Cumhurbaşkanı Erdoğan

Müjde Ar ve pek çok kişi Sezen Aksu’ya destek verdi

Müjde Ar, ‘O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir’ diyen Erdoğan'a tepki gösterdi. Pek çok kişi de Sezen Aksu’ya sosyal medyadan destek verdi.

Biz kadınlar AKP’den önce de vardık AKP’den sonra da olacağız!

Siyasal iktidara hatırlatalım, sizden önce kadınlar vardı hatta şaşıracaksınız belki ama haberiniz olsun sizden sonra da olacağız.

Erdoğan, konuşma metninde yer alan İstanbul Sözleşmesi bölümünü okumadı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 7. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, İstanbul Sözleşmesi'ne dair metinde yer alan bölümleri okumadı.

İstanbul Sözleşmesi’nin iptali buzdolabına mı kaldırıldı?

Hükümetin, sözleşmeyi iptal etmeyi şimdilik rafa kaldırması, sözleşmenin yükümlülüklerinden sıyrılmak için planlarını askıya aldığı anlamına gelmiyor.

Eğitim Sen: ‘Kadın üniversitesi değil, eşit ve özgür yaşam’

Eğitim Sen’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kadın Üniversitesi’ kurulması talimatına tepki:”Kadınları kamusal toplumsal alandan dışlama hazırlığıdır.

Bu müftüler nikah kıyacak: Kız çocukları ergenlik çağında evlendirilmeli

Kadınların ‘Çocuk evliliklerinin önü açılacak’ demesi boşuna değildi. Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, kız çocuklarının babaları tarafından ergenlik çağında evlendirilmeleri gerektiğini söyledi.

İşsizliğin sorumlusu kadınlar ve gençler değil, sizsiniz...

‘Aklınıza niye işsizlik çift hanede sorusu gelebilir. 9.2 milyon yeni istihdama rağmen kadın ve gençlerin katılımıyla işsizlik yüksek oluyor’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık mektubumuzdur.