HDP

HDP’li Güzel, Diyarbakır’da giderek artan erkek şiddetini Aile Bakanı Yanık’a sordu

Diyarbakır’da 2021’in ilk 9 ayında en az 9 kadın katledilmesini Meclis gündemine taşıyan HDP Milletvekili Semra Güzel, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı’na yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

HDP de çekildi, komisyonda sadece AKP ve MHP kaldı

HDP, Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu’ndan çekildi. Milyonlarca kadının iradesinin hiçe sayılması nedeniyle ‘Bu oyunda yokuz’ diyen HDP’li milletvekilleri, birlikte mücadeleye çağrısı yaptı.

Kadınlardan HDP’ye ziyaret: Deniz’in katillerini tanıyoruz

HDP’ye yapılan silahlı saldırıda öldürülen Deniz Poyraz için HDP Ankara il binasına taziye ziyaretinde bulunan İstanbul Sözleşmesi Ankara Kampanya Grubu ‘Deniz’in katillerini tanıyoruz’ dedi.

Adana Kadın Platformu HDP’ye taziye ziyaretinde bulundu

HDP İzmir İl binasında katledilen Deniz Poyraz için Adana HDP il binasına taziye ziyaretinde bulunan Adana Kadın Platformu, dayanışma çağrısı yaptı.

Polis, Deniz Poyraz için oturma eylemi yapan HDP’li kadınlara biber gazı sıktı

HDP İzmir İl Örgütü önünde kurulan çadırın kaldırılmasını talep eden kadınlara karşı polisler biber gazı ve plastik mermi kullandı.

Deniz Poyraz’ın taziye çadırında kadınlar: Hesap sormak için mücadele edeceğiz

HDP Çimentepe ilçe binası önünde Deniz Poyraz için taziye çadırı kuruldu. Kadınlar, ‘Hesap sormak için mücadele edeceğiz’ dedi.

İzmir'de HDP'ye yönelik saldırıda katledilen Deniz Poyraz uğurlanıyor

HDP İzmir il binasına yönelik silahlı saldırıda öldürülen Deniz Poyraz, binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle uğurlanıyor.

İzmir'den kadınlar: Katillerden hesabı kadınlar soracak!

HDP İzmir il binasında Deniz Poyraz'ın öldürülmesiyle ilgili açıklama yapan kadınlar, "88 kadın katledildi yazıyor HDP binasındaki pankartta. Bu pankarta Deniz'in ismini kurşunlarla yazdınız" dedi.

Adana Kadın Platformu: HDP’ye yapılan saldırı tüm halklara ve kadınlara yapılmıştır

Adana Kadın Platformu: HDP’yi hedef gösterenler bu cinayetin ortağıdır. Deniz Poyraz’ın katilini azmettiricilerini tanıyoruz. Bir kişi daha eksilmemek için susmayacağız.

HDP'ye saldırıda öldürülen Deniz Poyraz’ın annesi: Gençler daha ne kadar ölecek?

HDP İzmir İl Örgütüne yönelik saldırıda öldürülen Deniz Poyraz'ın annesi Fehime Poyraz, 'Yeter ne kadar kan dökülecek, daha ne kadar gençler ölecek?' diye feryat etti.

Kadın siyasetçilere gözaltı: HDP üye ve yöneticisi 9 kadın gözaltına alındı

Aydın merkez ve ilçelerinde yapılan operasyonlarda HDP yönetici ve üyesi 9 kadın gözaltına alındı. HDP Aydın İl Örgütü binasında polis araması devam ediyor.

Kadın cinayetlerinin Meclis’te gündem edilmesi talebi AKP-MHP oylarıyla reddedildi

HDP’nin kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinin önlenmesinde Meclis’in görev alması için yaptığı genel görüşme talebi AKP-MHP oylarıyla reddedildi.

793 kadın çağrı yaptı:  Gözaltındaki yol arkadaşlarımızı serbest bırakın

HDP ve ‘İsimsizler Hareketi’nden çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren 793 kadın imzaladıkları metin ile gözaltına alınanların bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Ankara Kadın Platformu: Direnmezsek asla nefes alamayacağımızı biliyoruz

Gözaltılara dair açıklama yapan Ankara Kadın Platformu: Korku ve sindirme politikalarınıza karşı hep yan yana ve birlikte mücadelemizi büyüteceğiz.Birlikte mücadeleyle kazanacağız.

Kadınlardan imza kampanyası: Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın!

HDP ve ‘İsimsizler Hareketi’nden çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren kadınlar imza kampanyası başlattı: ‘Bu hukuksuzluğun karşısında, gözaltına alınanların yanındayız!’

HDP’li vekiller kadına yönelik şiddet verileri için 162 soru önergesi verdi

HDP Parlamento Kadın Grubu, Türkiye’nin 81 ilinde kadına yönelik şiddet verilerine dair Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Adalet Bakanına 162 soru önergesi verdi.

‘İntihar algısı ile cinayetin veya alıkoyma suçunun üstü mü örtülüyor?’

HDP’li vekilden Gülistan Doku ile ilgili soru önergesi: ‘Kamuoyunda intihar algısı yaratılarak cinayetin veya zorla alıkoyma suçunun üstü mü örtülmeye çalışılıyor?’

İKP: İşkence insanlık suçudur kadın mücadelesi engellenemez

İzmir Kadın Platformu işkenceye maruz bırakılan Sevil Rojbin için basın açıklaması yaptı: ‘Sevil Rojbin derhal serbest bırakılsın’.

Kadın kurumlarının kapısına tuğla ören, kadın kitaplarını yakan kayyum düzeni!

Kapatılan kadın kurumlarının kapısına yalnızca “mühür” vurmakla yetinmeyip bir de tuğladan duvar ören bir kayyum düzeni…

Gülcan Kaçmaz Sayyiğit: Kadınların talebi, iradelerini gasbedenlere cevap vermek

Bir gece yarısı çıkarılan KHK ile işinden edilen, eğitim emekçisi Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, bugün Van’ın Edremit ilçesi belediye eş başkan adayı. O mücadeleyi seçerek bugün daha da güçlenmiş bir kadın.