işten atma

Barutçu Tekstil işçileri direnişlerinin 82’nci gününde: Hakkımızı alana kadar buradayız

Ağır çalışma koşullarına karşı Özİplik-İş Sendikasında örgütlenen ve işten atılan Barutçu Tekstil işçisi kadınlar direnişlerinin 82. gününde açıklama yaptı.

Baykan Denim’de işçi kıyımı

Baykan Denim’de işçi kıyımı katlanarak büyüyor. Baykan Denim işçileri küçülme bahanesiyle işten çıkarmaların yaşandığını, işçilere zorla istifa mektubu imzalatıldığını söyledi.

YorGlass’ta işten atmalar sürüyor

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki YorGlass’ta 1 yılını doldurmayan işçiler gerekçe bildirilmeden işten atıldı. Mart ayından itibaren işten atmaların yaşandığı fabrikada en son 7 işçi atıldı.

İşten atılan Acarsoy Tekstil işçisi: Şimdi sesimiz daha gür çıkıyor

‘İçeride konuşmayalım diye bizi susturmak istediler ama dışarıda daha gür ve daha güçlü çıkıyor sesimiz. Konuşamayan, susturulan, sindirilen kadınlar için de konuşmaya direnmeye, devam edeceğiz.’

Sendikalaşma mücadelesi veren Sunny işçisi: Her yer 5500 lira veriyor, kaybedecek bir şeyimiz yok

Sunny Atmaca Bilgisayar’da çalışma koşullarının ağırlığına, hak gasplarına karşı sendikalaştıkları için işten atılan Özçelik-İş üyesi işçilerin fabrika önünde başlattığı eylem sürüyor.

İşten atılan evde bakım işçileri: İşimizi geri istiyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi evde sağlık ve bakım hizmetinde taşerona bağlı olarak çalışan 30 işçi işten atıldı. İşçiler belediye binası önünde açıklama yaptı, işlerini geri istedi.

Kod 46’yla işten atılan aşçı Gülşah Tavancı: Hakkını aramak ahlaksızlık ve hırsızlıkla itHam ediliyor

Yaşadığı mobbinge ve uzun çalışma saatlerine tepki gösteren, işverene yazılı başvuru yapan Aşçı Gülşah Tavancı 1 yılının dolmasına 3 gün kala çalıştığı otelden işten çıkarıldı.

TMK fabrikasında sendikalaşan işçiler işten atıldı, işçiler üretimi durdurdu

Bursa’da TMK fabrikasında Türk Metal Sendikasına üye olan 7 işçinin işten atılması sonrasında fabrikadaki diğer işçiler üretimi durdurdu.

Hakkını istedi, istediği sendikaya üye oldu, işten atıldı

İBB iştirak şirketi Ağaç AŞ’de işte çıkarılan işçilerden biri olan E. Ç. yaşadıklarını Ekmek ve Gül’e anlattı. Ç. ‘Onların istediği sendikaya üye olmayı kabul etmeyenler işten çıkarıldı’ dedi.

Acarsoy Tekstil işçisi kadınlardan dayanışma çağrısı: Tüm dostları desteğe, dayanışmaya bekliyoruz

Acarsoy Tekstil’de, sendikaya üye oldukları için işten atılan ve direnişe geçen kadın işçiler dayanışma çağrısı yaptı. Kadın işçiler için 15 Haziran’da dayanışma gecesi düzenlenecek.

Asen Alüminyum işçisi kadınlar: Haklı bir direnişteyiz, hakkımızı istiyoruz

Asen Alüminyum’da Birleşik Metal-İş’e üye olan ve işten atılan 70 işçi direnişlerini sürdürüyor. İşten atılan kadın işçiler de sendikalı çalışmak ve insanca yaşayabilecek bir ücret almak istiyor.

Direnişteki Acarsoy Tekstil işçisi Dilek Dündar: Beni işten atan patron çocuğumu da kreşten attırdı

Bursa Ekmek ve Gül okurları Acarsoy Tekstil çalışırken sendikalaştıkları için işten atılan ve 1 aydır fabrika önünde direnen kadın işçilere dayanışma ziyaretinde bulundu.

Gazeteci Zeynep Irmak Öcal ‘Yeni anne oldun sahada çalışamazsın’ denilerek işten atıldı

Anne olduğu gerekçe gösterilerek işten atılan Gazeteci Zeynep Irmak Öcal, Evrensel’e konuştu: Erkeklere taş çıkartacak kadar çalışıyoruz ama görünmüyor. Onlar baba oldukları için işten çıkarılmıyor!

Memnun olmadığımız çalışma koşulları örgütlenirsek değişir

‘Sendika, anayasal hakkımız. 21 yaşında bir kadın olarak sendikayla birlikte öz güvenim daha da arttı. Arkadaşlarımı da bu çatı altında, sendikalaşmaya davet ediyorum.’

Xiaomi Salcomp işçileri: Haklarımızı alıp, içeri girene kadar bir yere gitmeyeceğiz

İşten atılan Xiaomi Salcomp işçileri ‘Dışarda eylem yapan kişiler bizim işçilerimiz mi bilmiyorum’ diyen Xiaomi patronunu yaka kartlarını göstererek protesto etti.

Acarsoy Tekstil’de sendikalaşan kadın işçi işten atıldı, fabrika önünde direnişe geçti

Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Acarsoy Tekstil’de Öz İplik İş Sendikasına üye olduktan sonra performans düşüklüğü bahanesiyle işten atılan Selinay Yılmaz fabrika önünde direniyor.

Sendikaya üye olduğu için işten atılan kadın işçi: Çocuklarım da mağdur olmasın diye buradayım

Türk Metal Sendikasına üye olan 24 Commital işçisi işten atıldı. İşçi Ebru Karaca ‘İki çocuğum var ve onlar da işçi olursa bunları yaşayıp mağdur olsunlar istemiyorum’ dedi.

İşten atılan Xiaomi Salcomp işçileri fabrika önünde açıklama yapacak

Devletten milyonlarca lira teşvik alan Salcomp patronu ‘daralma’ gerekçesiyle 110 işçiyi işten attı. İşçiler 23 Mart Çarşamba günü fabrika önünde açıklama yapacak.

Pas South işçisi kadınlar: Soğuk da olsa güneş de açsa direnişimiz bitmeyecek

Pas South fabrikasında sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişe geçen kadın işçiler anlatıyor…

Pas South fabrikasında işten atılan işçilerin direnişi 12. gününde

Tekirdağ Çerközköy’deki Pas South fabrikasında sendikaya üye olduktan sonra işten atılan işçilerin direnişi 12. gününde devam etti.