günün etkinliği

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Kadının Toplumsal Evrimi

İkitelli Bilim ve Sanat Atölyesi, Ekmek ve Gül Dergisi Editörü Şengül Karadağ ile kadınların toplumsal evrimine dair sorular soruyor, kadınları bu sorulara birlikte cevap aramaya çağırıyor.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Madencilik Sektöründe Kadın Emeği

TMMOB Maden İstanbul Şubesinin düzenlediği çevrimiçi seminerde bu hafta Madencilik Sektöründe Kadın Emeği konusu işleniyor.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Bir Kadın Uyanıyor

Bir Kadın Uyanıyor, eşinden boşanan, çocuklarıyla yeni bir hayat kurmaya çalışan 45 yaşındaki Alev’in hikayesini anlatıyor. Alev’in hikayesini izlemek isteyenler için 9 Şubat gösterimi ücretsiz.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: 10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri

TİHV 10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri, 11-14 Aralık 2019 tarihleri arasında İzmir Fransız Kültür Merkezi ve İzmir Mimarlar Odasında.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Cesur Kadınlar sergisi

‘Cesur Kadınlar: Türkiye Akademisinde Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları’ fotoğraf sergisi açılıyor.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Sportif lezbon Şule Çet için sahada

Sportif Lezbon Amatör Spor Klubü Şule Çet ve öldürülen tüm kadınların sesi olmak, dayanışma çağrısı yapmak için dayanışma maçı yapıyor.

GÜNÜN SERGİSİ: Heykelde 40 Yıl sergisi

Heykeltraş Müfide Aksoy’un (Maki) 40. sanat yılı anısına gerçekleştirdiği, ‘Kırkbir kere maşallah’a bir kala’ sergisini 17 Kasım’a kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezinde izleyebilirsiniz.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Beyaz tiyatro oyunu

Derya Alabora ve Deniz Çakır’ı aynı sahnede bir araya getiren Beyaz, 23 Ekim Salı ve 24 Ekim Çarşamba saat 20.00’de Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Geçmişten günümüze el sanatları sergisi

8 Mart Kadın Dayanışma Derneğince düzenlenen, Fatma Çakıcı ve Grubunun hazırladığı geleneksel el nakışları, çanta, takı sergisi meraklılarını bekliyor.

“Eşikte Konuşmalar: Genç Kadınlar Eşitliği Arıyor”

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği ile bünyesindeki Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Kolektifi ‘Eşikte Konuşmalar’ başlıklı forum düzenliyor.

Türkiye’de Kadın Thesaurusu

Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı 10 Mart Cumartesi Günü ‘Türkiye'de Kadın Thesaurus: Pratik Kullanım Uygulamaları’ konulu panel düzenliyor.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Arabuluculuğa hayır!

Kocaeli Üniversitesi Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesi, KOÜ öğrencilerini aile arabuluculuğu, Türkiye’de kurulan evlilik sitesi ve daha pek çok meseleyi tartışmaya davet ediyor.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: İzmirli kadınlar kahvaltıda buluşuyor

İzmir Kadın Platformunun çağrısıyla İzmirli kadınlar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nü konuşmak için kahvaltıda bir araya gelecek.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Lübnan’da barışa pedal çeviren kadınların deneyimleri

Follow the Women; ‘Barış için Pedal’- Ortadoğu’da süregiden savaşa dikkat çekmek, Suriye ve Filistin kamplarında yaşayan insanların sıkıntılarını dile getirmek için bu yıl yedinci kez düzenlendi.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Süslü kadınlar bisiklet turu

Bugün kentlerin yollarını egzoz dumanı kokusu değil, kadınların parfüm kokusu saracak. Ülkenin dört bir yanında ‘Süslü kadınlar’ yollarda bisikletleriyle olacak.