cinsel taciz

İtalya’da bir hakim '10 saniyeden kısa sürdüğü için' tacizi akladı

Cinsel tacize uğrayan öğrenci 'Hem okul hem de adalet sistemi tarafından iki kat ihanete uğramış hissediyorum' dedi.

Öğrencilerine istismardan yargılanan Burak Ercan’ın tutuklanması talebi yine reddedildi

Cizre’de 43 öğrenciye cinsel tacizden ceza alan Müdür Yardımcısı Burak Ercan hakkında açılan ikinci davanın duruşmasında sanığın tutuklanması talebi reddedildi, duruşma 15 Haziran’a ertelendi.

Cinsel taciz dosyasında takipsizlik gerekçesi: ‘MHP’ye zarar vermek’

Patronunun ofisinde cinsel tacize maruz kalan kadın avukat E.B.'nin dosyası cinsel suçlarda takipsizlik kararının ne kadar keyfi olduğunun bir kanıtı...

Arzu Sena Topuz davasında karar duruşması görülecek: 'Bizler faillere güç verenlerden çok daha güçlüyüz'

Arzu Sena Topuz davasının karar duruşması Cuma günü saat 14.00'de İstanbul Anadolu 55. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Topuz, karar duruşmasına dayanışma çağrısı yaptı.

Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi: ‘Kadın bir kez daha mağdur ediliyor’

Muğla'da Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi, CHP Muğla İl Başkanlığı’nda tacize uğrayan kadının işten çıkarılmasına yaptığı yazılı basın açıklaması ile tepki gösterdi.

Cinsel taciz iddiaları sonrası ABD kadın futbol liginde maçlar durdu

ABD’li kadın futbol oyuncuları kulüplerdeki cinsel taciz olaylarına karşı maç durdurdu, yaşanan tacizleri sahada seyircilerle birlikte protesto etti.

Pandemiyle kafe, restoran, bar çalışanlarına cinsel taciz artıyor

Amerika’da yapılan bir araştırma, bahşişe bağlı kafe, restoran, bar çalışanlarının pandemiyle birlikte tacize daha çok maruz kaldıklarını ortaya koyuyor.

GÜNÜN KAZANIMI: YTÜ'de öğrencilerin ve kulüplerin uğraşları sonuncunda Cinsel Taciz Önleme birimi kuruldu

YTÜ’de yaşanan cinsel saldırı iddialarına yönelik öğrencilerin gösterdiği tepkilerin ardından okulda ‘Cinsel Tacizi Önleme Birimi’ kurulmasına karar verildi.

YTÜ öğrencileri Cinsel Tacizi Önleme Birimi talep ediyor

Yıldız Teknik Üniversitesinde yaşanan cinsel saldırıya karşı üniversite kulüpleri Cinsel Tacizi Önleme Birimi kurulmasını talep etti.

Korona günlerinde infaz düzenlemesi

Cinsel suçlarda indirim yapılması çocukları ve kadınları nasıl etkiler? İHD Ankara Şube Çocuk Hakları Komisyonu Üyesi Sevinç Koçak yanıtladı.

Durakta cinsel tacize 2 yıl hapis cezası

Beşiktaş’ta bir kadına cinsel tacizde bulunduğu için tutuklu yargılanan D.G.’nin ilk duruşmasında iki yıl hapis cezası ve 3400 lira para cezası verildi.

Ece Alça’nın katilinin 19 ayrı suçtan kaydı varmış: Cinsel taciz, çocuk istismarı...

Ece Alça’yı öldürüp bagaja koyduktan sonra köprüden aşağı atlayan Mehmet Keleş’in çocuk istismarı ve cinsel taciz suçlarının da bulunduğu 19 ayrı suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı.

Kenyalı kadınlar sokakta cinsel tacize savaş açtı: Tebeşir Paklasın

Kenyalı kadınlar, Tebeşir Paklasın adını verdikleri kampanyayla tebeşir ve keçeli kalemlerle, sokakta uğradıkları cinsel tacizi yollara, duvarlara, kaldırımlara yazıyorlar.

Maltepe’de şiddete karşı büyüyen kadın dayanışması

‘Artık kime güveneceğimizi şaşırdık. Çocuklar da çok tedirgin. Devlet buna bir el atsın, en ağır cezaları versin. İki takım elbise giyip kravat takınca iyi hal indirimi uyguluyorlar. Böyle olmamalı!’

CHP Milletvekili Candan Yüceer’den kanun teklifi: Cinsel taciz cezasız kalmasın

CHP Milletvekili Candan Yüceer, cinsel taciz suçlarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının uygulanmaması için kanun teklifi hazırladı.

Metrobüste cinsel saldırı: Ben susmayacağım, sen utanacaksın!

İstanbul'da bir kadın, metrobüste Fatih Özdemir'in cinsel saldırısına uğradı. Saldırgana tepki gösteren kadın "Ben susmayacağım sen utanacaksın" dedi.

‘Fabrikalarda tacize ve  kadın işçilerin sorunlarına dair sendikalara önerilerim’

Otomotiv başta olmak üzere plastik, gıda gibi birçok iş kolunda çalışan bir kadın işçi iş yerlerinde yaşanan tacize karşı ve kadın sorunlarına ilişkin sendikalara çok değerli önerilerde bulunuyor.

Güney Afrika: İşyerinde tacize karşı sendikalardan eylem

Güney Afrika Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Merkezinde çalışan Gugu Ncube, iş yerinde cinsel tacize maruz kaldı, işten atıldı. Eylem yapan Ncube’ye sendikalar da destek verdi.

Öğrencisini taciz eden öğretmen: Tanık ile farklı sendikalardanız

Kadriye Moroğlu Lisesinde, öğrencisini taciz eden coğrafya öğretmeninin yargılandığı davanın 2. duruşması görüldü. Tanıklar anlattıklarıyla yaşanan tacizi ortaya koydu.

Cesur değil, özgür olmak istiyoruz

İspanya’dan bir kadın koşu yapmaya giden kadınların uğradığı cinsel şiddet vakaları üzerine başlatılan sosyal medya kampanyasına dair Ekmek ve Gül’e bir mektup gönderdi.