ev içi şiddet

İngiltere'de Noel'de aile içi şiddet artıyor

Noel döneminde kadınların ev içi şiddete maruz kalma sayıları artıyor ve maliyet krizi nedeniyle yardım hatlarına yapılan çağrılar, pandemi öncesi seviyelerin hala üzerinde seyrediyor.

Hindistan’da 25 dakikada bir ev işçisi kadın şiddet nedeniyle intihar etti

Hindistan’da resmi verilere göre, geçen yıl 22 bin 372 ev işçisi kadın intihar etti. Kadınların intihara sürüklenmesinin en büyük nedeni ise şiddet.

Japonya'da pandemiyle artan kadın intiharları salgından daha çok yayılıyor

Japonya'da pandemi sürecinin ağırlaştırdığı ekonomik yük ve artan şiddet sonucu kadın intiharları 2019'a göre yüzde 14 arttı.

Akıllı cihazlar ev içi şiddetin bir aracı olarak kullanılıyor

İngiltere'de de pandemiyle ev içi şiddet vakalarında büyük bir artış yaşandı. Refuge derneği akıllı elektronik aygıtların şiddeti, istismarı kolaylaştıran araçlar olarak kullanıldığına dikkat çekiyor.

Pandemide 25 Kasım: Bugünü doğuran mücadeleyi hatırla!

Pandemi koşullarında ağırlaşan sorunlar bir kere daha gösterdi: ev içinde, ev dışında; yaşamlarımızın maddi koşullarını değiştirmeden bedenlerimizi, haklarımızı, insanlığımızı geri kazanamayız.

GÜNÜN ANKETİ: Covid-19 pandemisinde yaşanan anksiyetede ev içi şiddetin rolü

Koronavirüs sürecinde yaşanan kaygı düzeyi ve ev içi şiddetin buna olan etkileri üzerine bir anket çalışması başlatıldı.

Sınırların ötesinde COVID-19’un kadına yönelik şiddete etkisi…

Birleşmiş Milletler Kadın Komisyonunun yayımladığı rapora göre salgın sürecinde dünyanın birçok yerinde kadına yönelik şiddet arttı. Şiddete karşı BM Kadın Komisyonu öneriler sıraladı…