İskenderun

Başka çadırkente taşınmak istenen depremzede kadınlar: Ne kaymakamlık ne de AFAD sorunlarımıza çare oluyor

Maraş depremleri 6. ayına yaklaşırken, depremzedeler şimdi de yerlerinden edilmek isteniyor. İskenderun’da çadırkentte kalan depremzede kadınlar, çadırkentin boşaltılmak istenmesine tepkili.

9 aylık hamile Resmiye: Anne ve bebek çadırda ne kadar sağlıklı yaşayabilir?

İskenderun’da yaşayan Resmiye 9 aylık hamile. Deprem sonrası kaygıları da artmış. Sağlık hizmetine kolaylıkla erişemeyen Resmiye en çok da doğum sonrasını düşünüyor.

Engelli çocuğuyla çadırda kalan Seher: Yardım yok, ilaç yok, dayanışmayla yaşıyoruz

İskenderun’da tüm engellemelere rağmen sürdürdüğümüz #KızKardeşlikKöprüsü çalışmalarımızda Seher’in kapısını çalıyoruz. Seher engelli kızıyla burada yaşama mücadelesi veren kadınlardan biri.

İskenderun’da gönüllülerin yaşadığı zorbalığa ortak tepki

İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi’nde gönüllülerin kurduğu çadırların kaldırılmasına karşı bir araya gelen emek ve demokrasi güçleri açıklama yaptı.

İskenderun’da #KızKardeşlikKöprüsü devam ediyor, sağlık taramaları sürüyor

Kız kardeşlik köprüsü engellere rağmen sürüyor. Ülkenin dört bir yanından kadınların gönderdiği malzemeleri gezici ekiplerimizle kadınlara ulaştırmaya, sağlık taramaları yapmaya devam ediyoruz.

Çadırlarımızın kaldırılmasına depremzedelerden tepki: Rotary ve Ekmek ve Gül hep buradaydı

AFAD'ın İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi'nde bizim ve diğer gönüllülerin çadırlarının kaldırılması ve gönüllülerin çadırkent alanından çıkarılmasına depremzede kadınlar tepki gösterdi.

‘Nasılsın?’ sorusunun parlattığı gözler

Kız Kardeşlik Köprüsü ile İskenderun’da kurduğumuz sağlık çadırında gönüllü olarak yer alan tıp öğrencisi Selin Kurşun, tarama yaptıkları mahallelerde kadınların durumunu Ekmek ve Gül’e yazdı.

Çadırda yatalak hasta bakımı: 'Ben ayakta durmazsam annemle babam canlı canlı mezara girecek'

İskenderun'da Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki çadırkentte kalan 60 yaşında depremzede bir kadın, yatalak anne ve babasına bakarken yaşadığı zorlukları anlatıyor, tuvaletli konteyner sağlanmasını istiyor

Göçmen Kadınlar Birliği: Kız Kardeşlik Köprüleri’ni yıkamazsınız!

İskenderun’daki Mustafa Kemal çadır alanındaki çadırlarımıza AFAD tarafından el konulmasına tepki gösteren Almanya Göçmen Kadınlar Birliği açıklama yaptı.

İskenderun’daki çadırkentte açıklama: 36 gündür neredeydiniz?

‘Depremzede kadınların ve diğer halkın ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapacağız. Malzemelerimizi ulaştırmaya, bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıyız.’

AFAD, gönüllülerin kurduğu çadırları kaldırdı, depremzedeler konteyner istiyor

İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki çadırkentte, yetkililer Rotary Kulübü ve gönüllülerin kurduğu çadırları kaldırırken yerine yine çadır kuracağını söyledi. Depremzedelerin talebi ise konteyner.

İskenderun’da engelleme girişimi | Kaymakam ‘Spor salonundaki yardım malzemelerini boşaltın’ talimatı verdi

İstanbul'dan İskenderun'a gönderdiğimiz yardım malzemelerinin geçici olarak bulunduğu İskenderun Belediyesine ait kapalı spor salonu, İskenderun Kaymakamlığı tarafından boşaltılmak istendi.

ODTÜ’den İskenderun’a uzanan umut: Yalnız değiliz

8 Mart sürecinde ‘Dayanışmamız Yaşatır!’ sloganı ile depremzede kadınlar için hijyen kiti kampanyası yürüten ODTÜ’lü kadınlar, Hatay İskenderun’da depremzede kadınlar ile buluştu.

İskenderun’daki Ekmek ve Gül çadırında kuaför kadınlar depremzede kadınlar için hizmet verdi

İskenderun'da Ekmek ve Gül çadırında kuaför kadınlar, depremzede kadın ve çocuklar için aldılar makasları ellerine.

İskenderun’da depremzede kadınlar #KızKardeşlikKöprüsü ile bir arada

Gönüllü sağlık emekçisi kadınlar, #KızKardeşlikKöprüsü kampanyası kapsamında İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi’nde kurulan çadırkentte depremzede kadınlarla bir araya geldi.

Suriyeli kadın: İhtiyaç sırasına gidince ‘Dilenmeye geliyor’ diyorlar

İskenderun’da kurulan çadır kentte kalan Suriyeli genç bir kadın maruz kaldığı ırkçı söylemleri anlatıyor…

İskenderun’da çadırkentte yaşayan Döndü: Koşullar zor, her yer pislik içinde

İskenderun’da çadırkentte kalan Döndü Söyler, buradaki yaşam koşullarını Ekmek ve Gül’e anlattı.

Depremin gölgesinde, ‘Hoş geldin Mert’

İskenderun’un emekçi mahallelerinden biri. Hasarlı bir ev, korkuyla geçen günler. Kenan, Fatma, çocukları Mehmet Ali, Zeynep ve 20 günlük Mert’in yaşam mücadelesine tanıklık ediyoruz.

Eski eşini ve kızını öldürdü ağırlaştırılmış müebbet aldı

Eski eşi Esra Yalçın ve 5 yaşındaki kızını öldüren Gökhan Yıldız ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı. Esra Yalçın’ın annesi Ayla Yalçın “Ciğerimi yaktı, analar onlar için mi evlat büyütüyor” dedi.