kadın cinayeti

Pınar Gültekin davasında yine karar çıkmadı

Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı ve diğer sanıkların yargılandığı davanın 12’nci duruşmasında yine karar çıkmadı.

6 yıl geçti katil hâlâ yok: Pınar Gemsiz dosyasının kapatılmasına izin vermeyeceğiz

Gazi Mahallesi’nde polis kurşunuyla öldürülen Pınar Gemsiz’i katledilişinin 6. yılında evinin önünde anan Sultangazi Kadın Dayanışması dosyanın kapatılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Öldüresiye dövdü, mahkeme ‘öldürme kastı yok’ dedi

Ümitcan Uygun’un Esra Hankulu’nun ölümüyle ilgili tutuklandığı ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbetle yargılandığı davada mahkemenin gerekçeli kararı isyan ettirdi.

Iraklı Sally’nin annesi: Kızım sen öldürdün; cesedi yok, mezarı yok

Geçtiğimiz eylül ayından evinden çıktıktan sonra bir daha kendinden haber alınamayan, cansız bedenine de ulaşılamayan Sally Al-Abboo’u öldüren Amjed Mohsin Mohammed’in yargılanmasına başlandı.

Feray Şahin’in annesi Anneler Günü’nü kızının mezarı başındaydı: Adalet ne zaman gelecek?

Feray Şahin’in annesi Aysel Şahin Anneler Günü’nde kızının mezarı başındaydı: Kızım sen bana gelemiyorsun, ben sana geldim. Sen gittin gideli bizim hiç yüzümüz gülmedi, dünyamız karardı.

Fatma Altınmakas davası| Fatma hakkında ölüm kararı verildiğini yakınıyla paylaşmış

Kaynının tecavüzüne maruz kalan Fatma Altınmakas’ı aile kararı ile katleden eşinin yargılandığı dava görüldü. Davada Fatma’nın öldürüleceği bilgisini yengesiyle paylaştığı ortaya çıktı.

Başak Cengiz’i katleden sanığın akıl sağlığı yerinde olduğu tespit edildi, sanığa ağırlaştırılmış müebbet verildi

İstanbul Ataşehir’de Mimar Başak Cengiz’i yolda yürürken samuray kılıcıyla katleden Can Göktuğ Boz, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Eşini aldattığı şüphesiyle öldürdü, istismarı örtbas etmek için cinayeti işlediği iddia edildi

Adana’da eşi Tuğba Dursun’u çocuklarının gözü önünde öldüren Burhan Dursun’un çocuklarına istismarda bulunduğunu ve olayı örtbas etmek için eşini öldürdüğü iddia edildi.

Kibar Özten davasında tanıkların anlattıkları ‘aldatma’ iddialarını yalanladı

Adana’da evli olduğu Kibar Özten’i katleden Ozan Ali Özten yargılandığı davada, indirim alabilmek için ‘Beni aldattı’ iddialarını öne sürdü.

Pınar Gültekin davası: Bir kadın cinayeti davasının anatomisi

İktidarın kadın düşmanı politikaları belirliyor yargı kararlarını, ağır cezalar kadına yönelik suçlarda bu nedenle uygulanmıyor. O yüzden ‘Yasa tasarıları yaptık’ diyen AKP’ye inanmıyoruz.

Pınar Gültekin Davası| Sanık ‘yeni deliller sunacağım’ dedi, karar çıkmadı

Muğla’da görülen Pınar Gültekin davasında, sanık Cemal Metin Avcı’nın mahkeme heyetine yeni deliller sunacağını belirtmesi ve erteleme talep etmesi üzerine duruşma 16 Mayıs’a ertelendi.

Kader’in, Kaderlerin öldürüldüğü sokaklarda yaşamak daha zor şimdi

Balkonumdan baktığımda gördüğüm metrobüs durağı artık daha farklı görünüyordu, yüzlerce kez çıkıp indiğim merdivenler artık kanlar içindeydi. Bir daha nasıl geçecektim oradan üzülmeden, korkmadan…

Kader Gökçe’nin teyzesi: Çocuklarımızı pisi pisine ölsün diye mi büyütüyoruz?

Ayrıldığı için tehdit edilen, koruma isteyen Kader Gökçe katledildi. Ekmek ve Gül’e konuşan teyze Sebahat Uğurlu pek çok suç dosyası olan katilin neden elini kolunu sallayarak sokakta gezdiğini sordu.

Aylin Sözer Davası| Sanık yine yalana sarıldı, ‘Tuzak kuruldu, suçsuzum’ dedi

Dr. Aylin Sözer’i işkence ederek öldüren sanık Kemal Ayyıldız yargılandığı davanın 2. duruşmasında yine yalana sarıldı, tanıklara rağmen kendine tuzak kurulduğunu iddia etmeye devam etti.

Şebnem Şirin Davası| Sanık olayı hatırlamadığını iddia etti, dava ertelendi

Şebnem Şirin’i katleden Furkan Zıbıncı’nın yargılandığı davada, sanık olayı hatırlamadığını öne sürdü. Dava sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilerek 27 Mayıs’a ertelendi.

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu: İstanbul Sözleşmesi’ni değil cinayetleri engelleyin

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu, hemşire Fatma Solak’ın Kilis’te görev yaptığı hastane yakınında polis memuru olan eşi Hasan Solak tarafından öldürülmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

17 yaşındaki Gamze Açar’ın ölümüne dair davada ATK’den yeniden rapor istenecek

İş görüşmesi için götürüldüğü otelin penceresinden şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybeden Gamze Açar’ın davasında İstanbul ATK’den yeniden rapor alınmasına karar verildi.

Edanur Kaplan davasında bir sanık tahliye edildi

Edanur Kaplan’a tecavüz ederek, intihara sürükleyen Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu’nun yargılandığı davada, sanık Güzelyurt tahliye edildi. Dava 15 Nisan’a ertelendi.

Azra Gülendam Haytaoğlu cinayeti davası 9 Mayıs’a ertelendi

Üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nu öldürüp, cesedini 13 parçaya ayıran Mustafa Murat Ayhan’ın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talebiyle yargılandığı dava 9 Mayıs’a ertelendi.

Bursa Asya Pınar Üzümcü için eylem yapıldı: Asya’nın katiline yol verenler de suçlu

Kestel’de Asya Pınar Üzümcü hakkında uzaklaştırma kararı olan Oktay Hürmet tarafından bıçaklanarak katledilirken annesi ağır yaralandı. Bursa Kadın Platformu Üzümcü için açıklama yaptı.