Çukurova Üniversitesi

Çukurova Kadın Çalışmaları Kulübü'ne saldırı

Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Kulübünün genel kuruluna bir grup öğrenci saldırdı. Kulüp üyesi bir kadın üniversite yönetiminin ve güvenliğin kendilerine destek olmadığını belirtti

Çukurova Üniversitesi öğrencileri: Kampüste çocuğa yönelik istismar olayı aydınlatılsın

Çukurova Üniversitesi öğrencileri üniversite sınırları içerisinde bulunan Toroslar Kız Öğrenci Yurdu karşısındaki zeytinlikte iki çocuğun istismar edilmesini protesto etti, güvenli kampüs talep etti.

ÇÜKÇAT: ‘Kampüste yaşanan istismar aydınlatılsın, güvenli kampüs sağlansın’

Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, kampüs içerisinde bir çocuğun istismara maruz kalmasına tepki gösterdi, kampüs güvenliğinin sağlanmasını istedi.

Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Biriminde öğrencilerin olması talep edildi

ÇÜ Kadın Çalışmaları Topluluğu, Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi'ndeki karar alma süreçlerine öğrencilerin de dahil edilmesini istedi.

8 Mart’a giderken medyada kadın ve gazetecilik

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin online olarak düzenlediği medya ve kadın etkinliğine Ekmek ve Gül Editörü Hilal Tok konuk olacak.

ÇÜ öğrencileri Sofuoğlu’na tepkili: ‘Üniversiteler eğitim ve bilimle gündeme gelmeli’

Çukurova Üniversitesi öğrencileri Sakarya Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Ebubekir Sofuoğlu’nun “Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri” söylemine tepki gösterdi.

Bir üniversitelinin tekstil atölyesinde iki günü: İşçinin canı üretebiliyorsa önemli

‘Tekstil atölyelerinde günlükçü olarak genellikle öğrenciler ve işsizler çalışıyor. İnsanlar kendi mesleğiyle ilgili iş bulamadığı için buralarda çalışmak zorunda kalıyor.’

GÜNÜN ÇAĞRISI: ‘Kadın cinayetlerini durdurmak için birleşelim’

Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu kadın cinayetlerine karşı çağrı yaparak, bu cinayetlere karşı tüm kadınları birleşmeye çağırdı.

Çukurova Üniversitesi öğrencisi kadınlar sorunlarını tartıştı

25 Kasım etkinlikleri kapsamında Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu’nun çağrısıyla bir araya gelen kadın öğrenciler üniversitede neler yapabileceklerini tartıştı.

Çukurova Üniversitesi’nde 25 Kasım Etkinliği: Kadın Cinayetleri ve Medya

Adana Çukurova Üniversitesi’nde “Kadın Cinayetleri ve Medya” paneli düzenlendi

Üniversiteli kadınlar Cumhurbaşkanı’nın sözlerini değerlendirdi: Kadınlar bu söylemlere karşı birleşmeli

Cumhurbaşkanının ‘100 metreyi bayan, erkek aynı şekilde mi koşturacağız’ sözlerini değerlendiren Çukurova Üniversitesili kadınlar, iktidarın bu tür söylemlerinin şiddeti artırdığına dikkat çekti.

Çukurova Üniversitesi’nde bir haftada ikinci taciz!

Adana’da bulunan Çukurova Üniversitesi’nde kadın öğrenciler, önceki taciz vakası üzerinden bir hafta geçmeden yine bir tacize maruz kaldılar. Tacizlere üniversite yönetimi sessiz!

‘Bir can daha yanmadan tacizin önüne geçelim’

Çukurova Üniversitesi yemekhanesi önünde yaşanan taciz olayı üzerine Çukurova Ünivesitesi öğrencisi kadınlar bir mektup kaleme aldı.

Çukurova Üniversitesinde Ekmek ve Gül Atölyesinden film gösterimi

Çukurova Üniversitesinde Ekmek ve Gül Kadın Atölyesi ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Kadınlar bir araya gelerek “Soraya’yı Taşlamak” adlı film gösterimi yaptı.

Çocuk istismarlarına üniversiteli kadınlar ne diyor?

Toplumda infial yaratan çocuk istismarlarını, Çukurova Üniversitesinden kadınlara sorduk. Kadınlar, yargının ve eğitimin yetersizliğine tepkili.