kadın cinayeti

Kadın cinayetinde 'İyi hal' indirimi

Zonguldak Ereğli’de eski kadın arkadaşı Yeşim Sönmez’i pompalı tüfekle vurarak öldüren Başaran Çevikoğlu’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası İyi hal indirimiyle müebbet hapse indirildi.

Kadınlar eşleri tarafından ateşli silahla katledildi

Antalya ve Balıkesir'de iki kadın eşleri tarafından ateşli silahla vurularak katledildiler.

Mart boyunca 31 şüpheli kadın ölümü gerçekleşti!

Zonguldak'ta 5. kattaki evinin camlarını silerken düştüğü öne sürülen Ayşe Y. adlı kadın hayatını kaybetti. Mart ayı boyunca 31 şüpheli kadın ölümü gerçekleşti.

Dini nikahla birlikte yaşadığı hamile kadını öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Bursa’da, dini nikahla birlikte yaşadığı hamile N.M.T.’yi boğarak öldüren tutuklu sanık Yahya Al Mohamad Altaha ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Mart ayında en az 24 kadın öldürüldü

Mart 2024'te en az 24 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 43 kadın şiddete uğradı ve 31 kadının ölümü basına şüpheli olarak yansıdı. En az 4 kadın ise alınan koruma kararına rağmen öldürüldü.

Kadın cinayeti davasında skandal savunma: 'Kuma gelmeyi reddetti'

Konya'da evinin bahçesinde ölü bulunan Ayşenur Bedel'i öldürmekle yargılanan Ali Erensoy, Bedel'in kuma olarak gelmeyi reddettiği için intihar ettiğini iddia etti.

Boşanma davası sonrasında takip ederek kadını katletti

Diyarbakır’da Adem Meşe boşanma aşamasında olduğu Sevda Meşe ve yanındaki Mehmet Sadıç’ı boşanma davası sonrasında takip edip evlerine girerken katletti.

Ortaca Kadın Platformu: Bir kişi daha eksilmek istemiyoruz

Katledilen Neşe Gülmüş için adalet isteyen Ortacalı kadınlar, 'Katil belli. Sorumlusu kadını şiddetten, ölümden korumayan devlettir, siyasi iktidardır' dedi.

Kadın cinayetinde ihmali olan kamu görevlilerine ceza

Serpil Erfındık'ın katledilmesinde ihmali bulunan kamu görevlilerinin davasında dönemin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü ile karakol başkomiseri hakkında ceza hükmedildi.

Cezaevinden izinli çıkan erkek annesini ve kız kardeşini katletti

İstanbul Bahçelievler’de 10 gün önce cezaevinden izinli olarak çıkan Uğur Falay, annesi Hüsna Falay'ı (58) ve kız kardeşi İrem Falay'ı (21) öldürdü.

Dün iki kadın evli olduğu erkekler tarafından öldürüldü

İzmir'de ve Ankara'da iki kadın, evli olduğu erkekler tarafından öldürüldü.

Bir kadın cinayetinin anatomisi | ‘Ölüm fermanı’ cinayetten sonra geldi

Hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı, boşandığı erkek tarafından öldürülen Sevilay Karlı’nın ısrarlı takip şikayetine verilen “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı, öldürüldükten sonra tebliğ edildi.

Tansu A.'yı katleden erkeğe haksız tahrik indirimi verildi

Adapazarı'nda mezarlık yakınlarında eşi Tansu A.'yı katleden ve bir kişiyi silahla yaralayan İ.A.'ya haksız tahrik indirimi uygulandı. İ.A. 24 yıl 2 ay hapis cezası aldı.

Gülhan Esen adlı kadın işe giderken öldürüldü

Kocaeli'de, sabah işe giderken kimliği belirsiz şüphelinin tabancayla başından vurduğu Gülhan Esen (25), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca: Koruma kararına rağmen kaç kadın öldürüldü?

EMEP Milletvekili Sevda Karaca verdiği soru önergesinde 12-13 Mart tarihlerinde 8 kadın ölümünün yaşandığını belirterek, koruma kararına rağmen öldürülen kadınların sayısını sordu.

Bir kadına cinsel saldırıda bulunan ve ölümüne sebep olan faile iyi hal indirimi uygulandı

Kocaeli'de bir kadının kahvesine uyuşturucu hap koyarak cinsel saldırıda bulunan ve kadının ölümüne neden olan failler Yargıtay'ın kararı bozmasının ardından yeniden yargılandı, daha az ceza aldılar.

Bir kadın daha uzaklaştırma kararına rağmen katledildi

Boşanma aşamasında olduğu Sümeyye Yavlak'ı, uzaklaştırma kararına rağmen çalıştığı markette öldüren Mehmet Yavlak’ın yargılandığı davada savcı, sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi.

Son 24 saatte 4 kadın öldürüldü, 3 şüpheli kadın ölümü gerçekleşti

Türkiye’de son 24 saatte 4 kadın evli oldukları erkekler tarafından katledilirken 3 kadın şüpheli şekildi hayatını kaybetti.

Birlikte yaşadığı kadını yaralayıp, annesini öldüren Yiğitsoy'a ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi

Seher Genç'i yaralayıp, annesi Aysel Genç'i katleden fail Davut Yiğitsoy'un yargılandığı davanın karar duruşması 8 Mart'ta görüldü. Yiğitsoy'a ağırlaştırılmış müebbet ve 19 yıl hapis cezası verildi.

GÜNÜN İSYANI: Boşandığı erkek tarafından öldürülen kadının annesi, kızının gelinliğini yaktı

Anne Hatice Kurt, "Ben bunu niye yapıyorum, hepinize ders olsun. Hatice teyze gelinliği niye yaktı diye 40 kere düşüneceksiniz. Evli olsanız bile kendinize eziyet ettirmeyiniz, yardım isteyin" dedi.