kadın cinayeti

Duygu Delen davasında baroların müdahillik talebi reddedildi, sanık medyayı suçladı

Antep’te 17 yaşındaki lise öğrencisi Duygu Delen’in ayrıldığı Mehmet Kaplan’ın evinin penceresinden şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirdiği olayın davası görüldü.

Denizli’de Eray Hakver, üniversite öğrencisi Tuba Tokbaş’ı öldürdü

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde 22 yaşındaki Tuğba Tokbaş isimli genç kadın erkek arkadaşı tarafından yaşadığı evde boğularak öldürüldü.

Hafize Kurban davasının ardından…

Mermer fabrikasında, birçok zorluğa göğüs germiş bir kadın Hafize Kurban, kendi hayatına dair yeni kararlar aldığı, boşanmak istediği için öldürüldü… Peki sonra ne mi oldu?

Bakanlık ‘Cinayetler azaldı’ diyerek şiddeti görmezden geliyor

İçişleri Bakanlığı KADES verileri üzerinden yaptığı değerlendirmede kadın cinayetlerinin yüzde 27 azaldığını açıkladı. CHP PM üyesi Aylin Nazlıaka Bakanlığın açıklamasına tepki gösterdi.

Pınar Gültekin’in katil zanlısı 9 Kasım’da hakim karşısına çıkacak

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı’nın yargılanmasına 9 Kasım’da başlanacak.

Hafize Kurban’ın katiline ağırlaştırılmış müebbet verildi

Denizli’de Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı davada karar verildi. Sanık kasten ve tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

Avcılar Kadın Platformu: Seda Kurt’un katili yakalansın, tutuklansın

Avcılar Kadın Platformu bir yıl önce katledilen ve katili hâlâ bulunamayan Seda Kurt'u anmak için açıklama yaptı. Kadınlar katilin bulunmasını ve yargılanmasını talep etti.

Denizli Ekmek ve Gül kadınları #HafizeKurban için Denizli Adliyesi’ne çağırıyor

Denizli Ekmek ve Gül: Herkesi Hafize’nin ve ailesinin sesi olmaya, yanı başımızda gerçekleşen bir kadın cinayetinde, katilin en ağır cezayı alması için mücadele etmeye çağırıyoruz.

İddianameden: Duygu Delen bayılana kadar darbedilip balkondan atıldı

Duygu Delen’in ölümüne ilişkin adli tıp ve bilirkişi raporları sonrası hazırlanan iddianamede Mehmet Kaplan’ın Delen’i bilinci kapanacak kadar darbedip balkondan attığı ifade edildi.

Hukuk garabeti: Y.O. davasında sanığa haksız tahrik indirimi!

Defalarca koruma kararı almasına rağmen ayrıldığı Ömer Faruk A. tarafından sokak ortasında vurulan Y.O. 22 ameliyat geçirdi, tek gözünü kaybetti, mahkeme ise sanığa haksız tahrik indirimi verdi!

Pınar Gültekin cinayetini protesto eden 12 kadına dava açıldı

Pınar Gültekin’in öldürülmesi sonrası Türkiye’de pek çok kadın sokağa çıktı. Cinayeti protesto eden 12 kadın hakkında açılan davanın iddianamesinde, kadınların polisleri ‘tırmaladığı’ ifade edildi.

Nurcan Arslan davasında heyet değişti, dava ertelendi

Küçükçekmece’de 2016 yılında Nurcan Arslan’ı katleden Abdullah Melih Barış’ın yargılandığı dava, bu kez de mahkeme heyetinin değişimi nedeniyle ertelendi.

Tanık polisler: Güllü Yılmaz eşinin kendisini yaktığını söyledi

Ergani’de eşi Güllü Yılmaz’ı öldüren Can Yılmaz hakkında açılan davanın duruşmasında dinlenen tanık polisler, Güllü Yılmaz’ın hastanede “eşim beni yaktı” diye bağırdığını söyledi.

İstinaf mahkemesi çocuğunu istismar etmekten 30 yıl ceza alan erkeğe beraat verdi

Çocuğuna cinsel istismarda bulunan Şükrü Şengül’e yerel mahkemenin verdiği 30 yıl hapis cezasını bozan istinaf, failin beraatına karar verdi.

Katledilen Melek Aslan’ın ardında kitapları ve çantası kaldı

Bir kadın daha şiddetsiz bir yaşam isterken katledildi. Melek Aslan Adıyaman’dan Diyarbakır’a gelen kardeşi Mustafa Aslan tarafından katledilirken, Melek’ten geriye kitapları ve çantası kaldı.

Boşandığı erkek tarafından katledilen Elif Mutlu’nun davası Şubat ayına ertelendi

Boşandığı erkek tarafından katledilen Elif Mutlu’nun davasının 6. duruşması bugün görüldü, duruşma Şubat 2021'e ertelendi.

19 yaşındaki Hazal Tektaş reddettiği erkek tarafından katledildi

Kendisini reddettiği için Mehmet Ali Atış tarafından başından vurulan ve yoğun bakıma alınan Hazal Tektaş kurtarılamadı.

Hatice Tusu’nun ardından: Medyada maktul suçlanıyor, fail aklanıyor!

Medyada dolanan bütün yalan haberlere cevap olarak yazıyorum: Hatice Tusu'nun failiyle bir gönül birlikteliği yoktu, onu sevmiyordu, ona hiçbir konuda müsaade etmemişti ve mücadele ediyordu.

Didim Kadın Platformundan Hatice Tusu cinayetine tepki

Didim Kadın Platformu üyeleri, Didim Eğitim Sen Temsilciliği önünde yaptıkları basın açıklamasıyla emekli hemşire Hatice Tusu’nun katledilmesine tepki gösterdi.

4 gündür kendisinden haber alınamayan Hatice Tusu'nun öldürüldüğü ortaya çıktı

Aydın'da 4 gündür kendisinden haber alınamayan emekli hemşire Hatice Tusu’nun Suat Aksoy adlı erkek tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.