homofobi

Sansüre karşı mücadele edeceğiz!

'Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü olarak bu homofobik sansürün karşısındayız ve sonuna kadar mücadelemizde direneceğiz.'

LGBTİ karşıtı kamu spotuna RTÜK’ten onay

RTÜK, LGBTİ karşıtı toplantının tanıtımının kamu spotu olarak televizyonlarda yayınlanmasına izin verdi.

17 Mayıs Homofobi Karşıtı Gün: İşkence ve kötü muamelede artış var!

Kaos GL’den 17 Mayıs’ta İnsan Hakları Raporu: Ayrımcı uygulamalar kamu politikalarına da yansıdı. İşkence ve kötü muamele yasağı ile ifade özgürlüğü, kişi özgürlük ve güvenliği haklarının ihlalinde ar

Diyanet, eşcinsellik, darbe, aile vd...

Yükselen kadın düşmanı, homofobik, ırkçı ve sermaye dostu hareket, ‘aileyi ve çocukları dinsizliğe, aile değerlerinin yok edilmesine, homoseksüelliğe karşı savunmak’ iddiasıyla bir ‘korkuya’ oynuyor.

Transları intihara ne sürüklüyor?

Hande Kader’in yakın arkadaşı trans kadın Didem Akay’ın intiharı sonrası trans bireylerin neden yaşamına son verdiğini Ruh Sağlığı Uzmanı Şahika Yüksel ile konuştuk.

Failler cezasız kalıyor trans cinayetleri artıyor

Türkiye’de homo-transfobik saldırılar artarak devam ediyor. Saldırıları, homofobinin ve transfobinin beslendiği politikaları Kıvılcım Arat, Seyhan Arman ve Niler Albayrak ile konuştuk.

Homofobi nedir?

Cinsel kimlikleri ya da cinsel yönelimleri nedeniyle ötekileştirilen LGBTİ+'lar hemen her alanda ayrımcılığa maruz kalıyor.

GÜNÜN AYRIMCILIĞI: TRT Genel Müdüründen skandal gerekçe

TRT Genel Müdürü 2014’te Avustralya adına Eurovision’da yarışan ve birinci olan Conchita Wurst için skandal bir ifade kullandı: Yayınlayamam.

14. Hormonlu Domates Ödülleri sahiplerini buldu

2018 Hormonlu Domates Ödülleri ve ‘fobi’ sahipleri açıklandı.

GÜNÜN ŞARKISI: Gökkuşağı şarkısı

Gökkuşağı Şarkısı homofobiyi alsın götürsün: ‘Herkes eşit herkes farklı / bitsin egemenlik kaydı / dünya kurtulsun diye / seviyoruz özgürce...’

GÜNÜN CİNSİYETÇİSİ: ‘Eşcinsel aslanların tedaviye ihtiyacı var’

Kenya'da, erkek aslanların cinsel ilişkiye girmesi 'Homoseksüel bir çifti görüp kötü etkilenmişler' ya da 'Ruhları ele geçirilmiş' diye açıklandı.

Cinsiyetsiz tuvalet mücadelemiz: ‘Neler yaşandı, medyaya nasıl aktarıldı’

ODTÜ’de cinsiyetsiz tuvalet isteyen öğrencilerin mücadelesi ve talepleri ‘okulun imajı’na tercih edildi. Murat Korkmaz anlatıyor...

Hormonlu Domates Ödülleri sahiplerini buluyor

Bu yıl “Aramızda Ne Var” temasıyla 25.’si düzenlenen İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında Hormonlu Domates Ödülleri sahiplerini buluyor. Ödüller yılın LGBTİ+fobiklere verilecek.

Bir garip mafya özentisi; Kürşat Mican LGBTİ+’lara karşı

2016 yılı Onur Yürüyüşleri öncesinde Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican LGBTİ+’lara yönelik nefret söyleminde bulunmuş, hakkında dava açılmıştı.

Hormonlu Domates Ödüllerine adayın kim?

2005 yılından beri verilen Hormonlu Domates Ödüllerinin aday belirleme süreci başladı. Senin adayın kim?