doğum yapan kadınlar

Doğum yardımı 8 yıldır 300 lira

DEM Parti Milletvekili Gergerlioğlu'nun sorusu üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, 2015'te uygulanmaya başlayan doğum yardımının 8 yıldır 300 lira olduğunu söyledi.

Nepal’de doğum sırasında anne ölümleri artıyor

Sağlık çalışanları doğum sırasında ölümlerinin görülmeyen seviyelere ulaşabileceğinden korkuyor çünkü hamile kadınların yüzde 90'ı koronavirüse yakalanma korkusuyla kontrollere ve doğuma gelmiyor.

GÜNÜN BELLEĞİ: Doğumdan kaynaklanan haklar nasıl elde edildi?

Kadınların çalışmadan kaynaklanan hakları uzun süre erkekler üzerinden tanımlandı. Kadınların ilk kabul edilen sosyal hakları doğum izinleri ve annelik yardımları oldu.

Doğumdan sonra gece çalışma yasağı 1 yıl

Gebelik sürecinde ve doğumdan sonraki 1 yılda kadınların gece vardiyalarında çalıştırılması yasaktır. Bakanlığın sitesindeki bilgi ise hatalı…

GÜNÜN ÖNERİSİ: Ikınıp sıkılmadan da olur, korkmayın!

Ağrı eşiği sadece doğum ağrısının değil her tür ağrının kişiler arasında farklı şiddetlerde hissedilmesini sağlar. Ancak doğum ağrısında en önemli faktör annenin doğru bilgilendirilmesidir.

Doğum teşviki öyle değil böyle yapılır: Küba'da annelik hakları

"En az 3 çocuk" diyen ve kadınlar o üç çocuğa canlarından bezmeden, hayattan vazgeçmeden nasıl bakacak hiç umursamayanlara duyurulur. Başka türlü bir doğum teşviki mümkün. Buyrun Küba'ya...