susmayacak!

Dayanışma gözaltında

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışmak için Kadıköy Kalkedon Meydanı’nda nöbetleşe açlık grevi yapan Barış İçin Kadın Girşimi (BİKG) üyelerine polis saldırdı. 6 kadın gözaltına alındı.

Barış için harekete geçmenin yollarını arıyoruz. Var mısınız?

Barış İçin Kadın Girişimi kadınlara ‘Kötülük sıradanlaşırken biz neredeyiz?’ sorusu sorusunu soruyor ve kadınları sözü büyütmeye, barışı büyütmeye, yolu birlikte bulmaya çağırıyor.