çocuk istismarı

Yeni Şafak Hiranur Vakfında yaşanan çocuk istismarını aklamaya çalıştı

H.K.G.’nin ailesi, Psikiyatrist Süleyman Salih Zoroğlu hakkındaki iddialar üzerinden açıklama yaptı, Yeni Şafak gazetesi ise manşet haberiyle Hiranur Vakfında yaşanan istismarı aklamaya çalıştı.

2022 yılında en az 31 bin çocuk cinsel istismara uğradı

2022'de 31 bin 890 çocuğa karşı cinsel suç işlendi. Son 9 yılın en yüksek verisini değerlendiren İHD Çocuk Hakları Komisyonundan Sevinç Koçak, devletin tutumunun failleri güçlendirdiğine dikkat çekti.

Öğretmenin istismarı sonrası hamile kalan kız çocuğunun ailesi: Bu suç cezasız kalmamalı

Manisa’da M.G. isimli öğretmenin, öğrencisini istismar ettiği ortaya çıktı. Karne günü evden çıktıktan sonra bir daha kızlarına ulaşamayan aile ise öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Aile Bakanlığı ‘Koruma altındaki çocuk istismara maruz bırakıldı’ iddiasına yanıt verdi: ‘İnceleme başlatıldı’ dedi

Aile bireyleri dahil birden fazla kişinin istismarına maruz bırakılan özel gereksinimli kız çocuğunun koruma altındayken de istismara maruz bırakıldığı iddiasına Bakanlık ‘Takip ediyoruz’ yanıt verdi.

Antalya Kadın Platformu: İstismarcılara uygulanan cezasızlık son bulsun

Antalya Kadın Platformu Hatay’da 10 çocuğu istismar eden Beden Öğretmeni Murat Sağıroğlu’nun tahliye edilmesini protesto etti.

CİSÜ: İstismar olaylarında mağdur yargılanmamalı

CİSÜ Platformu, çocuklara yönelik istismarın ortaya çıkması için, hem sağlık hem de yargı sisteminde iş birliğinin hayata geçmesi gerektiğine dikkat çekti.

AFAD’ın çadırkentinde istismar ve cinsel saldırı iddiası

Depremin üzerinden 5 ay geçti ancak Adıyaman’da hayat hâlâ normale dönmedi. Çadırkentlerde çocukların istismara, kadınların da cinsel saldırıya maruz bırakıldığı iddia ediliyor.

Çocuğa yönelik cinsel suçlar Meclis gündeminde: 2023 yılında kaç çocuk istismara maruz bırakıldı?

Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sümeyye Boz, Muş’ta erken yaşta zorla evlendirme başta olmak üzere çocuğa yönelik cinsel suçlardaki artışı Meclis gündemine taşıdı.

Gebze’de çocuğun istismarcısıyla evlendirilmesi onayına kadınlar tepki gösterdi

Gebze Kadın Platformu'nun çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, ‘Şiddete, istismara, eşitsizliğe, yoksulluğa karşı susmuyoruz ve birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz’ dedi.

AKP milletvekilinin kardeşi istismar cezasından kurtulmak için üçüncü kez ‘karar düzeltme’ istedi

Yargıtay, AKP’li vekil Ali İnci’nin kardeşi Yusuf İnci’nin 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmasıyla ilgili kararı, sanık lehine düzeltme başvurusunu incelemek üzere kabul etti.

Gebze Aile Mahkemesi çocuk istismarını evlilikle akladı | Bakanlık tepkiler üzerine araştırma başlattı

Kocaeli Gebze 4. Aile Mahkemesi 15 yaşında istismara uğramış hamile çocuğun Hakan Başar isimli kişiyle evlendirilmesi için mahkemeye başvuran ailenin talebini onayladı.

Hatay’da çocuklara izletilen kukla oyununa tepki: ‘Çocuklara depremi tekrar yaşattı’

SHUDER Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Çavdar, deprem bölgesinde oynanan ve tartışma yaratan kukla oyununun çocuklar üzerindeki etkisine, yapılması gerekenlere dair konuştu

Leyla Aydemir davasında Yargıtay beraat kararının bozulmasını istedi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Leyla Aydemir’i katleden 7 fail hakkında verilen beraat kararının bozulması istemi ile dosyayı Yargıtay 1’inci Ceza Dairesine gönderdi.

Urfa’da çocuğu istismar eden H.Ç. tutuklandı

Urfa Siverek’te 2 yaşındaki çocuğa cinsel tacizde bulunan 75 yaşındaki H.Ç. tutuklandı.

Erbakan’ın yeniden hatırlatılan ‘çocuk istismarı’ sözlerine tepki: Mücadelemiz sürecek

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın yıllar önce bir programda 15 yaşında çocuklar için söylediği ‘cinsel olgunluk’ sözlerine kadınlar tepki gösterdi.

Çankırı’da bir lise müdürü kız öğrenciyi kameralı odasında giyinmeye zorladı, haberlere erişimi engelletti

17 yaşındaki bir kız öğrenciyi güvenlik kamerası bulunan makam odasında giyinmeye zorladığı iddia edilen Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürü A.C., haber sitesine de erişim engeli getirtti

İntihar girişiminin nedeni cinsel istismar, tehdit ve şantaj çıktı, şüpheli tutuklandı

Diyarbakır Silvan’da intihar girişiminde bulunan 17 yaşındaki Ş.İ., 1 yıldır liseden arkadaşının cinsel istismar, tehdit ve şantajına maruz kaldığını söyledi, fail Faysal A. gözaltına alındı.

İHD Şubeleri: Çocuk istismarı cezasızlıktan besleniyor

İHD İstanbul ve Batman şubelerinin artan çocuk istismarı ve Zonguldak’taki istismar sonucu hayatını kaybeden çocukla ilgili yaptığı açıklamada çocuk istismarının cezasızlıktan beslendiği vurgulandı.

Öğrencilerine istismardan yargılanan Burak Ercan’ın tutuklanması talebi yine reddedildi

Cizre’de 43 öğrenciye cinsel tacizden ceza alan Müdür Yardımcısı Burak Ercan hakkında açılan ikinci davanın duruşmasında sanığın tutuklanması talebi reddedildi, duruşma 15 Haziran’a ertelendi.

UNICEF Çocuk Koruma Uzmanı Pınar Öktem Arıkan: ‘Deprem bölgesindeki illerde zorla evliliklerin artma riski var’

TBMM Çocuk İstismarının Araştırılması Komisyonu’nda sunum yapan UNICEF'ten Pınar Öktem Arıkan ve Prof. Dr. Betül Ulukol deprem bölgesinde erken evliliklerin artmasına ve çocuk istismarına dikkat çekti