Filiz Kerestecioğlu

Koruma ve tedbir taleplerinin uygulanmaması Meclis gündeminde

HDP’li vekil Filiz Kerestecioğlu, Ekmek ve Gül’ün de gündeme taşıdığı, şiddet gören kadınların koruma ve tedbir taleplerinin reddedilmesine ilişkin örnekleri Meclis gündemine taşıdı.

GÜNÜN TALEBİ: Kadınlar siyasette eşit temsiliyet istiyor

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, kadınların siyasette eşit temsilinin önündeki engellerin kaldırılması için mecliste Araştırma Komisyonu kurulmasını önerdi.

Bütçeden kadınların payına ne düştü?

Yeni Ekonomik Program’daki dengeleme sürecinin en temel destekçisi olarak söylenen bütçede, ‘Kadınların payına ne düştü?’ sorusuna HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ile cevap aradık.

Nafaka düzenlemesi kadınların koşullarını dikkate alacak mı?

HDP’li Filiz Kerestecioğlu bir süredir gündemde olan nafaka düzenlemesinde bakanlığın çalışmalarını ve kadınların taleplerini meclis gündemine taşıdı.

Ankara Milletvekili adayı Filiz Kerestecioğlu ile #KadınlarınSeçimi’ni konuşuyoruz

Kadınlar bu seçim gündeminde ne kadar yer aldı? Hangi koşullarda seçimlere gidiyor? Kadınlar nasıl bir yaşam istiyor? Sorularımızı Ankara Milletvekili adayı Filiz Kerestecioğlu yanıtlıyor...

Türkiye’de kadınların Ohal’i bu raporda: Durum kötü!

Temel haklar tehdit altında, meclis iyice erkek mekanı haline geldi, o meclisten çıkan yasalardan kadınlara hiç hayır gelmedi, şiddet arttı, istismarı önlemek yerine istismarcılarla işbirliği yapıldı!

GÜNÜN ŞARKISI: Kadınlar Vardır

Dün Adalet Yürüyüşü’ne katılan kadınlar hep bir ağızdan bu parçayı söyledi. Filiz Kerestecioğlu’nun 1989 yılında yazıp bestelediği şarkı bütün kadınlar için gelsin.

Adalet Yürüyüşüne katılan kadınlar: ‘Eşitlik olmadan adalet olmaz’

Türkiye’nin birçok yerinden gelen kadınlar bugün adalet taleplerini haykırmak, ‘Erkek adalet değil, gerçek adalet’ demek için Gebze’den Adalet Yürüyüşüne katıldı.

'Hedefimiz demokratik ve cinsiyetçilikten arındırılmış anayasa'

Filiz Kerestecioğlu, referandum sonuçlarını "Türkiye evet demedi" sözleriyle değerlendirdi: Kerestecioğlu, kadınların seçim dönemi boyunca en güçlü muhalefeti örgütlediğine dikkat çekti.