hastane

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Müdürü Rüştü Moğul bir hemşireyi darp etti

Zonguldak’ta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde görevli hemşire Duygu Güneş, hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Rüştü Moğul ve şoförü tarafından darp edildi. Güneş, şikayetçi oldu.

Hastanede çalışan temizlik işçisi kadın: Bizi bir savaşın ortasına atıp gittiler!

“Hiç halimizi, sıhhatimizi, malzeme sorunlarımızı, yemek sorunlarını, içeceğimiz suyu bile bize soran olmadı… Sendikamızın bize yolladığı suları içtik. Bizlere kovid-19 testini bile çok gördüler.”

Çocuğuna holter çektirmek istedi, hastane ‘pil getir’ dedi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çocuğuna holter (kalp ritim testi) çektirmek için sıra bekleyen hastaya, görevli ‘İnce pil almanız gerekiyor. Yoksa holter çekemiyoruz’ dedi.

Pediatri servislerine sadece annelerin refakatçi kabul edilmesi cinsiyetçiliktir

Pediatri servislerinde sadece annelerin refakatçi olarak kabul edilmesi devlet eliyle yapılan cinsiyetçiliktir. Devlet, çocuğa bakım görevini sadece anneye yüklüyor.

İngiltere’de hastalara cinsel yönelimleri sorulacak

Birleşik Krallık’ın sağlık hizmetleri otoritesinin yeni kuralları gereği hastalara cinsel yönelimleri sorulacak. Sorunun amacı ise hiçbir hastaya ayrımcılık yapılmamasını sağlamak.

Doğum sırasında ölen Şirvan’ı ihmal mi öldürdü?

Denizli’de doğumu başladığı sırada hastane personeli yemekte olduğu için kimse kendisiyle ilgilenmeyen ve bebeğini tek başına doğuran Şirvan yaşamını yitirdi. Şirvan’ın ölümünün sorumlusu kim?

Cizre’de 8 aylık hamile kadın ve bebeğini öldüren skandal!

Cizre Devlet Hastanesinde 8 aylık hamile Feyruz Polat ve bebeği uzman kadın hastalıkları ve doğum doktoru olmadığı için hayatını kaybetti. Eşi Hüsne Polat yaşananları anlattı.

Sağlık emekçisi kadınların talebi: 24 saat açık kreş ve erken emeklilik

Sağlık emekçileri Türkiye’de ağır koşullarda çalışıyor dersek yanılmış olmayız. Sağlık emekçilerin çoğunluğunun kadın olduğunu düşündüğümüzde de talepleri kaçınılmaz olarak 24 saat kreş oluyor.

Sahi kadınlar sağlık hizmeti alabiliyor mu?

Sağlığa zam geldi! Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için ödemek zorunda olduğumuz katkı payları arttı, peki bu artış kadınlar için ne anlama geliyor? İşte yanıtı...