İstanbul Sözleşmesi

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi: İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaya devam edeceğiz

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi yaptığı açıklamalarla İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Malatya Demokratik Kadın Platformu: İstanbul Sözleşmesi bizim

Malatya Demokratik Kadın Platformu, yaptığı açıklamayla Danıştay 10. Dairesi’nin İstanbul Sözleşmesi kararına tepki gösterdi.

Dersim Kadın Platformu Danıştay kararına tepki gösterdi: Mücadele etmeye devam edeceğiz

Dersim Kadın Platformu Danıştay 10. Dairesinin İstanbul Sözleşmesi’nin feshine onaylayan kararına karşı açıklama yaptı: İstanbul Sözleşmesi’ni tek adamın insafına bırakmayacağız.

Batıkentli kadınlar İstanbul Sözleşmesi kararını konuştu: Tepkileri yok sayıp karar alıyorlar

Ankara Batıkent’te de Ekmek ve Gül okuru kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’ni ve ondan çıkılmasını konuşmak üzere bir araya geldi.

İstanbul'da kadınlar ‘Danıştay kararını tanımıyoruz’ demek için buluştu

İstanbul Sözleşmesini Uygula İstanbul Kampanya Grubu Danıştay’ın İstanbul Sözleşmesi kararını protesto etti, "Sözleşmede yazan her bir madde biziz, bizim mücadelemizle uygulanacak" dedi.

Kocaelili kadınlar: İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz

Kocaelili kadınlar, Danıştay’ın İstanbul Sözleşmesi kararını protesto etti, "Sözleşmeden de eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşam talebimizden de vazgeçmiyoruz" dedi.

Kabul ettirene kadar İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz

Danıştay 10. Dairesi verdiği kararda İstanbul Sözleşmesi'nin feshi için verilen Cumhurbaşkanı Kararı'nın iptali istemini reddetti. Karara tepkili olan Adana'dan kadınlar Ekmek ve Gül'e konuştu...

‘Sözleşmeden vazgeçmiyoruz’ demek ‘tek adam yönetimini tanımıyoruz’ demek

Sırada çocuğa karşı şiddetin ve istismarın önlenmesi için gerekli önlemleri içeren Lanzarote Sözleşmesi’nin olmadığını kim söyleyebilir?

Danıştayda savunma yapan avukatlar: Tüm toplumun hakları Cumhurbaşkanının keyfine bağlı

Danıştay duruşmalarında savunma yapan kadın avukatlar, sözleşmeden çekilme yetkisinin ‘tek adam keyfiyetine’ devredilemeyeceğini söylerken, kız kardeşleri katledilen kadınlar da karara tepki gösterdi.

Kadınlar Danıştay'ın İstanbul Sözleşmesi kararına karşı sokakta

Danıştay 10. Dairesi, İstanbul Sözleşmesi'ni fesheden Cumhurbaşkanı Kararının iptal istemini reddetmesine kadınlar tepki gösterdi.

EMEP: Tek adam rejiminin keyfiyetini onaylayan Danıştay kararı hükümsüzdür!

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, Danıştay’ın İstanbul Sözleşmesi’nin feshine onay veren kararına tepki göstererek ‘Örgütlü ve inatçı mücadelenin karşısında yok hükmündedir!’ dedi.

CEDAW Komitesi 82. Oturumunda Türkiye: Bakan Yanık pembe tablo çizdi, kadın örgütleri gerçekleri ortaya serdi

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin ardından gerçekleşen en önemli uluslararası tartışma mecrası olan CEDAW’da neler öne çıktı? Bakan Yanık ne dedi, gölge raporlar ne gösterdi?

İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmasının 1. yılında kadınlar sokakta: Hayatlarımızdan da sözleşmeden de vazgeçmiyoruz

İstanbul Sözleşmesi’nden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla çıkılmasının üzerinden bir yıl geçti. Pek çok ilde kadınlar sokağa çıkarak İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmediklerini ifade etti.

EŞİK 1 Temmuz vesilesiyle hatırlattı: İstanbul Sözleşmesi Yaşam ve Özgürlük meselesidir, vazgeçmiyoruz!

EŞİK: Bir yıl önce bugün ‘İstanbul Sözleşmesi’nin Türkiye bakımından feshedildiğine’ dair hukuksuz kara-rın yürürlük tarihiydi. Hukuksuz bir kararın yürürlük tarihi olmaz.

"İstanbul Sözleşmesini savunmaktan vazgeçmeyeceğiz"

İstanbul Sözleşmesi’nden, Türkiye, ilk imzacısı olmasına rağmen bir gecede Cumhurbaşkanı kararıyla çıkıldı. Kadınlar "Sözleşme’yi ve ilkelerini savunmaya ve hayata geçirmeye devam edeceğiz" diyor.

EŞİK Platformu: Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz, 14 Haziran’da da Danıştay’dayız

EŞİK Platformu 14 Haziran’da Danıştay 10. Dairesinde 3. kez görülecek İstanbul Sözleşmesi feshinin iptali davasına çağrı yaptı. EŞİK ‘Anayasa’yı, insan haklarını, hukukun üstünlüğünü savunuyoruz’ dedi

Kadınlar artık yargıya ve devlete hesap soruyor

Tacizlerin, mobbinglerin, cinayetlerin yaşamın her yerinde kendilerini bırakmadığını ifade eden kadınlar, devletin kendilerine insanca bir yaşam borçlu olduğunu söyledi.

Kadınlar İstanbul Sözleşmesi İçin 2. kez Danıştay’da| Savcı ‘Çekilme kararı iptal edilsin’ dedi

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına karşı yürütmenin durdurulması ve kararın iptali talebiyle görülen 2. davası Danıştay’da başladı.

İki yıl önce yapılan İstanbul Sözleşmesi forumuna dava: ‘Kadınlar artık susmayacaklar’ sloganı suç sayıldı!

İki yıl önce Abbasağa Parkı’nda İstanbul Sözleşmesi için yapılan forumda gözaltına alınan üç kadına dava açıldı. Suç ise ‘kadınlar artık susmayacak’ sloganı atmak!

Beril Varol'un öldürülmesine büyük tepki: Artık yeter, kadın cinayetlerine önlem alın!

Harita Mühendisi Beril Varol ve ev arkadaşının, uzaklaştırma kararı aldırdığı Yavuz Selim Bektaş tarafından öldürülmesine yönelik tepkiler büyüyor.