çocuk istismarı davası

Cinsel istismardan ceza alan tarikat liderine, mağdurun ablasına da cinsel saldırıdan dava açıldı

Zonguldak’ta 19 yaşındaki H.K.Y.’ye cinsel istismardan ceza alan tarikat lideri İsmail A. bu kez H.K.Y.’nin ablası N.M.Y.’ye cinsel saldırıdan 21 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

5 yaşındaki oğlunu istismar eden AKP'linin beraatine itiraz 1 yıl sonra reddedildi

5 yaşındaki çocuğunu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklu bulunan AKP’li R.Y’nin önce serbest bırakılması ve beraat etmesine edilen itiraz bir yıl sonra reddedildi.

Devlet geri adım attı: Ezidi çocuk için koruma kararı çıktı, kaçıran IŞİD'li tutuklandı

Ankara Valiliği, tepkiler üzerine, Ezidi kız çocuğu Ankara'ya kaçıran, dark web'de satışa çıkaran IŞİD'linin tutuklandığını açıkladı.

Kadınlar H.K.G. davasının karar duruşmasına çağrı yaptı: Çocukları tarikat karanlığına teslim etmeyeceğiz

H.K.G’nin 6 yaşından itibaren istismara maruz bırakılmasına ilişkin görülen davada karar duruşması 23 Ekim’de. Kadın örgütleri ve hukukçular pek çok kesimin sahip çıktığı davaya çağrı yaptı.

Müslüme Yağal’ın öldürülmesinden beraat eden dedeye cinsel saldırı ve istismardan 33 yıl hapis

Cansız bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ı öldürmekten delil yetersizliği nedeniyle beraat eden Hasan Yağal’a gelinine cinsel saldırı ve gelininden olan çocuğuna istismardan 33 yıl hapis verildi.

Hiranur Vakfı davası ertelendi: Sanık tarafı istismarı meşrulaştırdı

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında dini nikahla evlendirmesine ilişkin dava yine ertelendi.

Bir istismar ile başka bir istismarı aklama çabası| Yeni Şafak yine bildiğimiz gibi

Evrensel gazetesi Medya Sayfası Editörü Gözde Tüzer, Yeni Şafak gazetesinin yaptığı haberle Hiranur Vakfında yaşanan istismarı aklamaya çalışmasını yazdı.

Yeni Şafak Hiranur Vakfında yaşanan çocuk istismarını aklamaya çalıştı

H.K.G.’nin ailesi, Psikiyatrist Süleyman Salih Zoroğlu hakkındaki iddialar üzerinden açıklama yaptı, Yeni Şafak gazetesi ise manşet haberiyle Hiranur Vakfında yaşanan istismarı aklamaya çalıştı.

İngiltere'de çocuklar kendilerini istismar eden babalarıyla görüştürülüyor

Aile mahkemeleri, çocukları kendilerini istismar eden babalarıyla görüşmeye zorluyor. Dr. Elizabeth Dalgarno bunun mahkemeler tarafından kabul edilmesinin ulusal bir skandal olduğunu söylüyor.

Aile Bakanlığı ‘Koruma altındaki çocuk istismara maruz bırakıldı’ iddiasına yanıt verdi: ‘İnceleme başlatıldı’ dedi

Aile bireyleri dahil birden fazla kişinin istismarına maruz bırakılan özel gereksinimli kız çocuğunun koruma altındayken de istismara maruz bırakıldığı iddiasına Bakanlık ‘Takip ediyoruz’ yanıt verdi.

Antalya Kadın Platformu: İstismarcılara uygulanan cezasızlık son bulsun

Antalya Kadın Platformu Hatay’da 10 çocuğu istismar eden Beden Öğretmeni Murat Sağıroğlu’nun tahliye edilmesini protesto etti.

Hiranur Vakfı istismar davası | Sanık avukatı istifa etti, dava 9 Ekim’e ertelendi

İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı H.K.G'yi “müridi” Kadir İstekli ile “evlendirmesi”yle ilgili dava yine ertelendi.

AKP milletvekilinin kardeşi istismar cezasından kurtulmak için üçüncü kez ‘karar düzeltme’ istedi

Yargıtay, AKP’li vekil Ali İnci’nin kardeşi Yusuf İnci’nin 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmasıyla ilgili kararı, sanık lehine düzeltme başvurusunu incelemek üzere kabul etti.

Bir annenin, bir çocuğun çığlığı: Bu sesi duyun artık!

Soruyorum yetkililere, adım atmanız için kızıma ne olması gerekiyordu? Yaşadığı istismarın hangi boyuta ulaşması önlem almanızı sağlayabilirdi?

Öğrencilerine istismardan yargılanan Burak Ercan’ın tutuklanması talebi yine reddedildi

Cizre’de 43 öğrenciye cinsel tacizden ceza alan Müdür Yardımcısı Burak Ercan hakkında açılan ikinci davanın duruşmasında sanığın tutuklanması talebi reddedildi, duruşma 15 Haziran’a ertelendi.

İstismar davası açılan babayla icra yoluyla görüştürülüyor| Çocuğumu daha fazla mağdur etmeyin

Kocaeli’de, S.Y. isimli kadın, cinsel istismar suçlamasıyla şikayetçi olduğu M.Y. ile çocuğunun icra yoluyla zorla görüştürülmesine tepki gösterdi.

Hiranur Vakfındaki çocuk istismarı davasının ikinci duruşması görülüyor

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfında 6 yaşındaki H.K.G’nin sistematik istismara maruz kalmasına ilişkin davanın ikinci duruşması görülüyor.

H.K.G. davası| İktidar göz önünde bir yargılama istemiyor

Kamuoyu baskısı olmadan, haberlere konu olmadan yapılacak bir yargılamada amaçlanan yargılamanın gözlerden uzak bir şekilde yapılması ve dosyanın unutturulmak istenmesidir.

Bakanlıktan H.K.G'ye istismar davasına yayın yasağı talebi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yarın başlayacak duruşmanın kapalı yapılmasını ve yayın yasağı kararı alınmasını talep etti.

İki ayrı istismar davası iki skandal karar: Tacize indirim, mahkumiyete istinaf engeli

Aksaray’da üvey çocuğuna istismarda bulunan kişinin cezasını istinaf ‘Delil yok’ diyerek kaldırdı. Eskişehir’de ise çocuklara istismarda bulunan okul müdürü iyi hal indirimi aldı.