Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği

Esenyalı’da kadınlar depremi konuştu: Mahalle mahalle deprem planı istiyoruz

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği depremin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkilerinin konuşulduğu bi etkinlik düzenledi. Etkinliğin konuğu Ekmek ve Gül Editörü, Mimar Elif Turgut’tu.

Esenyalı Kadın Derneğine başvurular yüzde 90 arttı: Şiddet yoksullukla katlandı, maaşa el koyma, kumalığa zorlama patladı

Esenyalı Kadın Derneğinin raporu yayınlandı: ‘Kocam kuma getirdi. Kavga ettiğimizde ikimizi birden dövüyordu. Bir süre sonra evlerimizi ayırdı. Çocuklara da bana da bakmıyor’

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği: Kadın cinayetlerine, eşitsizliğe, şiddete karşı birlikte ses çıkaralım

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği üyeleri 8 Mart günü Pendik Güzelyalı’da eşi tarafından katledilen Tülay Erşahin için açıklama yaptı.

Esenyalı’dan yardım günlüğü: Mahalleli oy verdiklerine değil kadınlara güveniyor

Esenyalı’da yaşlısından gencine, işçisinden çalışmayanına kadınlar, deprem bölgelerindeki insanlarla dayanışma sağlamak için seferber oluyor, ancak bunu yaparken de yetkililere sordu: Neredesizin?

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ile nice nice yıllara

Kadınlar asla yalnız değilsiniz, bir yerlerde dokunarak güçlü kılabileceğimiz ve hayatlarına anlam katacağımız bir kız kardeşimiz mutlaka vardır.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 25 Kasım açıklaması

Kadınlar kendilerini yoksulluk, işsizlik, şiddet ve güvencesizlik cenderesine hapsetmek isteyenlere karşı ‘Şiddetsiz, Eşit ve Özgür’ bir yaşam talebiyle yan yana geliyor.

Konumuz İran: İşçi kadınlar tartışıyor

Akşam işçi kadınlar işten çıkar çıkmaz koşarak derneğe gelmişler. Küçük bebeği olanlar bebeklerini alıp gelmişler. Çünkü merak edilen bir konu var ortada: İranlı kadınlar ne yapıyorlar?

Esenyalı'da kadınlar imza topluyor: 'Okullarda ücretsiz yemek olursa hiçbir çocuk aç kalmaz'

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden kadınlar '1 Öğün Ücretsiz Yemek Haktır' kampanyası için pazarda kurdukları stantta hem hazırladıkları bildirileri dağıttılar hem imza topladılar.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği yeni eğitim yılına dayanışmayla başladı

Esenyal'da yine dayanışma el verdi, 52 aileye kırtasiye desteği yapıldı.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden kadınlar: Hiçbir duvar örgütlü mücadelemize engel olamaz

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ekonomik zorluklar ve hayat pahalılığına rağmen bütün engelleri aşarak kadınları piknikte bir araya getirdi.

Esenyalı’da 8 Mart şöleni: Eşit ve özgür bir yaşam için birlikte mücadele edelim

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlarla şölende buluştu.

Bu broşür nasıl çıktı ortaya derseniz…

Tuzla’da genç kadınlar yan yana geliyor. Birinin elinde kağıt, diğerinin elinde kalem, diğeri ise bilgisayar başında... Biri resim çizdi. Bir diğeri slogan buldu. Diğeri ise tasarımını yaptı…

Bu düğümü kim çözecek?

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlar Sevda Karaca’nın katılımıyla bir oyun oynadı. Oyunun anlattıklarını, gösterdiklerini İlknur Haylaz anlattı.

İşçi kadınlar buluşuyor

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, işçi kadın buluşması gerçekleştiriyor.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 8 Mart Şöleni

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği bu yıl sekizincisini gerçekleştirecekleri Dünya Emekçi Kadınlar Günü şöleninde tüm kadınları davet ediyor.

‘Çocuklara yok demekten bıktım’

Yeni yılda her şeyin fahiş zamlarla satıldığı memlekette kadınların marketleri dolaşıp en ucuzu bulma çabası da devam ediyor. Esenyalı Mahallesi’nden yoksulluk manzaralarını okuyalım…

Şiddetin mahalle analizi: Esenyalı’da kadınlar bir yılda neler yaşadı?

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, “Kadına Yönelik Şiddet Raporu 2021” çalışmasıyla kadınların bir yılının nasıl geçtiğini ortaya koydu ve şiddetin yereldeki görünümlerine dikkat çekti.

Boşanmaya engel, aileye mahkum eden düzen!

Esenyalı Mahallesi’nde boşanma talebiyle derneğe gelen ve özellikle nafaka sürecine ilişkin pek çok engelle karşılaşan kadınlar, güvencesiz kalmaktansa şiddet dolu evlerine geri dönmek zorunda kaldı.

Bir elin parmakları gibi olduğumuz 8 yıl

‘5 kişi başlayıp bugün binlerce insanı bir araya getiren Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği siz-lerle gurur duyuyorum daha da çoğalacağımız nice yıllarımız olsun.’

Esenyalı’da kız kardeşliğin 8. yılı: Birbirimize tutunarak, birbirimizden güç alarak…

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 8. yılını kutlarken dayanışmanın, mücadelenin, kadınların birbirine el uzatmasının gerekliliğini hatırlatarak kutladı.