çocuk istismarı davası

Yine karar çıkmadı | H.K.G. davası 23 Eylül’e ertelendi

Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 6 yaşındayken ‘evlendirmesi’ ve H.K.G.’nin yıllarca cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin sanıkların yeniden yargılandığı davanın üçüncüsü bugün görüldü.

H.K.G. davası 16 Temmuz'a ertelendi | Savcılıktan bozma ilamına uyulması yönünde mütalaa

H.K.G.'nin 6 yaşında babası Yusuf Ziya Gümüşel tarafından evlendirilmesi ve seneler süren cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin sanıkların yeniden yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü.

Şişli'deki istismar vakasının ikinci duruşması görüldü

Şişli'de arkadaşına hediye almak için bir markete giden çocuğun istismarı üzerine açılan davanın ikinci duruşması görüldü. Savcı mütalaada sanığı tutuklanmasını talep etti.

Şişli Ekmek ve Gül istismar davasına çağırıyor

İstanbul Şişli'de bir esnafın 11 yaşındaki S.B.'yi istismar etmesine ilişkin görülecek davanın ikinci duruşması 23 Mayıs'ta Çağlayan Adliyesinde görülecek.

'Kamera kaydı yok' denilerek beraat eden baba istismarı itiraf etti

Öz kızını istismar etmekten hakkında dava açılan ve 2022'de 'tanık ve kamera kaydı' olmaması sebebiyle beraat eden Hakan P., mahkemeye istismarı itiraf eden dilekçe gönderdi.

Gina Mercimek davasında karar: Altınöz’e beraat Boğuç’a ağırlaştırılmış müebbet

Kilis'te cinsel istismara maruz bırakıldıktan sonra öldürülen Gina Mercimek davasında Sanık Hüseyin Boğuç'a ağırlaştırılmış müebbet ve 42 yıl ceza verilirken Azittin Altınöz beraat etti.

4 buçuk yaşındaki çocuğunu istismar eden erkeğe ne yakalama ne uzaklaştırma kararı

2 sene önce İstanbul'da 4 buçuk yaşındaki çocuğunu istismar eden babaya ne yakalama kararı ne de hakkında uzaklaştırma kararı var. Çocuğun annesi, 'Devlet nerede? Benim çocuğum risk altında' diyor.

Çocuğu istismara maruz bırakan imamın ceza indirimi onandı

Camide bir çocuğa istismarda bulunan imam hakkında verilen indirimli 10 yıl 10 aylık hapis cezası istinafta onandı. İndirimin gerekçesi; çocuğun tepkisi karşısında, imamın 'gönüllü vazgeçişi' oldu.

Kız kardeşini istismar eden erkeğe iyi hal indirimi

10 yaşındaki kız kardeşinin görüntülerini sosyal medya hesabında paylaşan ve telefonunda müstehcen içerikli çocuk videosu bulunan Mehmet T.'ye iyi hal indirimi verildi.

Cinsel istismar davasında 22,5 yıl aldı, adli kontrol ile serbestliği devam etti

Kocaeli İzmit'te yeğeni E.A.'ya 4 yaşından itibaren 10 yıl istismardan 22,5 yıl hapse çarptırılan F.A. yeniden yargılandığı davada aynı cezayı aldı. Hakkındaki adli kontrol kararı devam etti.

Mardin’de 7 çocuğa cinsel istismarda bulunan market sahibi tutuklandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde en az 7 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu tespit edilen bir market sahibi tutuklanarak cezaevine konuldu, dosya için gizlilik kararı verildi.

Cemaatte çocuk istismarına iyi hal indirimi

Ordu’da Süleymancılar Cemaati’ne ait bir erkek öğrenci yurdunda 12 yaşındaki çocuğu istismar eden kurs hocasına verilen cezada indirime gidildi.

2 yaşındaki çocuğa cinsel istismar ile eziyete 65 yıl hapis

Uşak’ta 2 yaşındaki çocuğa eziyet edip, cinsel istismarda bulunmaktan ceza alan Yaşar Ercan, istinafın bozma kararı sonrası yapılan yargılamada 3 farklı suçtan 65,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

7 yaşındaki çocuğun istismar davasında ilk duruşma görüldü

7 yaşındaki çocuğunu istismar ettiği suçuyla İ.K. 7 Aralık'ta hakim kaşısına çıktı, tutukluluğun devamına karar verildi.

İstismar faili korucu kendini aklamaya çalıştı

Şırnak’ta ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’ suçundan yargılanan korucu Ramazan Babat’a ceza istendi. İstismara maruz bırakılan çocuk tehdit edildiklerini söyledi. Duruşma 18 Aralık tarihine ertelendi

Cinsel istismardan ceza alan tarikat liderine, mağdurun ablasına da cinsel saldırıdan dava açıldı

Zonguldak’ta 19 yaşındaki H.K.Y.’ye cinsel istismardan ceza alan tarikat lideri İsmail A. bu kez H.K.Y.’nin ablası N.M.Y.’ye cinsel saldırıdan 21 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

5 yaşındaki oğlunu istismar eden AKP'linin beraatine itiraz 1 yıl sonra reddedildi

5 yaşındaki çocuğunu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklu bulunan AKP’li R.Y’nin önce serbest bırakılması ve beraat etmesine edilen itiraz bir yıl sonra reddedildi.

Devlet geri adım attı: Ezidi çocuk için koruma kararı çıktı, kaçıran IŞİD'li tutuklandı

Ankara Valiliği, tepkiler üzerine, Ezidi kız çocuğu Ankara'ya kaçıran, dark web'de satışa çıkaran IŞİD'linin tutuklandığını açıkladı.

Kadınlar H.K.G. davasının karar duruşmasına çağrı yaptı: Çocukları tarikat karanlığına teslim etmeyeceğiz

H.K.G’nin 6 yaşından itibaren istismara maruz bırakılmasına ilişkin görülen davada karar duruşması 23 Ekim’de. Kadın örgütleri ve hukukçular pek çok kesimin sahip çıktığı davaya çağrı yaptı.

Müslüme Yağal’ın öldürülmesinden beraat eden dedeye cinsel saldırı ve istismardan 33 yıl hapis

Cansız bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ı öldürmekten delil yetersizliği nedeniyle beraat eden Hasan Yağal’a gelinine cinsel saldırı ve gelininden olan çocuğuna istismardan 33 yıl hapis verildi.