günün önerisi

GÜNÜN ÖNERİSİ: Kışlık kahvaltılık sos yapımı

Kışlık kahvaltılık sosun yapımı, baharatları her yöreye göre değişiklik gösterirken Adana’dan kadınlar sizin için kışlık kahvaltılık sos yapımını anlattı.

GÜNÜN DİZİSİ: The Handmaid's Tale

Kişileri kendilerinden yabancılaştırarak normal hayatlarından uzaklaştırarak, dini kullanarak hayatlarına devam etmelerini ve yeni düzene alışmalarını sağlıyorlar.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Tematik çocuk kitabı listesi

Çocukları odağına alan ve çocukların hayal gücünü, gelişimini, duygularını destekleyecek, yaşadıkları sorunlarla baş etmelerini sağlayacak kitap önerileri isteyenler bu listeyi bir kenara not etsin.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Soru ve Yanıtlarla Erkek Şiddetine Karşı Kadın Dayanışması

Kadınların şiddet karşısında yasal hakların kullanımıyla ilgili bir çerçeve sunması ve diğer destek mekanizmalarını özetlemesi açısından önemini koruyan bir kitap.

GÜNÜN ÖNERİSİ: ‘Yeni normalde’ çocuklu ailelere 10 tatil kuralı

Pandemi koşullarında çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hemen hepimizin zihnini kurcalıyor. Dr. Elif Köşeli Şahin, çocukla çıkılan tatilde alınması gereken 10 önlemi anlattı.

GÜNÜN TARİFİ: Peynir nasıl yapılır?

Evde peynir nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu videoyu mutlaka izleyin.

GÜNÜN ÖNERİSİ: İşçi Filmleri Festivalinde bugünün kısa filmi, Paydos

Pandemi nedeniyle 15. yılında online gerçekleştirilen İşçi Filmleri Festivali programında, Öykü Orhan’ın bir işçi kadının hikayesini anlattığı Paydos filmi bu akşam gösterimde.

GÜNÜN ÖNERİSİ: ‘Amina’ Blutv’de yayında

Kovid-19 salgını sebebiyle vizyon programı ertelenen Amina, festival yolculuğundan hemen sonra Türkiye’de ilk kez dijital platformda sinemaseverlerle buluştu.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Dilan Balkay’ın tekli çalışması ‘Hepsi Kafamda’ dijital platformlarda

Dolu Kadehi Ters Tut, Evrencan Gündüz, Canozan ve Ozbi gibi isimlere trompeti ile eşlik eden müzisyen Dilan Balkay’ın tekli çalışması ‘Hepsi Kafamda’ dijital platformlarda.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Surdurulebiliryasam.tv’den #evdekal’ınan günlere özel filmler

Her yıl İstanbul’da gerçekleşen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali seçkisinden belgeseller Surdurulebiliryasam.tv’de ücretsiz olarak izlenebilir.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Pippa’ya Mektubum izlemeye açıldı

Yönetmen Bingöl Elmas’ın Pippa Bacca’yı anlattığı Pippa’ya Mektubum filmi Barış Gelini Pippa’nın ölüm yıldönümünde izlemeye açıldı. 10 Nisan’a kadar izleyebilirsiniz.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Evde yatma, egzersiz yap

Korona virüsten korunmak için evde kal çağrısıyla birlikte daha fazla oturmak ve uzanmaktan kaynaklı oluşan kas kısalıkları, gerginlikler, bel ve sırt ağrılarına karşı evde egzersizler yapabiliriz.

GÜNÜN ÖNERİSİ: TKDF’den pandemi döneminde şiddete karşı alınacak ek önlemler

TKDF Başkanı Canan Güllü, insanların eve kapanması sonrası kadına şiddette yaşanan artışa karşı alınması gereken acil önlemleri sıraladı.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Çocuklarla vakit geçirmek için evdeki malzemelerle yapabileceğiniz etkinlikler...

Okul Öncesi Öğretmeni Çiğdem Keleş evdeki malzemelerle yapabileceğiniz 3 güzel etkinlik öneriyor. E haydi o zaman. :)

GÜNÜN ÖNERİSİ: Evde kal, çocuğunla keyifle kal

Koronavirüs nedeniyle dışarı çıkamayan, parka gidemeyen, sokakta oynayamayan hatta arkadaşlarını eve çağıramayan çocuklar; evde çok mu sıkıldınız? Sizin için evde oynayabileceğiniz oyunlar derledik.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Evden çıkamamayı kitapla fırsata çevirin

Koronavirüs nedeniyle yaşantımızın büyük bir bölümünü evde geçirdiğimiz bugünlerde zamanı güzelleştirecek dostlarımız var: Kitaplar...

GÜNÜN BİLGİSİ: Nasıl güçlenir, zayıf bağışıklığın belirtileri neler?

Uzmanlar, bağışıklık sistemi zayıf kişilerde koronavirüsün ölüme yol açabileceğini belirtiyor. Peki bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendirebilirsiniz?

GÜNÜN ÖNERİSİ: Türkiye’yi değiştiren kadınlar Yeni e’de

Yeni e dergisi mart sayısında Türkiye’yi değiştiren kadınları sayfalarına taşıyor.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Kadın yönetmenler tarafından yönetilen en iyi 100 film

BBC Culture, dünyanın dört bir yanından sinema yazarlarının oylarıyla belirlenen ‘Kadın Yönetmenler Tarafından Yönetilen En İyi 100 Film’ listesini açıkladı.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Göç; Bildiklerimiz, Bilmediklerimiz

İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Heinrich Böll Stiftung Derneğinin desteği ile hazırlanan online eğitim: ‘Göç:Bildiklerimiz, Bilmediklerimiz’.