işten atma

Direnişteki Acarsoy Tekstil işçisi Dilek Dündar: Beni işten atan patron çocuğumu da kreşten attırdı

Bursa Ekmek ve Gül okurları Acarsoy Tekstil çalışırken sendikalaştıkları için işten atılan ve 1 aydır fabrika önünde direnen kadın işçilere dayanışma ziyaretinde bulundu.

Gazeteci Zeynep Irmak Öcal ‘Yeni anne oldun sahada çalışamazsın’ denilerek işten atıldı

Anne olduğu gerekçe gösterilerek işten atılan Gazeteci Zeynep Irmak Öcal, Evrensel’e konuştu: Erkeklere taş çıkartacak kadar çalışıyoruz ama görünmüyor. Onlar baba oldukları için işten çıkarılmıyor!

Memnun olmadığımız çalışma koşulları örgütlenirsek değişir

‘Sendika, anayasal hakkımız. 21 yaşında bir kadın olarak sendikayla birlikte öz güvenim daha da arttı. Arkadaşlarımı da bu çatı altında, sendikalaşmaya davet ediyorum.’

Xiaomi Salcomp işçileri: Haklarımızı alıp, içeri girene kadar bir yere gitmeyeceğiz

İşten atılan Xiaomi Salcomp işçileri ‘Dışarda eylem yapan kişiler bizim işçilerimiz mi bilmiyorum’ diyen Xiaomi patronunu yaka kartlarını göstererek protesto etti.

Acarsoy Tekstil’de sendikalaşan kadın işçi işten atıldı, fabrika önünde direnişe geçti

Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Acarsoy Tekstil’de Öz İplik İş Sendikasına üye olduktan sonra performans düşüklüğü bahanesiyle işten atılan Selinay Yılmaz fabrika önünde direniyor.

Sendikaya üye olduğu için işten atılan kadın işçi: Çocuklarım da mağdur olmasın diye buradayım

Türk Metal Sendikasına üye olan 24 Commital işçisi işten atıldı. İşçi Ebru Karaca ‘İki çocuğum var ve onlar da işçi olursa bunları yaşayıp mağdur olsunlar istemiyorum’ dedi.

İşten atılan Xiaomi Salcomp işçileri fabrika önünde açıklama yapacak

Devletten milyonlarca lira teşvik alan Salcomp patronu ‘daralma’ gerekçesiyle 110 işçiyi işten attı. İşçiler 23 Mart Çarşamba günü fabrika önünde açıklama yapacak.

Pas South işçisi kadınlar: Soğuk da olsa güneş de açsa direnişimiz bitmeyecek

Pas South fabrikasında sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişe geçen kadın işçiler anlatıyor…

Pas South fabrikasında işten atılan işçilerin direnişi 12. gününde

Tekirdağ Çerközköy’deki Pas South fabrikasında sendikaya üye olduktan sonra işten atılan işçilerin direnişi 12. gününde devam etti.

PAS South işçisi kadınlar: İçeridekiler baskılardan korkmasın, onların desteğini istiyoruz

PAS South’ta çalışan ve sendikalaştıkları için işten atılan kadın işçiler Ekmek ve Gül’e çalışma koşullarını ve işten atılma süreçlerini anlattı.

Pas South’ta işten atılan işçiler direnişlerinin 6. Gününde: Sadece hakkımızı istedik, kazanacağız

Kötü çalışma koşulları ve düşük ücrete karşı Petrol -İş’te örgütlenen ve işten atılan 15 Pas South işçisinin direnişi 6. gününde. Yüzde 90’ı kadın olan fabrikada işten atılan işçilerle konuştuk.

Kadın dostu postunda emekçi kadın düşmanlığının şahikası: Farplas

Farplas Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter ‘kadının iş dünyasında güçlenmesine destek verdiği’ için Yılın İş Meleği seçilmiş. Bu parıltının ardındaki kadın işçilerin gerçeği ise bambaşka.

Migros depo işçisi kadınlar: İnanıyoruz, biz kazanacağız

Yüzde 8’lik ücret artışına karşı eylem yapan ve işten atılan Esenyurt Migros depo işçisi kadınlar, çalışma koşullarını, taleplerini ve örgütlü mücadele etmenin hissettirdiklerini anlattı.

Ücret artışı talep eden Darinda Çorap işçileri işten atıldı: Atılan işçiler geri alınsın, talepler karşılansın

Ücret artışı talebiyle iş bırakan Darinda Çorap işçileri, Kod-49 ile işten atıldı. Deriteks ve Tekstil-İş, eylem düzenleyerek ‘İşçiler geri alınsın, talepleri karşılansın’ dedi.

Düşük zamma karşı iş bırakan Darinda Çorap işçileri işten atıldı

Darinda Çorap işçileri, düşük zam dayatmasına karşı üretimi durdurdu. İşçiler Kod 49 ile işten atıldı.

Elektrik akımına kapılan ve ölümden dönen güvenlik görevlisi kadın işten atıldı

Esenyurt’ta, bir firmada güvenlik görevlisi olarak çalışan Fatma Işık, elektrikli sobanın yerini değiştirmek istediği sırada elektrik akımına kapıldı. Ölümden dönen Işık, işten çıkarıldı.

Farplas işçisi direnişi fabrika önüne taşıdı

Atılan işçilerin geri alınması ve sendika hakları için mücadelelerini sürdüren Farplas işçileri, direnişi fabrika önüne taşıdı.

‘Oyuncak mıyım ben? Doğru düzgün iş arıyorum’

Küçülme bahanesiyle işten çıkarılan kadın işçi malulen emekli olmasına rağmen geçinemediği için çalışmak zorunda kaldığını anlatıyor.

Oppo işçilerinin teşvikli mağduriyeti

Türkiye’ye fabrika kurmak için hazineden milyonlarca lira teşvik alan Çin sermayeli Oppo, doludizgin üretim yaptırdığı 500’den fazla işçiyi kapının önüne koydu.

İşten atılan Oppo işçileri sendikaya öfkeli: Haklarımızı istiyoruz, sendika yanımızda olsun

500 işçinin işten atıldığı Oppo önünde açıklama yapan işçiler haklarını alana kadar direnişlerine devam edeceklerini söylerken bugün fabrika önüne gelen Türk Metal Sendikasına tepkiliydi.