Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Tek adam, çok azar, karın doyurmayan sayılar

Kadının çalışmasına, çocuğun okumasına, gencin var olmasına “izin” vermiştir işte, daha ne istenmektedir? İhtiyacın ve arzunun belirleyeni ve denetleyeni olmak zorunda olan ataerkil akıl böyle işler.

İşte hakiki dezenformasyon: AKP 20 yılda kadın haklarında ‘devrim’ yapmış!

5. Kadın ve Adalet Zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı şiddeti, ücret eşitsizliğini, işsizliği bitirdiklerini, çalışan anneleri koruduklarını anlattı. AKP 20 yılda kadınlar için harika bir ülke yaratmış!

Erdoğan ‘Aileyi korumayı hedefliyoruz’ diyerek yine LGBTİ’leri hedef aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlçe Müftüleri İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliğine değinerek yine aile vurgusu yaptı.

Erdoğan’ın ‘yüzyıl’ vizyonu, 20 yıllık beka ezberi

Erdoğan’ın ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunun; yüz yıllık nefret ve ötekileştirme siyasetini anayasal düzeye çıkarma politikasından başka bir şey olmadığı bir kez daha ortaya çıktı.

‘Aileyi koruma’ lafının altından yine nefret ve düşmanlık çıktı!

‘Aileyi koruyoruz’ kod adıyla yürütülen tüm politikalar sonucunda adım adım eşit yurttaşlık hakkımız, şiddete karşı korunma hakkımız, fikrimizi ifade etme hakkımız vb. Pek çok hakkımız boğuluyor.

65 yaşındaki Burdurlu kadın: Ben sürtük değilim, biz halkız!

Erdoğan’ın ‘Sürtükler’ hakaretine Burdur Bucak’ta yaşayan 65 yaşındaki bir kadın tepki gösterdi: ‘Sürtük değiliz. Ben sürtük değilim, ‘sürtük’ diyemezsiniz. Biz halkız!’

Müjde Ar ve pek çok kişi Sezen Aksu’ya destek verdi

Müjde Ar, ‘O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir’ diyen Erdoğan'a tepki gösterdi. Pek çok kişi de Sezen Aksu’ya sosyal medyadan destek verdi.

Biz kadınlar AKP’den önce de vardık AKP’den sonra da olacağız!

Siyasal iktidara hatırlatalım, sizden önce kadınlar vardı hatta şaşıracaksınız belki ama haberiniz olsun sizden sonra da olacağız.

İstanbul Sözleşmesini fesheden Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mücadeleyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden resmen çekildiği günde ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Kadın üniversitelerine tepki: Eşitsizliğin derinleşmesine göz yummayacağız

CHP PM üyesi ve Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, kadın üniversiteleri modelinin tepki göstererek, ‘Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin derinleşmesine göz yummayacağız’ dedi.

Cumhurbaşkanlığının 2021 hedefleri arasında ‘kadın üniversitesi’ de var

Cumhurbaşkanlığının 2021 yılı için belirlediği hedefler arasında ‘kadın üniversitesi’ kurmak da yer aldı.

Zuhal Olcay'a ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten verilen hapis cezasına onama

Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan sanatçı Zuhal Olcay’a verilen 11 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

Doğum kontrolü ve kadınlar

Erdoğan’ın ‘Aile Şurasında’ öfkeyle söz ettiği ‘doğum kontrolü’ nedir, kadınlar nasıl yöntemleri neden tercih ediyorlar? Uzman Eczacı Ayşegül Bektaş ile konuşuyoruz.

EMEP Erdoğan’ın Aile Şura’sındaki sözlerini eleştirdi : Aileye ‘değer’, sermayeye artı değer

Emek Partisi, 7. Aile Şura’sında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına tepki göstererek ‘Kadınlar Erdoğan’ın sözlerini cevapsız bırakmayacak’ dedi.

Canan Güllü’den KEFEK’e açık mektup: Erkeğe saygılı eş tanımlamasını reddediyoruz

TKDF Başkanı Canan Güllü, TBMM KEFEK Başkanı ve üyelerine açık mektup yazdı. Güllü, İslam Konferansı Örgütü’nün ‘erkeğe saygılı eş’ tanımlamasını reddettiklerini söyledi.

Üniversiteli kadınlar Cumhurbaşkanı’nın sözlerini değerlendirdi: Kadınlar bu söylemlere karşı birleşmeli

Cumhurbaşkanının ‘100 metreyi bayan, erkek aynı şekilde mi koşturacağız’ sözlerini değerlendiren Çukurova Üniversitesili kadınlar, iktidarın bu tür söylemlerinin şiddeti artırdığına dikkat çekti.

ERDOĞAN’IN EŞİTLİK ANLAYIŞI: ‘100 metreyi bayan erkek aynı şekilde mi koşacak?’

25 Kasım öncesi KADEM’in etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde kadınların eşitlik talebi vardı. Erdoğan, kadının rolünü aile içinde sınırladı: ‘Kadın ailenin lokomotifidir.’

100 günlük eylem planı kadınların ‘haklarını kırpma’ listesi gibi

Tek adam sisteminin programını oluşturan 100 Günlük Eylem Planı kadınlar bakımından ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan adeta bir “hak kırpma” listesi.

‘Aile, fedakarlık ve vatan’ siyaseti kadınların taleplerinin önünde

Erdoğan’ın bol ‘aile’, ‘vatan’, ‘fedakarlık’ vurgulu konuşmasından anlaşılan Başkanlık Sisteminde de kadınların için acil sorunları ve taleplerinin çözümü için bir program görünmüyor.

Hilal Kaplan’ın tweeti, iki ayrı yüzde 50’nin ortak gerçekleri

Tüm sorunlardan azade kılınan “reis”in aslında sorunları yaratan sistemin başı olduğu gerçeğinin sürekli örtülmesinin “Bu rasyoneli yaygınlaştırmada” önemli bir rolü vardı.