Kadıköy

Okullar açılırken Kadıköy'den velilere mikrofon tuttuk

İstanbul Kadıköy'den veliler okullar açılırken pandemide eğitimde yaşadıkları zorlukları ve alınan önlemlere dair düşüncelerini paylaşıyor.

Tecavüz girişiminde bulunan İ.B. hakkında 13 yıl hapis istendi

Yanında çalışan göçmen kadına tecavüz girişiminde bulunan ve kadın dayanışmasıyla engellenen diş hekimi İ.B. hakkında 13 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Kadıköy’de göçmen işçiye cinsel saldırı!

Kadıköy’de diş hekimliğinde temizlik işçiliği yapan göçmen kadın işçi, işvereni tarafından cinsel saldırıya maruz kaldı. Göçmen işçinin yardım çığlıklarını duyan çevredekiler olaya müdahale etti.

8 Mart Büyük Kadın Buluşması | Mücadelemizi her yerde büyütüyoruz

İstanbul 8 Mart Kadın Platformunun çağrısıyla, kadınlar Kadıköy'de düzenlenen mitingde büyük bir kalabalık ve coşkuyla taleplerini haykırdı.

Yeldeğirmeni’nden kadınlar: ‘Mahallemizde şiddete tahammülümüz yok!’

Kadıköy’ün Yeldeğirmeni Mahallesi sakini kadınlar, kadına yönelik erkek şiddeti ve iktidarın İstanbul Sözleşmesi’nden çıkma çabalarına karşı yürüdü.

Kadıköy’de Rana Batı’yı darp eden polisler Soylu tarafından göreve iade edildi!

Kadıköy'de maskesi olmayan Rana Batı'ya şiddet uygulayan ve İstanbul Valiliği tarafından açığa alınan polisler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından göreve iade edildi.

Kadıköy’de kadına şiddet uygulayan polisler görevden uzaklaştırıldı

Kadıköy’de maskesi burnunu kapatmadığı gerekçesiyle ceza kesilmek istenen kadın polisler tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Tepki çeken 2 polis memuru görevden uzaklaştırıldı.

Kadıköy’de ‘çalışan kadınlar’ buluşuyor

Kadıköy’de Ekmek ve Gül’ün çağrısıyla kadınlar kahvaltıda buluşuyor. Şengül Karadağ’ın konuşmacı olacağı etkinlikte kadınlar ‘Nasıl yaşıyoruz, ne istiyoruz, ne yapmalıyız’ sorularını tartışacak.

14 Şubat’ta kadınlar sokağa çıktı: Öldüren sevgi istemiyoruz

14 Şubat’ta bir milyar kadının aynı anda dans ettiği Bir Milyar Ayağa Kalkıyor etkinlikleri için kadınlar Adana’da bir araya geldi. Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu da Kadıköy’de sokağa çıktı.

Kadıköy'de kadınlar sordu: Gülistan Doku nerede?

Kadıköy’de kadınlar Dersim’de 22 gündür haber alınamayan Gülistan Doku içi sokağa çıktı: Bir kişi daha eksilmemek için Gülistan bulunana kadar mücadele edeceğiz.

Gözaltına alınan kadınlar serbest bırakıldı

Şiddeti ve tecavüzleri protesto etmek amacıyla birçok ülkede gerçekleştirilen ‘Las Tesis’ dansını sergilemek isterken darp edilerek gözaltına alınan kadınlar serbest bırakıldı.

Kadıköy’de kadınlar buluşuyor: ‘Sessiz de yalnız da değiliz’

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sosyal Hizmet Merkezi, Kadıköy Her Şey ve Potlaç, 17-18 Kasım’da ‘Susma Bitsin’ başlıklı bir dizi etkinlik düzenliyor.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Güvenli mekanlar isteyen kadınlar Kadıköy’de eylem yapacak

Kadıköy'de fiziksel tacize ve şiddete uğrayan 5 kadın, bugün yapacakları eyleme tüm kadınları destek vermeye çağırıyor.

Yeldeğirmeni’nde kadınlar, tacize karşı eylem yaptı

Yeldeğirmeni Mahallesi’nde kadınları ve sokak canlılarını tehdit eden, onlara baskı, psikolojik ve fiziksel şiddet uygulayan erkek hakkında hiçbir önlem alınmadığını söyleyen kadınlar açıklama yaptı.

Kadıköy pazarından kadınlar bildiriyor: Fiyatlar pahalı, böyle gitmemeli

Kadıköy pazarında kadınlara fiyatları sorduk. Kimine göre fiyatlar biraz düşmüş kimine göre fiyatlar bu yıl bir başka pahalı. Patates ve soğan fiyatları etiketlere yazılmıyor hiç.

Yeldeğirmeni kadınları şiddete karşı buluşuyor

Geçtiğimiz günlerde Kadıköy Yel değirmeni Mahallesinde yaşanan şiddet olayının ardından kadınlar bir araya geliyor.

Kadıköy’de çocuk istismarına karşı eylem

İstanbul Kadıköy’de AKA-DER, EMEP, Halkevleri, HDP, Köz ve TÖP çağrısıyla çocuk istismarına karşı yürüyüş gerçekleşiyor.

KADIN EMEĞİ PAZARINDA SEÇİM ATMOSFERİ: Bıkkınlık, endişe, huzura özlem...

Standının başında duran türbanlı bir kadın “Bütün kapalı bayanlar AKP’liymiş gibi bir algı var, bu çok yanlış” diyor. Haklı. Neden mi?

Vicdan ve Adalet nöbetinde kadın talepleri

HDP’nin çağrısıyla Kadıköy’deki Yoğurtçu Parkında devam eden Vicdan ve Adalet Nöbeti'nde kadınlar taleplerini Ekmek ve Gül’e anlattı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Kıyafetime karışma!

“Şort giydiği için”, “sigara içtiği için” gibi bahanelerle kadınlar sokak ortasında şiddete uğruyor. “Şortların boyunu değil, mücadeleyi büyütüyoruz” diyen kadınlar bir araya geliyor.