Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği

Şiddetin karşısında kadınlar yoksulluğa terk

İsimleri aynı, yaşamları benzer üç kadının Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğine başvuruyor, Türkiye’de binlerce aynı yaşamı paylaşan kadının hikayesini dinliyoruz.

‘Yalnız değilim, kadınlar var’

‘Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ile tanıştığımda oradaki kadınlar bana kucak açtılar. Dernek sayesinde belki de kendi başıma hiç öğrenemeyeceğim bilgileri öğrendim.’

Kadınlar 25 Kasım’ın önemini tartıştı: Mücadele ile kazanıldı, mücadeleye devam

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde buluşan ev emekçisi kadınlar, 25 Kasım Kadına yönelik şiddetle mücadele gününün tarihçesini ve şiddet biçimlerini konuştu.

Esenyalı’da işçi kadın buluşması| Bizi makinenin parçası gibi görenlere karşı panzehrimiz örgütlenmek

Esenyalı’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü hazırlıkları devam ederken çeşitli iş kollarında çalışan kadın işçiler bir araya gelerek sorunlarını tartıştı.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 10. yaşını kutladı

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği 10. yaşını Ahi Evran Kültür Merkezinde şenlikle kutlad: Yoksulluk, şiddet kaderimiz değil!

Defne’den Küçükçekmece’ye kadınların mücadelesine selam

Bu memleketin içinde sürüklendiği umutsuzluk haline rağmen kız kardeşlerimiz umuda ışık tuttular. Antakya’dan yükselen sese Küçükçekmece’deki kadınların vereceği cevap hepimiz için çok önemli.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği: 'Kız çocuklarına yaşatılan tüm suçlara karşı mücadele edeceğiz'

Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi’nde, bir kız öğrenciye istismarda bulunan İngilizce öğretmeni H.Ç’nin yargılandığı dava 31 Ocak 2024 tarihine ertelendi.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği: 'İstismar suçtur, aklanamaz!'

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmenin, öğrencisini istismar etmesi üzerine açılan davanın 2. duruşmasına çağrı yaptı.

Pendik’te bir erkek 7 yaşındaki çocuğu istismar etti

İstanbul'un Pendik ilçesinde yer alan Fatih mahallesinde 2 hafta önce 7 yaşındaki bir kız çocuğu, İ. K. tarafından inşaat halindeki bir binaya götürülerek istismar edildi.

'Bu sefer 3 çocuğumla mutlu bir yalnızım'

‘Baba yadigarı ev elden gitti bu süreçte. O evi hayatım karşılığında o adama verdim. Artık elinde bir valiz ve 3 çocukla her zamanki gibi yine yalnızdım. Ancak bu defa mutlu bir yalnız.’

EMEP Milletvekili Sevda Karaca Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlarla bir araya geldi

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlarla bir araya gelen EMEP Milletvekili Sevda Karaca, katılımcılarla bir öğün ücretsiz sağlık yemek kampanyası, iş kazaları ve yoksulluğu konuştu.

Akbelen’den Esenyalı’ya, Esenyalı’dan ETF tekstil işçilerine kadınların mücadelesi her yerde

Akbelen’de ağaçları kesen kapitalist sistem burada işçiyi işten atmaya devam ediyor. Bu yüzden bireysel değil, Esenyalı’dan, Başpınar’a, Başpınar’dan Akbelen’e örgütlü bir şekilde mücadele etmeliyiz.

Dernek sohbetleri: Kirayı mı, ücretlerin asgari ücrete düşmesini mi, geçimi mi düşünelim?

Son süreçte asgari ücreti belirlenmesi ve ardından işçilerin, emekçilerin yükselttiği ‘ek zam’ talebi bizim derneğin de ana gündemi. Derneğe gelen kadınlarla yaşam koşullarını koşuyoruz.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği'nden Corning işçilerine dayanışma ziyareti

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, iki haftadır toplu iş sözleşmeleri için grevde olan Corning işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.

'Uğradığı şiddeti kabul etmeyen kadınların sayısı artıyor' | EKDD Başkanı Adile Doğan anlatıyor

İstanbul Pendik'teki Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğine 2023'ün ilk yarısında yapılan başvuru sayısı 2022'deki toplam başvuru sayısına yaklaştı.

Kadınların, kız çocuklarının pede ulaşamaması siyaset dışı mı?

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, hijyen kitlerini ihtiyaç sahibi kadınlara ulaştırdı. Bu dayanışma kadınlara minik destek olsa da kadınların yaşadığı çıkmazı Dernek Başkanı Adile Doğan yazdı.

Kadınlar, Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin düzenlediği kahvaltıda buluştu

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği'nin düzenlediği kahvaltıda kadınlar umutlarını yeşertti.

Esenyalı'da kadınlar buluştu: Birbirimize tutunarak kazanacağız

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği’nde hem sohbet, hem de bayramlaşmak adına, bayramın üçüncü gününde milletvekili adayı Cevriye Aydın'ın da katılımıyla kadınlar olarak bir araya geldik.

İşçi kadınlara 1 Mayıs çağrısı: Bir araya gelelim, gücümüzü büyütelim

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Adile Doğan, 1 Mayıs öncesi Tuzla ve Pendik bölgesindeki işçi kadınların yaşadıkları sorunlara dikkat çekerek 1 Mayıs çağrısı yaptı.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde 1 Mayıs buluşması: Bize birliğimiz güç verecek

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin çağrısıyla bir araya gelen metal, tekstil, plastik iş kolundan kadınlarla büro ve ev emekçisi kadınlar, 1 Mayıs’ta talepleri için alanlarda olacaklarını söyledi.