Canan Güllü

‘Koronavirüs günlerinde kadına yönelik şiddet yüzde 80 arttı’

Türkiye dernekleri Federasyonu (TKDF): Salgın günlerinde fiziksel şiddet yüzde 80, psikolojik şiddet yüzde 93, sığınma evi talebi yüzde 78 arttı.

Canan Güllü’den KEFEK’e açık mektup: Erkeğe saygılı eş tanımlamasını reddediyoruz

TKDF Başkanı Canan Güllü, TBMM KEFEK Başkanı ve üyelerine açık mektup yazdı. Güllü, İslam Konferansı Örgütü’nün ‘erkeğe saygılı eş’ tanımlamasını reddettiklerini söyledi.

Nafaka hakkı hükümetin hedefinde

Aile Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘nafaka çalıştayını’ Canan Güllü değerlendirdi: Kadınların önündeki engeller kaldırılmadan nafaka sınırlandırılmak isteniyor.

Dünyada 131 milyon kız çocuğu okula gidemiyor

Canan Güllü ve Sema Hosta kız çocuklarının yaşadığı sorunlara dikkat çekiyor: ‘Kız çocuklarının hayallerinin önündeki engelleri kaldıralım.’

Meclis kadınlara yasak: Canan Güllü Meclise alınmadı

Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi veren tasarıyla ilgili parti temsilcileriyle görüşmeler yapmak için Meclise girmek isteyen TKDF Başkanı Canan Güllü’ye ‘yasaklı’ olduğu gerekçesiyle izin verilmedi.

TKDF’den Ahmet Hakan’a açık mektup

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu 2015 tarihli Türkiye Ensest Atlası haritasındaki ‘yüzde 40’ oranıyla başlayan tartışmalar sonrası TKDF Başkanı Canan Güllü konuya ilişkin mektup yayımladı.

Ailesi tarafından fuhşa itilen genç kadını devlet koruyabildi mi?

Ayşe Arman’ın köşesine taşıdığı bir öykü çok tartışıldı. Ailesi tarafından pazarlanan bir genç kadının kurtuluş öyküsü... Peki öyküdeki ‘hatalar’ dikkatinizi çekti mi? Devlet kadını koruyabiliyor mu?

Canan Güllü’den açık mektup: Bu bizim kıyametimizdir

Canan Güllü’den Cumhurbaşkanı’na: Bu tasarı bizim kıyametimizdir. Bireyini korumayan devlet vatandaş için yok hükmündedir ve yok hükmünde olmak kıyamettir.

Eşitlik yoksa adalet olmaz!

Günlerdir süren adalet yürüyüşünün kadınlar için ne ifade ettiğini, kadınların adaletten payına ne düştüğünü, adalet sağlanırken eşitliğin önemini TKDF Başkanı Canan Güllü anlattı.