günün çağrısı

GÜNÜN ÇAĞRISI: Eğitimci kadınlar ‘İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz’ diyor

Eğitim Sen Ankara 4 Nolu Şube üyesi kadın eğitimciler İstanbul Sözleşmesi için birlikte mücadele çağrısı yaptı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Hafize Kurban için adalet

Denizli’de eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı dava görülecek. Davanın karar duruşması olması beklenirken Denizli Ekmek ve Gül Grubu tüm kadınları davaya destek olmaya çağırdı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: İstanbul Sözleşmesi'ne saldırı karşısında haklarımız ve hayatlarımız için buluşalım!

İstanbul Sözleşmesine dönük saldırılara karşı sözümüzü birleştirmek, hayatlarımıza birlikte sahip çıkmak için bugün İstanbul ve Ankara'da buluşuyoruz. Sen de katıl, birlikte mücadele edelim!

GÜNÜN ÇAĞRISI: ‘İstanbul Sözleşmesi’ni değil cinayetleri engelle’

Çorum’da yaşayan Ekmek ve Gül okuru kadınlar İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme planları yapan Hükümete seslendi. Kadınlar ‘Haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz’ dedi.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Hafize Kurban için adalet!

2019 yılı ağustos ayından boşanma aşamasında olduğu Uğur Kurban tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın cinayet davasında karar duruşması yarın. Kadınlara çağrı yapan abla Hacer Balık adalet istiyor.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Kıdem tazminatıma dokunma

DİSK’e bağlı Gıda-İş Sendikası hazırladığı video ile ‘kıdem tazminatıma dokunma’ diyor.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Annem ölecek korkusuyla yaşamak istemiyorum

Ayrılmak istediği erkek tarafından şiddete uğrayan bir kadının çığlığı, sosyal medyada kızının yardım yakarışlarıyla yankılandı. Kartal’da yaşayan Hira, Ekmek ve Gül aracılığıyla çağrıda bulundu.

GÜNÜN ÇAĞRISI: #İstismarıAffettirmeyeceğiz

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden kadınlar: ‘Çocuk istismarının affı olamaz, istismarı affettirmeyeceğiz.’

GÜNÜN ÇAĞRISI: #4KadınİşçiyeAdalet

İzmir’de faaliyet yürüten SF Trade Tekstil’de Deriteks’e üye olduğu için işten atılan 4 kadın işçiye tazminat davası açıldı. Bugün 21.00’de Twitter’da #4kadınişçiyeadalet hashtagiyle eylem yapılacak.

GÜNÜN MESAJI: DİSK Ankara Kadın Komisyonu’ndan

Olağanüstü koşullarda karşıladığımız 1 Mayıs için DİSK üyesi kadınlardan mesaj var: ‘Yaşasın 1 Mayıs!’

GÜNÜN DİKKATİ: İstanbul Barosundan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek

İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi, koronavirüs salgını sonrası ev içi şiddetin arttığını belirterek şiddet mağduru kadınlara ücretsiz hukuki destek sağlayacaklarını açıkladı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Fotoğraflarla, videolarla #Kadınlar1Mayısa, sen de var mısın birlikte ses çıkarmaya?

Kadınlar; size bir çağrımız var; gelin bu 1 Mayıs’ta bulunduğumuz her yerden taleplerimizle bir Ekmek ve Gül korteji oluşturalım.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Çocuklarıma kavuşmak istiyorum

Sosyal medyada ‘Çocuklarına kavuşamayan anne’ isimli hesapla yaşadıklarını duyurmaya çalışan bir kadın, Ekmek ve Gül aracılığıyla seslendi.‘Çocuklarıma annelik yapmak istiyorum.’

GÜNÜN ÇAĞRISI: Evde kendini yalnız hissetme

İzmir Barosu Kadın Hakları Merkezi, koronavirüs nedeniyle evde kalmak zorunda kalan kadınların şiddete karşı başvurabilmeleri için telefon hatlarının açık olduğunu duyurdu.

GÜNÜN ÇAĞRISI: #EvdeKalDemekYetmez şiddete karşı acil önlem!

Virüs kadar tehlikeli olan ve kadınların hayatına kast eden şiddete karşı acil önlemler istiyoruz!

GÜNÜN ÇAĞRISI: ‘Çocuklar için tahliye, yaşam için ışık’

Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi ve avukatlar koronavirüse karşı cezaevinde bulunan çocuklar için ‘Çocuklar için tahliye yaşam için ışık’ çağrısı yaptı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Krize, şiddete, eşitsizliğe, savaşa karşı GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ!

Evde, mahallede, iş yerinde, okulda birleşmenin, sokakta değiştirmenin yollarını konuşmak, itirazımızı, ihtiyacımızı, birliğimizi tartışmak için bu 8 Mart’ta buluşalım...

GÜNÜN ÇAĞRISI: Genital organ sakatlanmasına son verin!

Avrupa parlamenterleri, Avrupa Birliğinin genital organ sakatlanması ile mücadele etmesini talep eden bir önergeyi onayladı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Sen de katıl!

İsviçre’de Albatros Kültür ve Dayanışma Derneği Kadın Grubu 8 Mart için kolları sıvadı. ‘Gücümüz birliğimizdir’ diyerek sokağa çıkmaya hazırlanan kadınların çağrısı: Sen de katıl.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Sibel Altunsöğüt için adalet

Cennet Göztepe, annesinin ayrıldığı babasından gördüğü şiddeti ve saldırıyı sosyal medyadan duyurmuş, annesi için adalet istemişti. Sanık S.G.’nin yargılanması bugün 14.45’te Çağlayan Adliyesinde.