Emine Gökkız

Kadınlar Kadıköy’den seslendi: Hayatlarımız için isyandayız

İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula Kampanya Grubu çağrısıyla Kadıköy Rıhtım’da bir araya gelen kadınlar ‘Kadın cinayetlerine karşı, hayatlarımız için isyandayız, mücadeleye devam edeceğiz’ dedi.

Adana Kadın Platformu: Kadın cinayetlerinin failleri katilleri serbest bırakanlardır

Kadın Katliamlarına yönelik açıklama yapan Adana Kadın Platformu ‘Katilleri serbest bırakıp aklayanlar, bu cinayetlerin failidir’ dedi.

Mersin Kadın Platformu: Katledilen kadınlar isyanımızdır

Pozcu Platinum önünde basın açıklaması yapan Mersin Kadın Platformu, kadın katillerinin en ağır cezayı almasını istedi.

Kocaeli: İstanbul Sözleşmesi’ni tartışmaya açanlar cinayetlerin suç ortağı!

Kocaeli Kadın Platformu ve Kocaeli İstanbul Sözleşmesi İnisiyatifi, Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katledilmesini protesto etti.

Beşiktaş Kadın Dayanışması: 1 Temmuz’un isyanıyla Azra ve Emine için sokaktayız!

Beşiktaş Kadın Dayanışması, katledilen Azra ve Emine için Beşiktaş sokaklarından, ‘Hayatlarımız için isyandayız, katilleri koruyanlara karşı isyandayız’ sözleri ile haykırdı.

Samsunlu kadınlar: Katiller aramızda!

Katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu ve Emine Gökkız için açıklama yapan Samsun Kadın Dayanışması, ‘Katilleri cesaretlendirenler de en az failler kadar katildir’dedi.

Mardin: Kadın katilleri en ağır cezayı alsın

TMMOB Mardin İl Koordinasyon Kurulu ve Şahmaran Kadın Platformu yaptığı açıklamayla, kadın katillerinin en ağır cezayı almasını ve İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden yürürlüğe koyulmasını istedi.

Ankara’da katledilen Azra ve Emine için yapılan eyleme polis saldırısı

Ankara’da katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu ve Emine Gökkız için eylem yapmak isteyen kadınlara polis saldırdı, 11 kadın darbedilerek gözaltına alındı.

Antalya Kadın Platformu: Kadınları katledilen bir ülke olmak istemiyoruz

Azra Gülendam Haytaoğlu ve Emine Gökkız’ın katledilmesini protesto eden Antalya Kadın Platformu, ‘Kadınları katledilen ve ormanlık alanlarda cansız bedenleri bulunan bir ülke olmak istemiyoruz’ dedi.