hasta tutuklu kadınlar

'Hasta tutsak Hanife Arslan için geçen her saniye hayati risk taşıyor'

Van T Tipi Cezaevi’nde bulunan 76 yaşındaki ağır hasta tutsak Hanife Arslan ilerleyen yaşına ve sağlık sorunlarına rağmen tahliye edilmiyor.

Sincan ve Tarsus cezaevlerindeki ihlaller Meclis gündemine taşındı

Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sümeyye Boz, Sincan Kadın Kapalı Cezaevinde bulunan hasta tutuklu kadınlar ve infazı ertelenen kadınların durumunu Meclis gündemine taşıdı.

Hasta tutuklu kadınların sağlık hakkı gasbediliyor

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Şivekar Ataş ile Sincan Kadın Kapalı Cezaevinde tutulan Özge Özbek, hayati tehlikesi olan rahatsızlıklarına rağmen serbest bırakılmıyor.

Aysel Tuğluk için 1000 kadın adalet çağrısı yaptı: ‘Cezaevinde kalamaz’ raporları dikkate alınsın

Aysel Tuğluk İçin 1000 Kadın, Tuğluk’un son durumuna dair basın toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan kadınlar sağlık kurumlarının hazırladığı 'cezaevinde kalamaz' raporunun dikkate alınmasını istedi.

6000 kadın imzasıyla Aysel Tuğluk başvurusu yapıldı: #AyselİçinGeçOlmadan Görevinizi Yapın!

‘Aysel Tuğluk’a Özgürlük İçin 1000 Kadın’ imzasıyla yola çıkan, kadınlar, Kadıköy Postanesinden Adalet Bakanlığına, Adli Tıp Kurumuna, TBMM Başkanlığına dilekçelerini gönderdi.

Kuşadası Kadın Platformu: Aysel için geç olmadan görevinizi yapın!

Kuşadası Kadın Platformu Kuşadası Postanesi önünde Aysel Tuğluk ve hasta mahpus kadınların serbest bırakılması için basın açıklaması yaptı.

‘O ömrünü milyonların hukukunu savunmaya adadı şimdi sıra bizde’

‘Cezaevi koşullarında hastalığın tedavisi mümkün olmadığı gibi eğer tedavisinin dışarıda sürdürülmesine izin verilmezse, verilmiş olan mahkumiyet cezalarının çok ötesinde bir cezalandırmaya dönüşür.’

Aysel Tuğluk ve hasta mahpuslar için kadınların çağrısı büyüyor: Ölüm değil yaşam istiyoruz

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle cezaevinde kalması uygun olmayan ancak tüm çağrılara rağmen tahliye edilmeyen Aysel Tuğluk ve hasta tutuklular için kadınların çığlığı büyüyor.

Tutsak kadınlardan Türkiye Kadın Hareketine mektup: Çok geç olmadan harekete geçilsin

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan ve tutuklu 5 kadın cezaevinde bulunan ağır hasta tutsaklar Semire Direkçi, Gülli Kara ve Zekiye Tekin için Türkiye Kadın Hareketine mektup gönderdi.

Aysel Tuğluk ve cezaevindeki hasta mahkumlar neler yaşıyor?

Aysel Tuğluk’un sağlık durumunu ve cezaevindeki siyasi tutukluların yaşadıklarını Eski HDP Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel ile konuştuk.

Kadın örgütlerinden çağrı: Aysel Tuğluk tahliye edilsin

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle cezaevinde kalması uygun olmayan eski HDP Milletvekili Aysel Tuğluk için 68 kadın örgütü ortak açıklama yaparak Tuğluk’un bir an önce tahliye edilmesini istedi.

Bir ay geçti, Sisê Bingöl’ün raporu hâlâ hazırlanmadı

Sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırılan ve raporu hazırlanmayan Sisê Bingöl’ün durumu kötüye gidiyor. Bingöl’ün tahliyesi başvurusu için rapor bekleniyor.

Hastalıklarına rağmen tahliye edilmeyen Sisê Bingöl hastaneye yatırıldı

Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Cezaevinde tutulan 85 yaşındaki Sisê Bingöl hastaneye yatırıldı.