direniş

Zehirlenmek istenen işçi kadınlar Barutçu patronu hakkında suç duyurusunda bulundu

Barutçu Tekstil’de sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişte olan işçilerin bulunduğu yere patronun amonyak dolu tankları ağzı açık şekilde bırakmasına karşı suç duyurusunda bulunuldu.

Borbet kadınları: Solingen Borbet’te işten atılan işçilerin eşlerinin dayanışması

600 işçinin çalıştığı yani 600 ailenin geçim sağladığı jant firması Solingen Borbet şaibeli biçimde iflas kararı vermişti. İşçiler ve aileleri 18 gündür direnişte.

Nazlı: Göçle değişen yaşam, direnişle güçlenen direnç

Bir taraftan işçi direnişi içinde gelişen bilinci, diğer taraftan hayatın getirdiği çeşitli yükleri omuzlamanın olgunluğu ile daha güçlü bir kadın haline gelmiş Nazlı.

ETF Tekstil işçileri: Zafer direnen emekçinin oldu!

Direnişlerini 79’uncu günde kazanımla sonlandıran ETF Tekstil işçileri, bu mücadelenin Türkiye işçi sınıfı açısından da önemli bir adım olduğunun altını çiziyor.

Davullarla, halaylarla işimize geri döneceğiz…

‘Biz suç işlemiyoruz, işimizi geri istiyoruz, daha iyi şartlarda çalışmak, insan gibi yaşamak istiyoruz... Biz üreten, emek veren değil miyiz? Neden sesimiz duyulmuyor?’

Technomix işçisi kadınlar çocuklarının dünyayı düzeltecek ellerini işliyor bir dantel gibi

Technomix işçisi kadınlara dayanışma ziyaretinde bulunan Bursa Ekmek ve Gül’den Ezgi Cansel direnişten izlenimlerini ve kadın işçilerle sohbetini yazdı: ‘Bitmedi daha sürüyor o kavga ve bitmeyecek…’

ETF Tekstil patronu mal kaçırmaya devam ediyor

Alacakları için 56 gündür direnen ve fabrika önünden ayrılmayan ETF Tekstil işçileri yine polis engeliyle karşılaştı.

Technomix grevinden kadın işçiler: Emeğimizi küçük görenler, direnişimizin büyüklüğüne baksınlar!

TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 5 Ağustos’tan beri grevde olan Technomix fabrikasında çalışan işçiler emeklerinin karşılığını istiyor.

ETF direnişi 27. gününde: Borçlarımız artıyor, haklarımızı istiyoruz

ETF Direnişinin 27. gününde işçiler direniş alanından seslendi: Bu mücadeleyi birlikte büyütelim, dayanışmaya ihtiyacımız var.

Son dönem işçi direnişlerinde kadınlar daha görünür| Tüm engellere rağmen, tüm engellere karşı

Farplas, ETF Tekstil, Asen Alüminyum, Acarsoy Tekstil... Kadınlar pek çok engellere rağmen ama bir yandan da bu engellere karşı direnişlerde dümene geçiyor.

Ekmek ve Gül’den ETF işçilerine dayanışma ziyareti: Bu mücadeleyi her yerde büyüteceğiz

Ekmek ve Gül direnişlerinin 6. gününde olan ETF işçilerini ziyaret etti: ETF direnişinin kazanması için mahalle mahalle, fabrika fabrika, işyeri işyeri anlatacağız burada yaşananları…

Asen Alüminyum işçisi kadınlar: Haklı bir direnişteyiz, hakkımızı istiyoruz

Asen Alüminyum’da Birleşik Metal-İş’e üye olan ve işten atılan 70 işçi direnişlerini sürdürüyor. İşten atılan kadın işçiler de sendikalı çalışmak ve insanca yaşayabilecek bir ücret almak istiyor.

Pas South direnişi kara ve soğuğa rağmen 22. gününde: ‘Pes etmeyeceğiz’

Tekirdağ Çerközköy’deki Pas South fabrikasında sendikaya üye olduktan sonra işten atılan işçilerin direnişi kara ve dondurucu soğuğa rağmen 22. gününde devam etti. İşçiler ‘Pes etmeyeceğiz’ dedi.

8 Mart Kadın Platformu Farplas direnişini ziyaret etti

8 Mart Kadın Platformu, Farplas direnişçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu: İnanıyoruz ki her direnişin sonu zaferle sonuçlanacaktır ve sonuç muhteşem olacaktır.

Migros Depo İşçisi Sevda: Biz kazandık, sıra direnişteki diğer işçilerde

Direnişin kendilerine yeni şeyler öğrettiğini söyleyen Migros Depo işçi Sevda Kırca: ‘Kadın kadının kurdudur diye bir söz vardır, direnişin bize öğrettiği ise kadın kadının kurdu değil yurdudur oldu.’

Migros depo işçisi kadınlar: İnanıyoruz, biz kazanacağız

Yüzde 8’lik ücret artışına karşı eylem yapan ve işten atılan Esenyurt Migros depo işçisi kadınlar, çalışma koşullarını, taleplerini ve örgütlü mücadele etmenin hissettirdiklerini anlattı.

Batıkentli kadınlardan boykot çağrısı: Migros değil direnmek size iyi gelecek

Batıkentli Kadınlar, Ergazi Mahallesi’nde bulunan Migros market önünde açıklama yaparak herkesi Migros Depo işçilerinin direnişine destek vermeye, Migros’u boykot etmeye çağırdı.

Patronu ‘Yılın Meleği’ seçilen Farplas kadınlar için cehennem

Direnişteki kadın işçilerle, hangi insanlık dışı çalışma koşullarına karşı direnişe geçtiklerini, hangi zorlukları göğüsleyerek direnişin bir parçası olduklarını konuştuk.

Farplas’ta sendika hakkı için direnen kadınlar: Sendikayla biz de söz sahibi olacağız

Farplas’taki direnişte ön sırayı kadın işçiler tutuyor. Kadın işçiler taleplerini anlattı...

Farplas’ta fabrika önü direniş 3’üncü gününde

Farplas Otomotiv fabrikasında hakları için direnen işçilerin fabrika önündeki mücadelesi 3’üncü gününde destek ziyaretleriyle sürüyor.