haksız tahrik indirimi

Av. Ceren Kalay Eken Bakanın ‘haksız tahrik’ açıklamasını değerlendirdi: Kadını yargılayan yargı yüzünden bu haldeyiz

Pınar Gültekin’in katiline verilen haksız tahrik indirimine gelen tepkiler üzerin, iktidar tarafından çeşitli açıklamalar yapılırken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, haksız tahrik indirimi üzerine çalışma

Eşini öldürmek isterken baldızını öldürdü iyi hal indirimi aldı| Takım elbise cezayı düşürmesin

Ankara’da Zennure Ünal’ı öldürmek isterken baldızını öldüren Abdulsamed Ünal ‘iyi hal’ indirimi aldı. Karara tepki gösteren Zennure Ünal, ‘Takım elbise cezayı düşürmesin’ dedi.

Hukuk garabeti: Y.O. davasında sanığa haksız tahrik indirimi!

Defalarca koruma kararı almasına rağmen ayrıldığı Ömer Faruk A. tarafından sokak ortasında vurulan Y.O. 22 ameliyat geçirdi, tek gözünü kaybetti, mahkeme ise sanığa haksız tahrik indirimi verdi!

GÜNÜN DİKKATİ: ‘Haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirimi erkek şiddetini artırıyor

Bir yandan davalarda kadın cinayetlerine, cinsel saldırılara ceza indirimleri yağarken diğer yandan kadınlar indirimlere karşı sesini yükseltiyor: İndirimler erkek şiddetini artırıyor!

Yargıtay’dan skandal karar: Zina yasada yok ama uygulamada var!

Yargıtay eşini öldürmeye teşebbüs eden kocaya verilen 20 yıllık hapis cezasını ‘sadakat yükümlülüğü’ diyerek bozdu! Dizi dizi indirim verilmesini istedi.

Eşini vahşice katletti; mahkeme ‘eziyet yok’ dedi

16 yıllık eşini ayrılmak istediği için öldüren erkek haksız tahrik indirimi aldı. Eşini 16 yerinden bıçaklamasına ve boğazını keserek öldürmesine rağmen mahkeme ‘canavarca his ve eziyet yoktur’ dedi.

Ağırlaştırılmış müebbet istenen Semra: Öldürmesem, ölecektim

Şiddetine maruz kaldığı kocasını öldüren Semra Özata adliyeye giderken “Hep erkekler mi öldürecek? Bir de kadın öldürsün? O beni öldürecekti ben öldürdüm” demişti.