Seçim 2023

grev

8 Mart’ta Almanya’da kadın işçilerden uyarı grevleri

Sosyal hizmet ve eğitim işkolunda çalışan hizmet işçileri, ücret artışı taleplerine kabul edilemez yanıtlar veren işverenlere uyarı niteliğinde 8 Mart’ta grevde olacak.

Otonom Kadın Sığınma Evleri çalışanları 7 Mart’ta greve çıkıyor

Almanya’daki Otonom Kadın Sığınma Evleri çalışanları daha iyi çalışma koşulları, sığınmaevindeki kadın ve çocukların daha iyi koşullarda yaşaması, barınması, güçlendirilmesi için greve çıkıyor.

MKS işçileri sendika hakları için greve çıkıyor

MKS Transformatör’de DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş’e üye olan işçiler, sendika ve toplu sözleşme hakları için yarın grev başlatıyor.

Grev alanında kadınlar da olur çocuklar da

Çocuğunuz 'İşe mi gidiyorsun baba?' yerine 'Yine greve mi baba?' diye sordu mu? Siz hiç yılbaşını fabrika bahçesinde kutladınız mı, hiç grev alanında çocuklarınızla sandalye kapmaca oynadınız mı?

Yeşim Tekstil’de 4 bin 500 işçi greve çıktı

Toplu iş sözleşmesinde patronun yüzde 5 zam dayatmasına karşı Yeşim Tekstil işçileri greve çıktı.

Euroserve (Marlboro) işçileri iş bırakarak işyerini terk etmiyor: Taleplerimiz kabul edilsin

İzmir’de Euroserve (Marlboro) işçileri, atılan 11 işçinin işe iade edilmesi ve Gıda-İş’in masada muhatap alınması talepleri ile iş bırakarak işyerini terk etmeme eylemine devam ediyor.

Technomix işçileri greve çıktı: Haklarımızı istiyoruz

Türk Metal Sendikasının örgütlü olduğu Technomix fabrikasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler bugün greve çıktı.

Atışkan Alçı işçilerinin eşleri: ‘Haklarını alana kadar grevin destekçisiyiz’

Atışkan Alçı işçilerinin grevi 3 haftayı aşkındır devam ediyor. Grev süresince eşlerini her türlü destekleyen Buket, Ayşe ve Nermin yaşadıklarını Ekmek ve Gül'e anlattı...

Sağlık emekçileri g(ö)revde: Gitmiyoruz, hakkımızı istiyoruz!

14 Mart Tıp Bayramı'nı grevle karşılayan sağlık emekçileri; emeklerinin değersizleştirilmesine, haklarının ödenmemesine, sağlıkta şiddete karşı yurt genelinde hastane önlerinde eylemde.

Amazon Almanya’da grev: Toplu sözleşme yok, koşullar ağır, ücretler düşük

Amazon tekelinin Almanya’daki 6 lojistik merkezinde 7 ve 8 Mart günleri grev yapıldı. Toplu sözleşme hakkı için mücadele eden Amazon işçileri, ‘görüneni ve gerçeği’ ortaya koymak için greve çıktı.

Hak ettiğimizi almak için daha fazla eylem!

Ver.di, Sosyal ve Eğitim Hizmet iş kolunda devam eden TİS görüşmeleri nedeniyle 8 Mart’ta tam günlük uyarı grevine çağrı yaptı. Alınan grev kararını ve çalışma koşullarını kadınlarla konuştuk.

Kadınlar #BakırköydeGrevKazanacak sözünü büyüttü

Grevdeki Bakırköy Belediyesi işçileriyle dayanışmak için #BakırköydeGrevKazanacak etiketiyle yaptığımız kampanyaya Türkiye'nin farklı illerinden kadınlar videolarıyla, mesajlarıyla destek verdi.

Sağlık emekçileri eylemde| Sağlıkta g(ö)rev günü

Sağlık emekçileri bugün hizmet üretmiyor. Çalışma koşullarının ağırlaştığına ve sağlık sisteminin çöktüğüne dikkat çeken sağlık emekçileri hakları ve halkın sağlık hakkı için ‘G(ö)revdeyiz’ dedi.

Bakırköy Belediyesi işçilerinden mektup var: Heyecanımız mücadelemizden, umudumuz emeğimizden…

Grevdeki Bakırköy Belediyesi işçisi kadınlar, direniş alanından umutlarını, mücadelelerini, taleplerini yazarak Ekmek ve Gül okurlarına selamlarını yolluyor…

Indomie AdkoTurk’te grev var!

Sendikalaştıkları için işten atılan AdkoTurk işçisi kadınlar aylardır sürdürdükleri mücadeleyi Ekmek ve Gül’de anlatıyor...

Sendika hakkı için direnen işçiler mücadelede kararlı

Sendikalaştıkları için işten atılan, Tekirdağ Valiliği önünde polisin müdahalesine maruz kalan AdkoTurk işçisi kadınlar bugün de grev alanındaydı. Kadın işçiler ‘Mücadelemiz devam edecek’ dedi.

Bel Karper ve AdkoTurk işçileri Tekirdağ Valiliği önünde gözaltına alındı

Tekirdağ Valisi ile görüşmek isteyen Bel Karper ve AdkoTurk işçilerine polis müdahale etti. İşçilerden 58’i gözaltına alındı.

AdkoTurk’te baskı da grev de büyüyor

İndomia AdkoTurk grevi, 15. gününü geride bırakırken, grev yeni işçilerin katılımıyla güçleniyor.

AdkoTurk’un kadın işçileri hem TİS hem grev hakkı için mücadele ediyor

Patronlar ve yöneticiler, işçileri sendikaya üye olmaktan ve greve çıkmaktan vazgeçirmek için her türlü yolu denemiş, kadın işçilerin ailelerini arayarak baskı kurmaya çalışmışlar.

İzmir Kadın Platformundan AdkoTurk işçilerine destek

Grevdeki AdkoTurk işçilerine destek için basın açıklaması yapan İzmir Kadın Platformu, ‘Hakkını aramak için mücadele eden AdkoTurk işçilerinin yanındayız’ dedi.