Seçim 2023

dayanışma

Hesabını sormadan bize rahat nefes almak yok!

Bina direnç testleri özel firmalara verildiği için metrekare başına 4500 lira gibi bir fiyatı duyduktan sonra bunun belediyeler tarafından ücretsiz yapılması talebimiz için imza kampanyasına başladık.

Dayanışma ile ayaktayız, örgütlenerek değiştireceğiz

Bugün kadınların tam da hakları için mücadele etme zamanı. Özellikle seçim sürecinde sistemi düzeltme değil emekçiler lehine değiştirme mücadelesinin bir parçası olmalarının zamanı.

DAYMER Başkanı Aslı Gül: Halen tarak, ped bulamayan kadınlar var, dayanışma daha güçlü sürmeli

Kız Kardeşlik Köprüsü ile Hayatı Yeniden Kuruyoruz kampanyamız kapsamında deprem bölgesinde kadınlarla görüşmeler yapan DAYMER heyeti, kadınların devam eden sorunlarını paylaşıyor.

Esenyalı’da kadınlar depremi konuştu: Mahalle mahalle deprem planı istiyoruz

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği depremin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkilerinin konuşulduğu bi etkinlik düzenledi. Etkinliğin konuğu Ekmek ve Gül Editörü, Mimar Elif Turgut’tu.

İskenderun’da gönüllülerin yaşadığı zorbalığa ortak tepki

İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi’nde gönüllülerin kurduğu çadırların kaldırılmasına karşı bir araya gelen emek ve demokrasi güçleri açıklama yaptı.

ODTÜ Matematik Topluluğundan deprem bölgesine kadın hijyen kiti desteği

ODTÜ'de deprem bölgesinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan ped vb. ürünleri içeren hijyen kitlerinin ihtiyaç sahiplerine gönderilmesi için kermes düzenlendi.

Dayanışma büyüyor: Eyüp Ekmek ve Gül’ün topladığı malzemeler yola çıktı

Eyüp Ekmek ve Gül Grubunun deprem bölgesindeki kadınlar ve çocuklar için topladığı malzemeler yola çıktı. Kadınlar kız kardeşleri için bir de mektup yazdı: Yalnız değilsin, yalnız değiliz…

Halkların dayanışmasıyla değiştirebiliriz

‘Kendince vicdanlı görünen okul sahibimiz ‘deprem kontenjanı’ açtı, depremzedeleri ücretsiz kaydediyor.’ Peki ya sonrası, sonrasını Aslı Yorulmaz mektubunda anlatıyor…

Deprem bölgesinde kadınlar dayanışma ile iyileşiyor

Hatay’da çadırlarda kalmak zorunda kalan kadınlar artan bakım yükü ile boğuşurken, yaşamlarını yeniden kurmak, çalışmak, üretmek istiyor.

İşte bunlar hep kapitalizm

Bir yandan bu iktidardan kurtulmaya çalışırken, onu da aşan, gerekirse o reisle değil de bu reisle yürüyecek olan kapitalizmi de yıkma mücadelesi vermek gerek.

Usta öğreticilerden depremzedelere destek

Halk eğitimde çalışan usta öğreticiler, kurdukları sosyal medya grupları üzerinden haberleşerek depremzedeler için ürünler dikiyor.

#KızKardeşlikKöprüsüyle hayatı yeniden kuran kadınlar anlatıyor

İzmir’den, Ankara’dan, Kocaeli’den ve İstanbul’dan Kız Kardeşlik Köprüsüyle Hayatı Yeniden Kuruyoruz kampanyasını örgütleyen kadınlar anlatıyor…

Ekmek ve Gül Grupları, kadın dernekleri olarak ‘Kız Kardeşlik Köprüsü’yle hayatı yeniden kuruyoruz

Tüm kadınları kız kardeşlik köprüsüne katılmaya, hayatı hep birlikte yeniden kurmaya çağırıyoruz…

Kız kardeşlik köprüsüyle hayatı yeniden kuruyoruz

Tüm kadınları kız kardeşlik köprüsüne katılmaya, hayatı hep birlikte yeniden kurmaya çağırıyoruz…

Ağrılı kadınlardan depremzedeler üşümesin diye dayanışma

Ağrı'da halk eğitim merkezlerinde kurs gören kadınlar, usta öğreticilerle birlikte depremzedelere gönderilmek üzere kışlık giysi dokuyor.

Gülsuyu'nda dayanışma: Kız çocuklarına ücretsiz saç kesimi

'Kadınlar çocuklarının beslenmesini zor karşılıyorsa, çocuklarıyla ilgili saç kesimi gibi bir ihtiyaca nasıl erişebilirler, nasıl para ayırabilirler?'

GÜNÜN ÖNERİSİ: Takas Pazarı Şenliği

Çiğli Kent Konseyi Kadın Meclisi ‘Bu Pazarda para geçmez! Mor fasulyenle dayanışmayı büyüt’ temasıyla takas şenliği düzenliyor…

Dünyayı temizleyeceğiz bu parazitlerden

Özel bir ‘namus bekçim’ olduğunu öğrenmiş oldum. Aslında bana kimse bakmıyor, sanırım kendisi oturup, izleyip, kafasında kuruyor. Din adına. Dini kullanarak… Çok üzgünüm ve kızgınım.

Mesele yalnızca kendi hayatımız değil

Öfkemiz büyürken bunu birleştirmenin zorunlu olduğu zamanlardayız. Genç kadınlar şiddetin tam ortasında ancak buraya sıkışmak, mahkûm olmak zorunda değiliz.

Çoğalacağız, birbirimizin çaresi olacağız elbet

Şu an hiç geçmeyecek gibi gelen ne varsa birlikte geride bırakacağız, birbirimizin çaresi olacağız, yan yana gelecek ve çoğalacağız… ‘Karanlığı tutuşturup bir köşesinden, geceyi gündüze çevireceğiz.’