Dersim

Gülistan Doku'nun dosyası yeniden incelenecek

Gülistan'ın ablası Aygül Doku, Dersim'de Valı Bülent Tekbıyıkoğlu ve İl Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz ile görüştü. Görüşmede, Gülistan Doku'nun dosyasının yeniden baştan aşağı inceleneceği ifade edildi.

Gelecek kaygısı oyun rengini belirleyecek: Bu seçim bir adım

14 Mayıs seçimine günler kaldı. Dersimli kadınlarla yaptığımız sohbetlerde öne çıkanlar geleceklerine yönelik kaygılar oldu. Kadınlar ‘Haklarımızı ve özgür olmayı istiyoruz’ diyor.

Namluların ucundan, tankların gölgesinden çıkacağız!

‘Güvenlik tedbirleri’, her türlü yetkiyle donatılmış kolluğa her alanda hareket kabiliyeti sağlıyor. Kendilerine hiçbir şey olmayacağından emin olan bu kişiler en önce kadınların başına bela oluyor.

Dersim Belediyesinden ‘Kadın, Emek, Özgürlük Çalıştayı’

Dersim Belediyesi Eşitlik Birimi ‘Ellerimizle yaratacağımız yeni bir dünya, heybemizde özgürlük var’ sloganıyla ve ‘Kadın, Emek, Özgürlük’ başlığıyla kadın çalıştayı düzenliyor.

Cinsel saldırıya indirim uygulanmadı

İşletmesinde çalışan kadına cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan Özdal Balo,cinsel saldırıdan 2 buçuk yıl tehditten de 9 ay ceza aldı.

Dersim’den kadınlar: Newroz yeni umutlara vesile olsun

Dersim’de Newroz mitingine katılan kadınların dileği: Kadınlar özgür olsun, katledilmesin, ayakları üzerinde dursun, kimseye bağımlı kalmasın.

Dersim’de kadın yoksulluğu anketi: Yüzde 90’ın geliri gideri karşılamıyor

Dersim Yenigün Kadın Dayanışma Derneği 6 mahallede 135 kadınla yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı. Sonuçlara göre, kadınlar bu yıl önceki yıla göre çok daha yoksul!

Dersim’de kadın çalışanı işyerinde taciz eden patrona 2 buçuk yıl hapis cezası

Dersim’de üniversite öğrencisi H.K’yi çalıştığı iş yerinde taciz eden patrona 2 buçuk yıl hapis cezası verildi.

Dersimli kadınlar: Şengal'den Antalya'ya katledilen kadınlar isyanımız!

Dersim Kadın Platformu, Şengal'de IŞİD saldırısında binlerce Êzidî’nin katledilmesinin 7. yıl dönümü ve artan kadın cinayetleri dolayısıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kadınlara hakaret edenleri eleştirenlere dava!

Dersim’de kadınlara hakaret içeren video çekenlerden A.Y. kendisini eleştirenlerden şikayetçi oldu.

Küçük bir köyde üretim yapan kadınların özgürleşme hikayesi

Eşlerimizde aramızda sürekli tartışma çıkıyordu. ‘Siz boşuna bütün zamanınızı orada geçiriyorsunuz. İşiniz olmaz, boşuna çaba ve zaman harcıyorsunuz. Bir sürü para döktünüz’ dediler. Ama biz yılmadık

Dersim'de kadınlardan uzman çavuş şiddetine tepki

Dersim'de bir kadının üzerine iki uzman çavuş tarafından silah doğrultulmasına tepki gösteren Kadın Platformu: Savaş siyasetinin ve ülkeyi yönetenlerin payı var.

500 gün geldi geçti: Gülistan Doku bulunsun!

Gülistan Doku’nun kaybolmasının üzerinden 500 gün geçmesine rağmen Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada herhangi bir gelişme kaydedilmedi.

Gülistan Doku'nun ablası: Feryadımız göğe erdi ama yetkililere ermedi

Kadınlar bugün Gülistan Doku'nun akıbetini sormak için sokakta. Ablası Aygül Doku, 'Feryadımız göğe erdi ama bir türlü yetkililerin kulaklarına ve vicdanına ermedi' diyor.

Dersim Kadın Platformu, 5 Ocak'ta Gülistan Doku'nun sesine ses katmaya çağırdı

Dersim Kadın Platformu, 5 Ocak 2020’den beri kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku'nun kayboluşunun birinci yılında kadınları Gülistan Doku'nun sesine ses katmaya çağırdı.

Dersim’de çalıştığı işyerinde tacize uğrayan öğrenci işten ayrılmak zorunda kaldı!

Harçlığını çıkarmak için girdiği kebapçıda aşçının tacizine maruz kalan H.K., işveren olaya göz yumunca işten ayrılmak zorunda kaldı. İşveren ‘Eğer çok rahatsız oluyorsan işten çıkabilirsin’ dedi.

Aygül Doku: Gülistan’ın dosyası kapatılmak isteniyor

Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana haber alınamayan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, kapsamlı bir soruşturma yapılmadığını ve dosyanın kapatılmak istendiğini söyledi.

Aygül Doku: Zaynal’ı kim, kim neden koruyor?

Dersim Kadın Platformu, 233 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun akıbetini sormak için Seyit Rıza Meydanı’nda açıklama yaptı.

Tunceli Valiliği: Gülistan Doku’yu arama çalışmalarında sonuç alınamadı

Tunceli Valiliği, Dersim’de şüpheli şekilde kaybolan ve 226 gündür bulunamayan Gülistan Doku’yu arama çalışmalarından sonuç alınamadığını duyurdu.

Cinsel saldırıya maruz kalan M: Kadınların yanımda olması güçlü hissettirdi

Dersim’de işverenin cinsel saldırısına maruz kalan M. yaşadıklarını anlatarak kadınlara çağrı yaptı: ‘Hiç kimse sesiz kalmasın, korkmasınlar.’