boşanma

İstiyorlar ki kadınlar katillerinin ayağına gitsin!

Devletin ve ailesinin yalnız bıraktığı Ayşe, her şeye rağmen çocuklarını geri almak ve kendi hayatını kurabilmek için mücadele ediyor, sesinin duyulmasını istiyor.

Cehennemi anlatmak için 5 dakika

‘Evlatları ile tehdit edilen, dayak yiyen kadınlar mahkemede kendini ifade etme fırsatı bulacak sanıyor. Haykıracağım, anlatacağım her şeyi diyor.' Ama gerçeklik bu şekilde işlemiyor.

‘Daha önce başarmıştım, tekrar başarırım’

‘Yıllardır verdiğim yaşam mücadelesinin küçük bir kısmını Ekmek ve Gül dergisinde paylaşmak istiyorum. Belki de birçok kadına umut olur hikayem.’

Arabuluculuk kadınların medeni haklarını gasbedecek

İktidarın, Medeni Kanun Çalıştayı'nda üzerinde durduğu aile arabuluculuğu, kadınları faillerle yüz yüze getirecek; tazminat, nafaka ve velayet gibi konularda hak gasplarına neden olacak.

5 yıllık dava, 575 lira nafaka

'Polisi aradığımda kimi ekipler; çocukların babası, barışma çabasında olan bir eş gözüyle bakıyor. Çocukların çırpınışları, benim korkudan hızlanan kalp atışlarım çoğu kez görmezden geliniyor.'

Yargı Reformu ile Medeni Hukuk hedefte

Meclis’in yeni döneminde kadınların haklarına, Medeni Kanun’a toplu bir saldırı hazırlığında olduğunu Adalet Bakanı’nın konuşmasından öğrendik.

Boşanma davasında Facebook ilişki durumunun boş olması kusur sayıldı!

Ankara'da bir boşanma davasında Aile Mahkemesi, Facebook'ta ilişki durumu boş olduğu için kadını ağır kusurlu buldu, Yargıtay kararı bozdu.

AKP'nin Çocuk Hakları Strateji Belgesi'ne boşanmalara arabuluculuk sıkıştırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın duyurduğu Türkiye Çocuk Hakları Strateji Belgesi ve Eylem Planını'nda boşanmalara "çocukları koruma" iddiasıyla aile arabuluculuğu da sıkıştırıldı.

Katledilen Nursel Taşkın’ın kızı: Uzaklaştırma kararına rağmen tehdit ediyordu

Boşanma aşamasında olduğu İrfan Taşkın tarafından öldürülen Nursel Taşkın’ın kızı İrem Taşkın Ekmek ve Gül’e konuştu: Dava aşamasında da defalarca ölümle tehdit etti. En ağır cezayı almasını istiyorum

5. yargı paketinde kadınlar için neler var?

Tek adamın kararıyla Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi sonrası kadınların haklarına yönelik saldırılar 5. Yargı Paketiyle devam edecek. Peki sırada neler var. İlke Işık yazdı…

Boşanma aşamasında olduğu Şilan Topal’ı kaçıran Mithat Topal tutuklandı

Şilan Toplal’ı kaçıran Mithat Topal tutuklandı. Şilan Topal’ın defalarca şikayetçi olmasına rağmen uzaklaştırma ve elektronik kelepçe cezası verilmekle yetinilen zanlının 30’dan fazla suç kaydı var.

Mithat Topal tarafından kaçırılan Şilan Topal: Çocuğuma kavuşmak istiyorum

Şişli’de boşanma aşamasındaki eşi Mithat Topal tarafından taksiyle kaçırılan Şilan Topal kurtarıldı. Gerekli cezanın verilmesini talep eden Şilan Topal, ‘Çocuğuma kavuşmak istiyorum’ dedi.

Bekar bir anne olarak bir çocuğa doğruyu yanlışı öğretebilmek…

Ben toplumun gözünde dul bir kadınım ve bir oğlan çocuğunu ne kadar iyi yetiştirebilirdim? Onu yaparsam elalem ne der, bunu söylersem elalem ne der...

Sahte mahkeme kararıyla tehdit

Birgül Avdan, boşanma sürecindeki Gül Hanım'ın hikayesini anlatıyor...

Esenler’de bir kadın boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından rehin alındı

İstanbul’da boşanma aşamasında olduğu kadının iş yerine giden erkek, aynı iş yerinde çalışan bir başka kadını yaraladı, eşini rehin aldı.

‘Bana uyguladığı şiddetin 4 bin liralık cezasını da ben ödedim’

Yirmi yılı aşkındır evlendiği erkek tarafından şiddetin her türlüsünü yaşamış Esma’nın hikayesi… Tek istediği ise herkes gibi yaşayabilmek.

Boşanmak istediği için ölüm tehdidi alan kadınları devlet ne zaman koruyacak?

Boşanmak istediği için koruma ve uzaklaştırma kararına rağmen kadınlar şiddete, saldırıya, ölümle tehdide maruz kalmaya devam ediyor. Kadınların ‘yaşamak istiyorum’ çığlıkları büyüyor.

'Davamın ve bütün kadınların yanındayım'

25 yaşındaki Büşra evliliği süresince yaşadığı şiddeti ve verdiği mücadeleyi kaleme aldı.

Boşanma duruşmasına saatler kala öldürülen Bihter’in cenazesini kadınlar taşıdı

İzmir’de boşanma aşamasında olduğu Rahman Yalçınsoy tarafından öldürülen Bihter Yalçınsoy memleketi Eskişehir’de toprağa verildi.

Avukat Müzeyyen Boylu’yu öldüren erkeğe ağırlaştırılmış müebbet istemi

Avukat Müzeyyen Boylu’yu katleden Mesut Issı hakkında mütalaasını sunan savcı, ‘Eşe karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi talebinde bulundu.