istismar

Uzlet İlim Yayma Derneği başkanına cinsel saldırı suçundan ceza

Uzlet İlim Yayma Derneği’nin başkanı Alperen Sade’nin zihinsel engelli E.D.’ye tecavüz ederek intihara sürükleme suçundan 27 yıl hapis cezası aldı.

Kartal’da istismarcı öğretmenin 2. duruşması görülecek

Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesinde yaşanan istismarın ikinci duruşması 30 Ekim’de görülecek. Aile tüm kadınlardan dayanışma bekliyor.

Kadınların mücadelesi karanlığa geçit vermedi| Hiranur Vakfı istismar davasında sanıklara hapis cezası verildi

Hiranur Vakfı davasında mahkeme baba Yusuf Ziya Gümüşel’e 20 yıl, Kadir İstekli’ye 30 yıl, anne Fatıma Gümüşel’e ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Çocuklarını istismar eden kişi hakkında karar uzlaşı olmadığı için ertelendi

zmir’de öz babaları tarafından istismara uğrayan çocukların 3’üncü duruşması görüldü. Karar duruşması olarak beklenen bir sonraki duruşma 30 Ekim pazartesi gününe ertelendi.

Karabağlar Kent Konseyi Kadın Meclisi: Kız çocuklarını güçlendirmek ve desteklemek için adım atın

Karabağlar Kent Konseyi Kadın Meclisi, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nde çocukların eşit, laik, şiddetten uzak ve refah içinde bir hayatları olması için adım atılması talebini dile getirdi.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği: Çocuklarımız güvende olan kadar sokaklardan çekilmeyeceğiz

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, artan çocuk istismarlarına karşı eylem düzenledi. Açıklamada "Kadına ve çocuğa yönelik şiddet politiktir bu şiddete karşı sessiz kalmıyoruz!" denildi.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü | ‘Bütünleşik çocuk koruma için toplumla birlikte’

3-7 Ekim tarihleri arasında ‘Bütünleşik çocuk koruma için toplumla birlikte’ şiarıyla İzmir'de gerçekleşen 4. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresinden öne çıkanları Zeynep Mutlu anlatıyor.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü | Eğitimsizlik, açlık ve istismar kıskacında kız çocukları

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde araştırdığımız istatistiklere göre kız çocukları eğitim, beslenme, güvenli yaşam gibi en temel haklarından dahi mahrum kalıyor.

'Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz!'

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününde, saat 19.30’ da, Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği mahallelerinde gerçekleşen istismara karşı basın açıklaması gerçekleştirecek.

Pendik’te bir erkek 7 yaşındaki çocuğu istismar etti

İstanbul'un Pendik ilçesinde yer alan Fatih mahallesinde 2 hafta önce 7 yaşındaki bir kız çocuğu, İ. K. tarafından inşaat halindeki bir binaya götürülerek istismar edildi.

Tarikat yurdunda 11 yaşındaki çocuğa istismar

Süleymancılara ait özel bir yurtta çalışan İmam, bir çocuğu istismar etti. Kurumun avukatları çocuğun annesine, "Bir çürük elma için kurumu mu harcayacaksınız." dedi.

Urfa’da bir tarikat, çocukları şişleyip zikir çekti

Urfa'da tarikat üyeleri, küçük yaştaki çocukların karınlarına şiş sokarak zikir çekti, Şanlıurfa Barosu suç duyurusunda bulundu.

Çocuğu tehdit eden istismar şüphelisi serbest kaldı: Tehdit tehlikesi varsa tutukluluk uygulanmalı

14 yaşındaki S.T.’ye sistematik istismarda bulunan Tekvando Kursu Eğitmeni E.Y. savcılık ifadesinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.

Katolik kilisesinde istismar skandalı bir belgeselle ortaya çıktı

Belçika'da bir devlet kanalında yayınlanan belgesel sonrası halk, olayın tüm detaylarının soruşturulmasını ve senelerce süren istismarın üzerinin nasıl örtüldüğünün ortaya çıkarılmasını talep ediyor.

İngiltere'de çocuklar kendilerini istismar eden babalarıyla görüştürülüyor

Aile mahkemeleri, çocukları kendilerini istismar eden babalarıyla görüşmeye zorluyor. Dr. Elizabeth Dalgarno bunun mahkemeler tarafından kabul edilmesinin ulusal bir skandal olduğunu söylüyor.

Aylarca süren istismar sonrası fail tutuklandı: ‘Çocukluk hayallerimi çaldı’

Bursa'da 2 buçuk ay boyunca 16 yaşındaki N.G.'yi kaçırıp işkence eden ve o anları sosyal medyadan paylaşan fail tutuklandı.

Antalya Kadın Platformu: İstismarı aklamayın, durdurun

Kadınlar, Antalya Kadın Platformunun çağrısıyla istismar ve istismar suçlarında cezasızlığa karşı Attalos Meydanı’nda bir araya geldi.

İl Milli Eğitim önünde istismara karşı nöbet: "Tarikatlaştırmanın adımları"

45 çocuğun istismara uğramasıyla ilgili hakkında soruşturma açılan Sultanoğlu’nun Urfa İl Eğitim Müdürü olarak atanmasına tepki olarak Emine Gizem Çetiner, 19 gündür adalet nöbetinde.

Urfa’ya atanan Ensar Vakfı yöneticisi protesto edildi: Atama iptal edilsin

Ensar Vakfında yaşanan istismar ilgili hakkında soruşturma açılan Vakıf yöneticisi Asım Sultanoğlu’nun Urfa İl Milli Eğitim Müdürü olarak atamasına Urfa Demokrasi Güçleri tepki gösterdi.

CİSÜ: İstismar olaylarında mağdur yargılanmamalı

CİSÜ Platformu, çocuklara yönelik istismarın ortaya çıkması için, hem sağlık hem de yargı sisteminde iş birliğinin hayata geçmesi gerektiğine dikkat çekti.