Fikriye Özbek

Fikriye Özbek’e verilen cezaya yapılan itiraz da reddedildi

Av. Sevil Aracı: İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmadığı, her gün kadın cinayetleri haberleri aldığımız bu dönemde ölümden kurtulabilmiş bir kadının bu şekilde cezalandırılmasını asla doğru bulmuyoruz.

Cezaevinde konuştuğumuz Fikriye: ‘Artık Fikriye Çulha olarak güçlüyüm’

Kendine şiddet uygulayan eşi Hakan Özbek’i öldürdüğü iddiasıyla 15 yıl 10 ay hapis cezası alan Fikriye Özbek (Çulha) ile Tarsus Kadın Kapalı Cezaevinde görüştük.

Fikriye Özbek’e 15 yıl ceza verildi: Fikriye’nin gördüğü şiddet göz ardı edildi

Adana’da yıllarca şiddet gördüğü eşini öldürme suçlamasıyla yargılanan Fikriye Özbek’e 15 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Adana Kadın Platformu, Fikriye Özbek ve tüm kadınlar için adalet istedi

Aynı gün yargılanan 3 kadın için açıklama yapan Adana Kadın Platformu üyesi kadınlar, Fikriye Özbek ve tüm kadınlar için adalet istedi.

Fikriye Özbek için savcı ‘kasten öldürme’den ceza istedi

Şiddet gördüğü Hakan Özbek'i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Fikriye Özbek davasının üçüncü duruşmasında Fikriye’nin tutukluluğunun devamına karar verildi, duruşma 13 Nisan 2021 tarihine ertelendi.

Eşinin telefonundan Fikriye Özbek’in şiddet gördüğü fotoğrafları çıktı

Avukat Sevil Aracı: ‘İstanbul Sözleşmesi uygulanarak Fikriye korunmuş olsaydı, Fikriye ölümle sonuçlanan bir olaya karışmazdı.’

Fikriye Özbek’in tutukluluğunun devamına karar verildi

Şiddet gördüğü kocası Hakan Özbek'i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Fikriye Özbek davasında tanıklar Fikriye Özbek’in anlatımlarını doğruladı ancak buna rağmen Özbek’in tutukluluğuna karar verildi.

Adana Kadın Platformu Fikriye Özbek'e adalet istemek için dayanışmaya çağırıyor

Adana Kadın Platformu 'Fikriye'ye özgürlük' demek için tüm kadınları 22 Ocak Cuma günü saat 9.30'da Adana Adliyesi'ne çağırıyor.

Maktül mü-katil mi? Kırk katır mı-kırk satır mı?

‘Kadınlar olarak elbette ki ölmek de öldürülmek de istemiyoruz. Kadın cinayetlerinin artık çetelesi tutulamaz hale geldiği bu ülkede, ‘meşru müdafaa haktır’ı daha güçlü dile getirmek zorundayız.’

‘Devletin koruması gerekirken biz kendimizi korumaya mecbur kalıyoruz’

Şiddet artar, şiddetin dozu vahşileşirken ölmemek için öldürmek zorunda kalan kadınlar da artıyor. Kadınların hikayeleri ise hiç değişmiyor!

Svap raporu Fikriye Özbek’in ifadelerini güçlendiriyor

Şiddet gördüğü kocası Hakan Özbek’i öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Fikriye Özbek davasının ilk duruşması görüldü. Duruşma 22 Ocak 2021 tarihine ertelendi.

Fikriye Özbek için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Şiddet gördüğü eşini öldürdüğü iddia edilen Fikriye Özbek için hazırlanan iddianame kabul edildi. Özbek, ‘eşi kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanacak.

Savcı, Fikriye Özbek için ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi!

Fikriye Özbek için savcılık iddianamesinde müebbet istendi. Özbek’in avukatı Sevil Aracı; “İddianamede Hakan’ın Fikriye’ye uyguladığı şiddet mazur gösterilmeye çalışılmış” dedi.

Fikriye Özbek: Korkmayın, korkunun ecele faydası yok!

Adana’da 2 Eylül gecesi kendisine şiddet uygulayan eşi Hakan Özbek’i öldürdüğü gerekçesi ile tutuklanan Fikriye Özbek yaşadıklarını anlattı.

Fikriye Özbek’in annesi Rabiya Çulha: Kızımın işkence çektiğini herkes biliyor

Adana’da şiddet gördüğü kocasını öldürdüğü iddia edilen Fikriye Özbek’in annesi, torununun yaşananlara şahit olduğunu, kızının damadını öldürmediğini anlattı.

Şiddet uygulayan eşini öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Fikriye tutuklandı

Fikriye Özbek çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Av. Rojda Yıldırım ‘İlerleyen aşamalarda müvekkilimin serbest bırakılacağını ve beraat edeceğini düşünüyoruz’ dedi.

Fikriye katil değil, şiddet mağduru!

Adana’da şiddet gördüğü kocasını öldürdüğü iddia edilen Fikriye Özbek’in avukatı Ekmek ve Gül’e konuştu. Aynı Çilem Doğan gibi Fikriye de uzun yıllardır şiddet ve işkence gören, korunmayan bir kadın.