Hafize Kurban

‘Sadakat yükümlülüğü’ indirim sebebi sayıldı, Hafize Kurban’ın katilinin cezası bozuldu

Boşanma aşamasında olduğu Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’a verilen 24 yıl hapis cezasını çok bulan Yargıtay sadakat yükümlülüğünü öne sürerek kararı bozdu. Dava yeniden görülecek.

Hafize Kurban davasının ardından…

Mermer fabrikasında, birçok zorluğa göğüs germiş bir kadın Hafize Kurban, kendi hayatına dair yeni kararlar aldığı, boşanmak istediği için öldürüldü… Peki sonra ne mi oldu?

Hafize Kurban’ın katiline ağırlaştırılmış müebbet verildi

Denizli’de Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı davada karar verildi. Sanık kasten ve tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

Denizli Ekmek ve Gül kadınları #HafizeKurban için Denizli Adliyesi’ne çağırıyor

Denizli Ekmek ve Gül: Herkesi Hafize’nin ve ailesinin sesi olmaya, yanı başımızda gerçekleşen bir kadın cinayetinde, katilin en ağır cezayı alması için mücadele etmeye çağırıyoruz.

Hafize Kurban davasında savcı sanık için tahrik indirimi istedi

Denizli’de boşanmak üzere olduğu erkek tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın katilinin yargılandığı dava yine ertelendi. Daha önce ağırlaştırılmış müebbet isteyen savcı şimdi tahrik indirimi istedi.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Hafize Kurban için adalet

Denizli’de eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı dava görülecek. Davanın karar duruşması olması beklenirken Denizli Ekmek ve Gül Grubu tüm kadınları davaya destek olmaya çağırdı.

Hafize Kurban davası yine ertelendi, Kurban’ın ailesi ve kadın örgütleri tepki gösterdi

Denizli’de eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı davada tutukluğa devam kararı verildi. Bir sonraki duruşma 17 Eylül tarihine ertelendi.

Hafize Kurban davası 23 Temmuz’da görülecek

2019 yılı ağustos ayından boşanma aşamasında olduğu Uğur Kurban tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın cinayet davasında yarın görülecek duruşmanın karar duruşması olması bekleniyor.

Eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın tutukluluğuna devam kararı verildi

Denizli’de eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı davada tutukluğa devam kararı verildi. Bir sonraki duruşma 23 Temmuz tarihine ertelendi.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Hafize Kurban için adalet!

2019 yılı ağustos ayından boşanma aşamasında olduğu Uğur Kurban tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın cinayet davasında karar duruşması yarın. Kadınlara çağrı yapan abla Hacer Balık adalet istiyor.

Hafize Kurban’ın katili için savcı ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi

Denizli’de ayrılmak istediği erkek tarafından öldürülen Hafize Kurban (23) davasının beşinci duruşması Denizli Adliyesinde görüldü. Duruşmada mütalaasını veren savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi.

Denizli Ekmek ve Gül Grubu Hafize Kurban davasına çağrı

Ayrılmak istediği erkek tarafından katledilen Hafize Kurban cinayetinin yarın görülecek davası için çağrı yapan Denizli Ekmek ve Gül Grubu ‘Adalet istiyoruz’ diyor.

Eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın tutukluluğuna devam kararı

Denizli’de eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı davada tutukluğa devam kararı verildi. Bir sonraki duruşma 10 Nisan’da görülecek.

Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubu Hafize Kurban davasına çağrı

Boşanmak aşamasındaki eşi tarafından katledilen Hafize Kurban’ın cinayeti davasının 4. duruşması 13 Mart'ta.

Hafize Kurban’ın katili indirimlerden yararlanmaya çalışıyor

Evli olduğu erkek tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın katili yine ‘aldatıldım’ diye savunma yaptı. Duruşma 13 Mart’a ertelendi.

Hafize Kurban’ın son sözleri ‘Kurtarın, yaşamak istiyorum’ olmuş

Boşanma aşamasındaki erkek tarafından öldürülen Hafize Kurban cinayeti davasının 2. duruşması görüldü. Baba Mustafa Balık kızının son sözlerinin ‘Kurtarın, yaşamak istiyorum’ olduğunu dile getirdi.

Hafize Kurban’ın ablasından çağrı: 3 Ocak’ta birlikte olalım

Boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürülen Hafize Kurban davasının 3 Ocak’taki duruşması için ablası Hacer Balık kadınlara çağrı yaptı: ‘Birlikte olalım, çünkü bir aradayken daha güçlüyüz.’

Denizli’de istismar ve kadın cinayetlerine karşı insan zinciri

Denizli’de yaşanan çocuk istismarı ve Hafize Kurban davası kadınları sokağa döktü. Kadınlar, öldürülen kadınların isimlerinin yazılı olduğu bantlarla insan zinciri oluşturdu.

Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubu Hafize Kurban davasına çağırıyor

Boşanmak aşamasındaki eşi tarafından katledilen Hafize Kurban’ın cinayeti davasının ikinci duruşması 3 Ocak'ta.

Denizli’de kadınlar sokağa çıkıyor

Denizli’de kadınlar 25 Kasım günü saat 18.30’da Hafize Kurban’ın katledildiği İncirparkı girişinde buluşacaklar.