iştirak nafakası

Mor Çatı: Neden Kadınların ‘Nafaka Hakkına Dokunmayın’ diyoruz

Kamuoyunda nafaka uygulamaları ile ilgili çarpıtılmış ya da gerçek dışı bilgiler verildiğini belirten Mor Çatı, bilinmeyen doğruları anlattı.

Birileri nafaka hakkında mı konuşuyor!

Okuyacağınız yazı bir nafaka hikayesi, evet. Ancak anlatılanlar sadece boşanmış bir kadının değil ebeveynlerinin ayrılmasıyla babanın kendilerinden de ayrıldığı kız çocuklarının hikayesi.

‘Çevremizde düzenli nafaka alanı zor buluyoruz’

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde kadınlar nafaka tartışmalarını Avukat Sinem Yerli ile değerlendirdi. Tuzluçayırlı kadınlar ‘Çevremizde nafakasını düzenli alabileni bulamıyoruz’ dedi.

Aile Hukukunda Nafaka Türleri ve Prosedürü söyleşisi

Haftalardır sürdürülen nafaka tartışmalarına dair Tuzluçayırlı Kadınları Dayanışma Derneği Av. Sinem Yerli’nin katılacağı etkinlik düzenliyor. Kadınlar nafakaya ilişkin yanıtları birlikte arıyor.

Kadınlar nafaka tartışmalarını değerlendirdi: Kadını erkeğe bağımlı kılmak istiyorlar

Nafaka ile ilgili gündeme gelen düzenlemeyi değerlendiren kadınlar, nafakayı ‘şiddet ve baskı aracı’ olarak tanımladı. Kadınlar ‘Nafaka kısıtlaması getirilse dahi kadınlar boşanır’ dedi.

Nafakaya göz diken devlet!

‘Nafakayı kaldırmak isteyenler! Kadınların eşit olmayan konumu sebebiyle, ailenin içine hapsedilmesinden kaynaklı çalışamadığını, eğitim alamadığını bilmiyor musunuz?

Boşanma halinde AGİ uygulanırken nafakaya bakılır

Boşanma halinde, asgari geçim indirimi hesaplanırken çocuğun bakımını kimin üstlendiğine ve çocuğa nafaka ödenip ödenmediğine bakılır.