çocuk istismarı

İki ayrı istismar davası iki skandal karar: Tacize indirim, mahkumiyete istinaf engeli

Aksaray’da üvey çocuğuna istismarda bulunan kişinin cezasını istinaf ‘Delil yok’ diyerek kaldırdı. Eskişehir’de ise çocuklara istismarda bulunan okul müdürü iyi hal indirimi aldı.

H.K.G. davası: Savcının görev yeri değiştirildi

6 yaşında 'evlendirilen' H.K.G davasında iddianameyi yazan İstanbul Anadolu Adliyesi Savcısı Ercan Ateş’in görev yeri değiştirildi.

Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu'nun ilk ziyareti İstanbul'a

Çocuk İstismarının Önlenmesi Ve Alınması Gereken Tedbirleri Araştırma Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Dini vakıfta çocuk istismarı: Sanıktan çocuğa ‘Sakın kimseye söyleme’ tehdidi

İstanbul’daki İşrak Vakfı müdürü, 14 yaşındaki bir çocuğa istismar suçundan tutuklandı. Güvenlik kamerası görüntülerinin de delil olduğu iddianamede 30 yıla kadar hapis istendi.

Çukurova Üniversitesi öğrencileri: Kampüste çocuğa yönelik istismar olayı aydınlatılsın

Çukurova Üniversitesi öğrencileri üniversite sınırları içerisinde bulunan Toroslar Kız Öğrenci Yurdu karşısındaki zeytinlikte iki çocuğun istismar edilmesini protesto etti, güvenli kampüs talep etti.

ÇÜKÇAT: ‘Kampüste yaşanan istismar aydınlatılsın, güvenli kampüs sağlansın’

Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, kampüs içerisinde bir çocuğun istismara maruz kalmasına tepki gösterdi, kampüs güvenliğinin sağlanmasını istedi.

Çocuk istismarında acı tablo: Bu olayları unutma!

Son 20 yılda kamuoyunun gündemine onlarca istismar vakası girdi. Yeterli önlemler alınmış olsaydı, etkin bir soruşturma yapılıp, “münferit bir hadise” diye geçiştirilmeseydi bunlar yaşanmayabilirdi!

DOSYA | Çocuk istismarı politiktir! Karanlık ağları birlikte yırtalım

Çocuk istismarını daima gündemde tutmak, sorunu doğru tarif etmek, anlamak ve anlatmak gerekiyor. Sorunun ortadan kalkması için hukuki, sosyal ve politik yönleriyle bütüncül bir mücadele yürütülmeli.

TÜİK doğum yapan çocukların verileriyle böyle oynadı

Çocuk İstismarının Önlenmesine İlişkin Araştırma Komisyonu Meclis’ten geçti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, çocuk gebeliklerine ilişkin rapor hazırladı.

Mersin’de 6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar: Failler serbest bırakıldı!

CHP’li Vekil Alpay Antmen, Mersin’de 6 yaşındaki çocuğun imam, akraba ve komşusu tarafından sistematik cinsel istismara maruz bırakıldığını açıkladı.

Zonguldak Bağımsız Kadın Platformu çocuk istismarına karşı eylem yaptı

Zonguldak Çaycuma'da Bağımsız Kadın Platformu tarafından çocuk gelinlere ve çocuk istismarına karşı basın açıklaması ve yürüyüş yapıldı.

İhmal ve istismara karşı nasıl bir çocuk koruma sistemine ihtiyaç var?

Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği'nden Nahide Doğrucan, çocukların sağlığının, gelişiminin takibinin yapılabilmesi için nasıl bir çocuk koruma sistemine ihtiyaç olduğunu anlatıyor.

Manisa’daki istismar Meclis gündemine taşındı

HDP Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Manisa Çocuk Esirgeme Kurumu yurdunda kalırken uyuşturucu maddeye alıştırılarak pavyonda çalıştırıldığı iddia edilen çocuklara ilişkin soru önergesi verdi.

Cumhurbaşkanı Hiranur Vakfındaki istismar için ‘münferit’ dedi, yine LGBTİ’leri hedef aldı

AKP Kadın Kolları Başkanlığının düzenlediği Kadın Emeği Zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hiranur Vakfındaki istismar için ‘münferit bir hadise’ dedi, LGBTİ’leri hedef aldı.

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi Derneği: Çocuk istismarına karşı mücadelemiz sürecek

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nda ortaya çıkan çocuk istismarına ilişkin Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi Derneği açıklama yaptı.

Çocuk koruma sistemi işlemiyor: Sadece hala değil devlet de sorumlu

İstanbul ve Diyarbakır barolarının 6 yaşındaki çocuğun bakımsızlıktan ölmesiyle ilgili yaptığı açıklamalarda sadece bakım verenlerin değil, desteği sağlamayan devletin de sorumlu olduğu belirtildi.

Suçu sadece velilere-bireylere yıkmak başka çocukları nasıl koruyacak?

Eskişehir'de altı yaşında bir çocuğun yetersiz beslenmeden kaynaklı ölümü, çocuk koruma sisteminin yokluğuna bir kere daha dikkat çekti.

Denizli’de çocuk istismarına karşı yürüyüş

Denizli’de çocuk istismarına karşı yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş öncesi yapılan açıklamada çocuk istismarına tepki gösterilerek istismarda iktidarın sorumluluğuna dikkat çekildi.

Star Kadın Derneği: Oy kaybetmek istemeyen iktidar istismara sessiz kaldı

Çocuk istismarına ilişkin açıklama yapan Star Kadın Derneği, iktidarın oy kaybetmemek için çocuk istismarına sessiz kaldığını belirtti. ÖHD Mersin Şubesi de faillerin cezalandırılmasını istedi.

Çiğli Kent Konseyi Kadın Meclisi: Çocuk istismarını aklayanlar suç ortağı

Çiğli Kent Konseyi Kadın Meclisi, çocuk istismarına karşı basın açıklaması yaptı.