intihara sürükleme

İntihar eden her 33 kişiden 1'i 15 yaşından küçük

Marmaray'da 15 yaşındaki bir kız çocuğunun yaşamına son vermesinin ardından CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, çocuk intiharlarının son 20 yıldaki artışına dikkat çekti.

Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Ezgi Mola: Uzlaşmak için 50 bin lira istedi

Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Oyuncu Ezgi Mola duruşmada, davacı tarafın 50 bin lira karşılığında uzlaşma talebinde bulunduğunu, bunu kabul etmediğini söyledi.

Tecavüz faili Musa Orhan’a ödül gibi ceza

Tecavüz faili Musa Orhan’ın yargılandığı davada ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 10 yıl hapis cezası verilerek tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Aleyna Ağgül’ü ölüme sürükleyen Gökhan Argın 8 gün sonra tutuklandı

Iğdır’da, Aleyna Ağgül’ü intihara sürükleyen Gökhan Argın, 8 gün sonra tutuklanarak cezaevine konuldu.

Av. Aydanur Ağaya: Delillerin karartılmaması için Alenya’nın dosyasına gizlilik kararı getirildi

Aleyna Ağgül’ün dosyasına gizlilik kararı verilirken Av. Aydanur Ağaya, kararı ‘Delillerin karartılmaması için olumlu’ diyerek değerlendirdi. Aleyna için cuma günü halk Iğdır’da sokağa çıkacak.

Musa Orhan’ın avukatından Farah Zeynep Abdullah hakkında suç duyurusu

Tecavüz faili Musa Orhan’ın tutuklanmamasını eleştiren ve hakkında dava açılan Ezgi Mola’ya destek veren meslektaşı Farah Zeynep Abdullah hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

Aleyna'nın ölümünde, şüphelinin serbest bırakılması kararına itiraz reddedildi

Savcı, Aleyna Ağgül’ün intihar etmeden önce yazdığı notta ölümünden sorumlu olduğunu belirttiği Gökhan Argın’ın serbest bırakılması kararına itiraz etmişti, itiraz reddedildi.

Aleyna Ağgül'ün intihar notunda 'Ölümümden sorumlu' dediği Gökhan Aktürk serbest

Iğdır'da 18 yaşındaki Aleyna Ağgül'ün intihar etmeden önce "Ölümümden Gökhan Argın sorumludur" diye not bırakmasına rağmen Gökhan Argın ve oğlu Göktürk Argın serbest bırakıldı.

Son 4 günde 2 katliam yaşandı 2 kadının intihar ettiği iddia edildi|  Cezasızlık cesaret veriyor

Urfa’da, son 4 günde bir çocuk ve bir kadın en yakınları tarafından katledildi, iki kadının da intihara sürüklendiği iddia edilirken kadınlardan biri yaşamını yitirdi.

Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili bir kez daha yakalanan Yusuf Güzelyurt tutuklandı

Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili gözaltına alınarak serbest bırakılan Yusuf Güzelyurt hakkında tekrar yakalama kararı çıkarıldı ve Güzelyurt bu kez tutuklandı.

Tecavüze uğradığını bildirdi, gözaltına alınan şahıs serbest bırakıldı, intihar etti

Eda Nur Kaplan'ın arkadaşları, Edanur'a cinsel saldırıda bulunan faillere işlem yapılmadığını, Edanur'un intihara sürüklendiğini belirterek adalet çağrısında bulundular.

Van’da bir kadın çocuklarının ve kendinin yaşamına son vermek istedi

Van’ın Özalp ilçesinde bir kadın önce 3 çocuğunu 3. kattaki evinden atarken daha sonra kendi yaşamına son vermek istedi.

Irak’ta şüpheli kadın ölümleri kayıtlara ‘intihar’ olarak geçiyor

Irak’ta 2020 yılında 276 kadın yaşamına son vermişti. İnsan Hakları Komisyonu eski üyesi Büşra el-Ubeydi de daha önce intihar adı altında yaşanan şüpheli kadın ölümlerine dikkat çekmişti.

AKP döneminde 777 kız çocuğu intihar etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, AKP döneminde 15 yaşından küçük 777 kız çocuğunun intihar ettiğini açıkladı.

Cinsel saldırı sanığı Musa Orhan yine tutuklanmadı; avukatı, İpek’in babasını suçladı

İpek Er’i tecavüz edip intihara sürüklediği gerekçesiyle yargılanan uzman çavuş Musa Orhan’ın davasında tutuklama kararı çıkmadı.

Batman: Kadınlara yönelik düşmanlık politikalarının adresi

Batman’da Uzman Çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne maruz kalarak intihara sürüklenen İpek Er, ilk değil son da olmayacak belki ama, elbet bir gün kadınların mücadelesi bu olayları sonlandıracak...

KESK Kadın Meclisi: Musa Orhan tutuklansın

İpek Er’i cinsel saldırıya maruz bırakıp intiharına sebep olan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın tutuklanmasını isteyen KESK İstanbul Kadın Meclisi, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Uzman Çavuş Musa Orhan’ın tutuklanması talebiyle kadınlar bir araya geldi

Batman’da tecavüze maruz kalması sonucu intihar eden İpek Er’e yönelik cinsel saldırı suçu zanlısı Musa Orhan’ın tutuklanması talebiyle kadınlar pek çok ilde yürüyüş ve açıklama düzenledi.

Avcılar Kadın Platformu Musa Orhan’ın tahliye edilmesini protesto etti

Avcılar Kadın Platformu İpek Er’e tecavüz ederek ölümüne neden olan Musa Orhan’ın tahliye edilmesini protesto etti. Kadınlar, ‘İktidarın cezasızlık politikalarından cesaret alınmaktadır’ dedi.

İpek Er’in babası: Evimizden tekrar cenaze çıktı

Bugün bizim evimizden tekrar cenazemiz çıktı, yüreğimiz yanıyor. Katil elini kolunu sallayarak tekrar kaldığı yerden devam ediyor, üstünü kapatacaklar, yarın öbür gün devam edecek göreve.