İzmir

Eğitim Sen’den cinsel şiddet failinin serbest bırakılmasına tepki

Karşıyaka'da üyelerine cinsel şiddet uygulayan Müdür Yardımcısı N.K.’nın serbest bırakılmasına tepki gösteren Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube, fail cezalandırılıncaya dek mücadele edeceklerini belirtti

Fevzi Çakmak Mahallesi muhtar adayı Akcakoca: 'Birlik olursak başarabiliriz'

İzmir Balçova'da bulunan Fevzi Çakmak Mahallesi muhtar adayı Melahat Akcakoca, mahalle için sıkı bir şekilde çalışmaya hazır olduğunu söylüyor.

İzmir’de ÇEDES bilgilendirmesi yapan öğretmene uyarı cezası istendi

İzmir Bayındır’da Eğitim Sen temsilcisi Muhammet Çağrıtekinci’ye “ÇEDES projesindeki görevlilerin pedagojik bilgisi yok” sözleri nedeniyle uyarı cezası verildi. Verilen ceza itiraz üzerine kaldırıldı.

4 yıldır süren Las Tesis davasında kadınlara beraat

2019'da Alsancak'ta yüzlerce kadının katıldığı Las Tesis eyleminden bir gün sonra, eyleme katılan 24 kadın evlerinden gözaltına alınmıştı. 4 yıl süren davanın sonunda kadınlar beraat etti.

İstismar iddiasına karşı İzmir’de veliler açıklama yapacak

Alsancak Melih Özakat İlkokuluna tamir için gelen kişinin çocukları istismar ettiği iddia edildi. Şüpheli gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakılırken, veliler pazartesi açıklama yapacak.

İzmir Agrobay Seracılık’ta direnen işçiler gözaltına alındı

Sendikal hakları için mücadele eden Agrobay işçileri direnişlerinin 17. gününde polis müdahalesi sonucu gözaltına alındı.

Devlet Ezgi Zerkin’i korumadı, katilini de 335 gündür yakalamadı

Ezgi Zerkin öldürülmeden önce defalarca kez karakola şikayette bulunmuş, uzaklaştırma kararları almıştı. Ancak gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle cinayet engellenmedi.

İzmir’deki ‘Las Tesis’ davası 31 Ekim’e ertelendi

İzmir’de ‘Las Tesis’ eylemine katılan 24 kadının yargılandığı dava 31 Ekim’e ertelendi.

1 Mayıs 2023 | İzmir: Bu düzeni biz değiştireceğiz

İzmir’de 1 Mayıs sabah saatlerinde yerel kutlamalarla başladı. İlçelerde bir araya gelen işçi, emekçi ve gençler, gelecekleri için birlik, mücadele ve dayanışma çağrısı yaptı.

İzmir’den kadın sağlık işçileri: Bu sistemi biz değiştireceğiz

İzmir’de sağlık ve belediye iş kollarında çalışan işçiler, 1 Mayıs’ı ve seçimleri yoksulluğun derinleştiği, baskıların arttığı bir tabloyla karşıladıklarını söylüyor.

İzmir'de 8 Mart'ta kadınlar sokakta: 'Bu enkazı kaldıracak, yeni bir hayatı mücadelemizle kuracağız'

İzmir Kadın Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, “Depremin ve siyasi iktidarın yarattığı enkazı birleşik mücadelemizle biz kaldıracağız” dedi.

İzmir’de kadınlar: Bütçeden hakkımızı istiyoruz

İzmir’de, Ekmek ve Gül, ÖV-DER İzmir Şubesi, BORKAD ve BEKEV Meclisteki bütçe görüşmeleri öncesi, “Okullarda bir öğün sağlıklı ve ücretsiz yemek” talepleriyle açıklama düzenledi.

Foça Yeni Köy’de kültüre ve kadın emeğine açılan kapı: Yörük Ani Evi

Foça Belediyesi tarafından tadilatı yapılarak köye kazandırılan Yörük Anı Evi’ni konuştuk.

İzmir’de meydanlar nefret diline açıldı

İzmir Büyük Aile Platformunun düzenlediği LGBTİ karşıtı miting bugün gerçekleştirildi. Pınar Çetinkaya LGBTİ’lerin hedef alındığı mitingden izlenimlerini Ekmek ve Gül’e yazdı.

Menemen’de bir ortaokulda taciz iddiası

İzmir Menemen’de, Huriye Mehmet Akçasakız Ortaokulunda din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretmeni H.Y’nin iki kız öğrenciyi taciz ettiği iddia edildi.

Katil Deniz Özarslan Nerede?| Ezgi’yi korumayan devlet katili de yakalamıyor!

Ezgi Zerkin defalarca kolluk ve yargıya başvurmasına rağmen boşanma aşamasında olduğu Deniz Özarslan tarafından katledildi. 2 ayı aşkındır bulunamayan katili kim koruyor, devlet ne yapıyor?

‘Okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek Haktır’ kampanyası imza standından notlar

‘Okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek Haktır’ kampanyası devam ediyor. Balçova ve Narlıdere’de imza standı açan kadınlar izlenimlerini Ekmek ve Gül’e yazdı.

İzmir’den bir veli: Biz halkız, devletten hakkımızı almak için iktidar yanlısı mı olmalıyız?

“Okullarda bir öğün sağlıklı ücretsiz yemek haktır” kampanyası sürerken İzmir Bornova’dan konuştuğumuz veliler, çocuklarının hiçbir ihtiyacına yetişemediğini iktidardan hakkı olanı istiyor…

Her şey birilerinin hatırı için ama asla kendi için değil

Kocaya gittim akraba hatırı, yanında kaldım çocuk hatırı...

Çiğli pazarında vatandaşlar: 100 TL’nin değeri 3 TL olmuş

İzmir’in Çiğli ilçesi Evka-2 semt pazarında konuştuğumuz kadınlar hayat pahalılığından şikayetçi…